MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
Провери го мрежниот ако не полесно смен ресиверите ако и со тој сеуште ти трепка значи е мрежниот.
Од кога ги заменмив каблите HDMI од едниот на другиот ресивер сега не е толку лошо тоа дури и не се приметува. Иначе тоа ми се дешаваше на оној малиот ресивер.

Користам од оние први ресивери на Макс тв. Ако некад мењавам телевизор нов тоа ќе го средам.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.637
Поени од реакции
81.577
Има некоја информација за нови канали?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
Има некоја информација за нови канали?
Ќе видиме дали нешто ќе не изненадат за нова година или пак за празнициве божиќ, бадник и др

Но не ми се верува тоа да се случи мене.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
Гледам ако направиш договор во Магента ќе може да се земе телевизор за 1 денар, и мене ми стигна сметка во сметката даваат флаерче со новости.

Видов еден телевизор Sony кој не беше смарт но гледам има можност да снима на USB. Мене ме интересира дали може така да се снима од Макс тв и после да се префрли тоа во компјутер за да се гледа?
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.836
Поени од реакции
2.104
Гледам ако направиш договор во Магента ќе може да се земе телевизор за 1 денар, и мене ми стигна сметка во сметката даваат флаерче со новости.

Видов еден телевизор Sony кој не беше смарт но гледам има можност да снима на USB. Мене ме интересира дали може така да се снима од Макс тв и после да се префрли тоа во компјутер за да се гледа?
Нема да можеш да снимаш од макс.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
Пред некој ден ги прашав дали ја имаат Телма во HD и денес ми одговорија дека ја имаат некаде реден број 60 поточно каде што се и другите HD македонски тв канали .

Моментално не сум дома но некој да пише и потврдо дали ја има Телма HD ? Да знам кога ќе дојдам дома да проверам или да ресетирам ако ја немам.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
Гледам ако направиш договор во Магента ќе може да се земе телевизор за 1 денар, и мене ми стигна сметка во сметката даваат флаерче со новости.

Видов еден телевизор Sony кој не беше смарт но гледам има можност да снима на USB. Мене ме интересира дали може така да се снима од Макс тв и после да се префрли тоа во компјутер за да се гледа?
Не може, а што е најтрагично, ресиверот има таква опција и дупче за USB.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
Не може, а што е најтрагично, ресиверот има таква опција и дупче за USB.
Тоа треба да е овозможено за да се бцка USB со слики и да може да се гледаат на ресиверот. Таков едно видео презентација пред 1-2 години имав видено на јутјуб кај германциве е овозможено тоа. Сеа моментално не можам да го најдам тоа видео.

Oвие Телеком ставија Loop наместо тоа :)

Да имаше овозможено снимање со USB тој хард диск внатре во ресиверот немаше да има поента и смисла што го пикнале внатре во ресиверот а и ако е овозможено на USB снимање нема да може да се копира тоа на компјутер заради некој авторски и други права.

Туку некој нема ми одговори ако може на прашањето погоре што го поставив за Tелма HD.
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
Приметив на Авму дека денес имаат регистриано и некоја хрватска телевизија Zdrava, a оваа гледам ТВ Нова е пишана како локална од Гевгелија :confused:

Знае некој која е оваа Zdrava хрватскава ?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
Ова го знам, јас мислев нешто сосем друго е
Супер ова ако биде на македонски затоа што има и македонска верзија на сајтот и телевизијата која може да се гледа и на интернет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom