Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Vandal

CURVA NORD
Член од
12 август 2012
Мислења
1.046
Поени од реакции
1.095
Еј дај нека не ми го дрват ова муџахединциве со тоа дека дневно се убивале по 200 луѓе во Палестина,па да ви ебам матер Французи да не дојдоа да ви ги убиваат или вие се тепате меѓу себе пошто имате толку акал во главата,и кој кур на крај краева е тоа оправдување демек 200 луѓе дневно умирале таму,па демек не е ништо што умреле тука за еден ден ??!?!??!?!?!?!? :facepalm::facepalm::facepalm:
 
S

SpaceTraveler

Гостин
Ние да поднесеме за виза за Енглеска или Франција ќе не одбијат и тоа поради фактот дека сме Македонски државјани, а на црна арапина ќе и дадат одма виза за да се разнесе у некој автобус. Иш!
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Абе интернет, слободен простор. Трпи се. Удри, пишувај додека те држи моментумот, во еден здив. Знаел, не знаел, чул, недочул...
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Луѓето ги забораваат сите добри нешта кои ги имаш направено за нив.
И не е болката шо нема да ти кажат фала, туку шо кога ќе направиш нешто ненамерно што нема да им се допадне нема да се сетат на сѐ претходно што си вложил туку ќе те отфрлат како да си им непријател број еден. Не знам дали јас многу очекувам и сум глуп и наивен или луѓето имаат заборавено да си го ценат она што им е добро.
Како и да е Кајгано, ваљда бидувањето кретен се исплати повеќе пошо така бар знаеш дека секако од старт си непожелен и има зошто.
 
S

SpaceTraveler

Гостин
Кога ќе ти каже некој ,,еееј ама си се разубавил" исто како порано да си бил грд и уште да не си го достигнал нивото на убавина, туку само си се разубавил.... :D
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Жими се на фејсбук неможам да истраам повеќе од 5 минути. Болно е тоа што се дешава таму, од експертите за секое поле, преку типичните attention whores, до разголените 13 годиншни девојчиња. Не го можам модерниов свет.
 
Член од
7 април 2013
Мислења
183
Поени од реакции
325
Мила Кајги, по толку време труд потрошен заборавајќи го и да ти кажам ми успева. Но денес ме потресе нешто. Многу почнал да пие.. Знаев дека ова
ќе му се случи, но шта чеш тврдоглаво животно е. И не знам кајги, дали да поправам муабет со него... Знам дека ќе се уништи вака и знам дека не би требало да ми е гајле, но повеќето ми пишаа дека претерувал со пиењето. Епа Кајги, не знам.
 

OmarSpears

Stelar
Член од
11 декември 2009
Мислења
1.372
Поени од реакции
3.133
ДК,


Леле кајги вака и јас ко Симо ќе бев, у шахта за малку ќе пропаднев. Налет тоа скрши ми се шишето со вино и си отидов со празни раце дома. Тоа ми е кога одам по неосветлени улици.
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.777
Поени од реакции
8.214
Не знам кој им дозволи на овие дебилниве Поаро либерали, анархо-либерали, натуралисти, анархисти, космопо..ли...тисти, да го киднапираат и присвојат прогресивизмот како поим. На што тоа они го темелат тоа оправдување дека се автентични примероци на прогресот? Кои им се темелите?
-Полова рамноправност?
Кога феминист(ка) зборува за еднаквост на шансите и некој на тоа возвраќа со аргументирани податоци дека е тоа физички невозможно заради разликите во предиспозиции кај половите, завршува етикетиран како шовинист. На цела планина од податоци кои се неоспорни се става етикета и таа етикета останува како суштинска карактеристика на тој што се осмелил воопшто да укаже на фактите.
-Етничка толеранција?
Кога кај нас некои од овие прогресивни дечки договараат марш за мир и воздржаност после убивање мали каурчиња и доаѓа некој да објасни дека во добри 90% од случаите Албанци вршат терор, убиваат и сеат страв врз Македонци, приложува цела една хронологија на таквиот терор, со датуми, места и број на жртви... и вели дека во таквиот марш не смее да се генерализира и да се става еден етникум рамо до рамо со друг, согласно реалната состојба, завршува како ксенофоб. На цела планина податоци и факти се става етиката и таа етикета останува како суштинска карактеристика на тој што се осмелил да укаже на фактите.
-Религиска или идеолошка толеранција?
Кога прогресивните леви дечки пишуваат цела планина од теории за тоа како уствари терористичкиот напад од забрадените муџахедини во Париз бил средство на ЕУ да најде оправдување врз стотина мртви парижани како да ги реши бегалците и се најде некој да им објасни дека овде постои проблем во изворот, во местото од каде доаѓаат, во религидеологијата што таму е апсолвирана до степен на тотално едноумие, дека оправдан е стравот од исламски фундаментализам затоа што фундаментализмот и омразата се темелот на нивното општество. Потоа, им укажува дека таквиот фундаментализам е имун на еманципација и генерациски промени, затоа што во повеќето држави, младите исламисти од втора, трета генерација по доселување се тие кои вршат повеќе злодела од нивните татковци или дедовци. Тој што на се ова ќе се осмели да им укаже, завршува како
Некогаш лепат и сликичка од Брејвик. Овој заборавил, ама и сликичка од Брејвик со инсистирање дека тој некој бил ист како Брејвик е пракса. На цела планина факти, аргументи и хронологија си лепат етикета и си свиркаат.

Неверојатна покондираност и ароганција е некој кој најмногу се користи со етикети, да зборува за толеранција, разбирање и прогрес. Неверојатно е и тоа што се дозволува на овие да покажуваат таква надменост и интелектуална супериорност кога приучени влегуваат во сериозни општествени дебати, со фалшиви идолопоклонства излезени од нивната коперација на истомисленици и да ја пласираат како догма, па по секое дебункирање, наоружани со клевети и дискриминации, да фрлаат некои етикети од калап. Јас знам дека огромното мнозинство нормални луѓе ич кур не ги боли и ваквите им се смешни, ама не е на штета повремено да ги потсетуваме. Ќе се разуздаат :D
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.735
Поени од реакции
24.383
Ајде сега форумскиот шлајм... овај, шлаг, нека става лајкови на постот од Разиел и да се тапшате меѓу себе по рамо. Под итно!
 

Phoenixx

The Last Pharaoh
Член од
9 ноември 2015
Мислења
788
Поени од реакции
956
Ауу луѓево почнаа да се делат на емпатични ако си стаил профилна со франц. знаме и огорчени хејтери ако не си стаил.
Лицемерие на квадрат.

Aј вака најдобро
12250093_10153271232976279_4297425411187744292_n.jpg

Едит уствари реалноста е дека уопште не е битно каква слика си ставил пошто ниту си постигнал хумана цел ниту си вратил жртва, само тераш глуп тренд. Патетични сте со сликиве и коментарите поврзани со нив.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom