Национализам...позитивен или негативен?

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
Како што реков пијалоак коктел е Космо , и пак ќе речам тоа губи значење и реалноста е друго значи без национализам нема држава и не се причина за војна туку одбрана , а причина за војна е таквите луѓе како коспомолити како Зоќи паламудачот или Рада прада па и Сорос . За жал повеќе мислат дека национализам е штетна а не се свесни дека е во завршна фаза за пред кланица за жал . И види на видео клип барем 5 минути да гледате или слушајте и ќе разберете.

https://youtu.be/9JHZV9zAq0A
Shpricer daj be elorabirarj zasto shosonive vodea vojna so nas i so srbite koja drzava i kakov nacionalizam branea?
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.793
Поени од реакции
29.267
,,,e aj koa go nema PaneG_shpricer,,)
,,,go branea nivniot nacionalizam apropo nemanje nacionalizam i nesoodveten odgovor i od Makedonska i Srpska strana,,,nemoj samo da mi kazhuvate deka kaj srbite vo toa vreme go imashe,,a drzhava ke im dojde bakshish kako nedostatok na nacionalizam osobeno vo Makedonija,,
,,,isto ko na parking,,dodeka nekoj se premisluva drugiot veke se parkiral,,,
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.663
Поени од реакции
4.973
,,,e aj koa go nema PaneG_shpricer,,)
,,,go branea nivniot nacionalizam apropo nemanje nacionalizam i nesoodveten odgovor i od Makedonska i Srpska strana,,,nemoj samo da mi kazhuvate deka kaj srbite vo toa vreme go imashe,,a drzhava ke im dojde bakshish kako nedostatok na nacionalizam osobeno vo Makedonija,,
,,,isto ko na parking,,dodeka nekoj se premisluva drugiot veke se parkiral,,,
А од што го бранеа својот национализам?
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.663
Поени од реакции
4.973
,,,ne go branele,naprotiv go nametnale nivniot onamu kadeshto trebalo da ima drug,,,ednostavno go iskoristile prazniot prostor na nemanje na onoj shto trebalo da go ima,,,
Значи агресија на национализам кој резултирал со војна...по кој пат ова се случува?
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.793
Поени од реакции
29.267
Значи агресија на национализам кој резултирал со војна...по кој пат ова се случува?
,,,zoshto agresija koga od drugata strana ima totalna nezainteresiranost,i kosmopolitizam i plasiranje na nekoja si tolerancija,koja ja nema nitu vo prirodata i prirodnite zakoni,,,ednostavno Darvin,,,
 

Kajgana Shop

На врв Bottom