Руска ископирана технологија

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.658
Поени од реакции
34.950
moab gbu-43/b популарнава мајка на сите бомби тежела над 10тони и успеа да убие 36 џихадисти, па пичкаму 10 тона шајки или камења да фрлеја повеќе ќе отепаа :D
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.710
Поени од реакции
6.855
moab gbu-43/b популарнава мајка на сите бомби тежела над 10тони и успеа да убие 36 џихадисти, па пичкаму 10 тона шајки или камења да фрлеја повеќе ќе отепаа :D
Ама вака ги убиваат со трајни последици
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.068
Поени од реакции
4.716
Најверојатно Сојуз е единствената ракета што се лансира од најмалку 4 космодроми. Всушност ретко која ракета има забележано лансирање и од 2 космодроми...
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
А дали имаш некои сознанија за тоа до каде се Русите во областа на градењето гаражи, дали имаат некој нов пробив таму, нова технологија?
....имам бе, како не...,секој ден сум у контакт со некои тајкуни од приморскиот крај и кај и да е им скоцкам лиценца за најновата потполно роботизирана , сврзана преку телефон, па преку клауд со смарт сити...Ко измислена е за Норилск и сличните богати сибирски градови каде бутната на топло под земја ќе им врши работа. Ќе ја произведуваат кинези у Донггуанг...за секое испорачано паркинг место по 900 евра за мене... Задоволен....????
Еве ти скица од проектот за една мала у Чита..., и престани да цмиздриш.... :) :) :)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
....имам бе, како не...,секој ден сум у контакт со некои тајкуни од приморскиот крај и кај и да е им скоцкам лиценца за најновата потполно роботизирана , сврзана преку телефон, па преку клауд со смарт сити...Ко измислена е за Норилск и сличните богати сибирски градови каде бутната на топло под земја ќе им врши работа. Ќе ја произведуваат кинези у Донггуанг...за секое испорачано паркинг место по 900 евра за мене... Задоволен....????
Еве ти скица од проектот за една мала у Чита..., и престани да цмиздриш.... :) :) :)
Ова е ископирано од Америка, и објаснувањата на скицата им се на амерички јазик
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Ова е ископирано од Америка, и објаснувањата на скицата им се на амерички јазик
...да бе...:) :) целата документација за случајов со 16 возила на две нивоа со лифт и рампа е околу 600 цртежи и некој 400 и кусур листови текст, + БОМ + софтверот . Работиме само системи до 30-32 возила по порачка за заебани простори, со сите лиценци , цертификати и други нишани.Македонија е сиромашна за ова и продадов само 10 тина проекта на хартија на инвеститори за нивни потреби.... Остај ти мртвацов што џвака гурабии овде..., а никако да врати паре... :) :) :)

 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
Russia's new jetliner, which conducted its maiden flight on Sunday, may have a hard time challenging the sales duopoly of Boeing and Airbus, but it does point the way to radical changes in how they could be building jets in the future.

https://finance.yahoo.com/news/russian-jet-heralds-carbon-manufacturing-shake-182128541--sector.html
Oва е амерички производ, на Јунајтед Аиркрафт корпорејшн, моторите се Амерички - Прат енд витни, скелетот е правен по амерички стандарди и методи, опремата механиката, електриката и електрониката се амерички (Хамилтон Сундстранд, Роквел Колинс, Талес, Годрич....)
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Oва е амерички производ, на Јунајтед Аиркрафт корпорејшн, моторите се Амерички - Прат енд витни, скелетот е правен по амерички стандарди и методи, опремата механиката, електриката и електрониката се амерички (Хамилтон Сундстранд, Роквел Колинс, Талес, Годрич....)
...спиј ти на уши и уживај... ....:) :)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.671
Поени од реакции
38.857
Oва е амерички производ, на Јунајтед Аиркрафт корпорејшн, моторите се Амерички - Прат енд витни, скелетот е правен по амерички стандарди и методи, опремата механиката, електриката и електрониката се амерички (Хамилтон Сундстранд, Роквел Колинс, Талес, Годрич....)
Pa poeftino e da implementiras veke gotova tehnologija nego da ja sozdades od nula, i airbus i boeing go praat istoto. Inace paralelno rusite pravat i svoi motori za ovoj avion i nekolku novi sto ke iskocat narednive godini. Ubav e avionov, ke bide hit vo Rusija i zemjite vo regionot sigurno ali na zapad mnogu tesko, najveke radi toa sto e od Rusija i ruskite avioni gi bie los glas, a vtoro radi toa sto rusite nemaat proizvodstveni kapaciteti da im pariraat na Boeing i Airbus.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
Pa poeftino e da implementiras veke gotova tehnologija nego da ja sozdades od nula, i airbus i boeing go praat istoto. Inace paralelno rusite pravat i svoi motori za ovoj avion i nekolku novi sto ke iskocat narednive godini. Ubav e avionov, ke bide hit vo Rusija i zemjite vo regionot sigurno ali na zapad mnogu tesko, najveke radi toa sto e od Rusija i ruskite avioni gi bie los glas, a vtoro radi toa sto rusite nemaat proizvodstveni kapaciteti da im pariraat na Boeing i Airbus.
Убав е оти го составија од амерички делови
 

Kajgana Shop

На врв Bottom