Дрога ( Наркотични дроги )

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Делува како појак кетамин во комбинација со пеќуркс. Топ е да се земе на афтер после јак трип, каде го руши сето дејство од претходно и имаш сила да продолжиш да се журкаш се до следниот асид. Повеќе би го ставил во категорија на споредни дроги, отколку овие главниве(ритуални) да речеме сан педро, аја, чанга итн.
Искрено прв пат слушам за сан педро, аја и чанга.... хаха.
Овие се психоделии, ги има милион али добро е да се знае.
Како и да е јако е! Сподели уште некои чудни дрогици да дознаеме нешто повеќе. :ojeaa:
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.618
Поени од реакции
10.876
Искрено прв пат слушам за сан педро, аја и чанга.... хаха.
Овие се психоделии, ги има милион али добро е да се знае.Како и да е јако е! Сподели уште некои чудни дрогици да дознаеме нешто повеќе. :ojeaa:
Па право да ти кажам и сам сум контрадикторен некад што ги ставам во категорија на дроги а не се реално. После првото искуство со дмт и ајахуаска ми се смени буквално целата перцепција и начин на конзумирање на стварите што не опкружуваат и тие за кои си ја лупаме главата без потреба. Не викам дека човек станува неозбилен и од брзина се става у лер па што биде нека биде, него идеш многу многу понапред со размислувањето и толкувањето на предизвиците во животот (или бар ние така сакаме да си ги претставиме).
Мојот прв дмт ритуал беше пред 3 години на фестивал во Турција, каде после многу лош трип од синтетик срање (мислам на миксаните лсд со свашта ко д.о.б., д.о.а. и слични), ко на филм стигнав до камп на шамани во права смисла на зборот. После такво д'н'б срце биење и скоро пред инфарктна состојба, ме опуштија и ми дадоа некои 4-5 убави повлекувања. Секој различно го доживува и толкува искуството така тоа си е индивидуално, јас можам да кажам дека после тоа имав уште една сесија лани во Португалија исто со шамани, каде го продолжив истиот трип со сан педро.
Моментите после тоа се благосостојба. Детска градинка. Се е до тоа колку си спремен да го истражуваш мозокот и да видиш до каде можеш да отидеш, а веруј мозокот е цел универзум - лесно може човек да го снема. Така да битен е просторот, амбиентот, шаманот и пред се неговото искуство. Работата е што многу луѓе потиснати во себе сакаат да експериментираат со овие билки како со дрога и тука се јавува проблемот и лошиот трип. Сите сме затворени во себе и чуваме непотребно ѓубре, само овие билки кога сме спремни да ги пробаме треба да ги третираме како терапија за ослободување на умот од непотребните глупости кои секојдневно не убиваат полека. Енергијата игра многу клучна улога. А никој не сака бед вајб. Така само човек може уште повеќе да се затвори и да избега. Затоа се меч со две острици.
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Па право да ти кажам и сам сум контрадикторен некад што ги ставам во категорија на дроги а не се реално. После првото искуство со дмт и ајахуаска ми се смени буквално целата перцепција и начин на конзумирање на стварите што не опкружуваат и тие за кои си ја лупаме главата без потреба. Не викам дека човек станува неозбилен и од брзина се става у лер па што биде нека биде, него идеш многу многу понапред со размислувањето и толкувањето на предизвиците во животот (или бар ние така сакаме да си ги претставиме).
Мојот прв дмт ритуал беше пред 3 години на фестивал во Турција, каде после многу лош трип од синтетик срање (мислам на миксаните лсд со свашта ко д.о.б., д.о.а. и слични), ко на филм стигнав до камп на шамани во права смисла на зборот. После такво д'н'б срце биење и скоро пред инфарктна состојба, ме опуштија и ми дадоа некои 4-5 убави повлекувања. Секој различно го доживува и толкува искуството така тоа си е индивидуално, јас можам да кажам дека после тоа имав уште една сесија лани во Португалија исто со шамани, каде го продолжив истиот трип со сан педро.
Моментите после тоа се благосостојба. Детска градинка. Се е до тоа колку си спремен да го истражуваш мозокот и да видиш до каде можеш да отидеш, а веруј мозокот е цел универзум - лесно може човек да го снема. Така да битен е просторот, амбиентот, шаманот и пред се неговото искуство. Работата е што многу луѓе потиснати во себе сакаат да експериментираат со овие билки како со дрога и тука се јавува проблемот и лошиот трип. Сите сме затворени во себе и чуваме непотребно ѓубре, само овие билки кога сме спремни да ги пробаме треба да ги третираме како терапија за ослободување на умот од непотребните глупости кои секојдневно не убиваат полека. Енергијата игра многу клучна улога. А никој не сака бед вајб. Така само човек може уште повеќе да се затвори и да избега. Затоа се меч со две острици.
Прекрасно ми е што те читам, многу поштуем луѓе што поштуваат права ствар...
Немам праено халуцилогени али тоа е некст левел шит и чуствувам дека набрзо ќе завршам со некои шамани и да праиме Аја. :)))
Ако имаш некои причи, новости или што и да е поврзано со темава, сподели да те читаме и ус пут ќе дадеш едукација за овие новокомпонираниве ... што немаат појма од дрога системот. Мир! (y)
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.618
Поени од реакции
10.876
Би сакал да споделам уште едно искуство кое го имав со салвија дивинорум. Билката што ја знаев само од трака на 1200мицрограмс ко копиљ и ништо повеќе. Знаев дека е нешто wow и треба да се држам подалеку од истото. Но, одлучив да истражам. Зборував со луѓе кои веќе го имале тој трип повеќе пати, читав на нет, гледав документарци и слично. Одлучив дека во првата прилика и погоден момент ќе пробам.
После една журка близу Стокхолм, т.е. последниот остров пред Осло, се најдовме едноставно. Земав една добра плуќа и ја држев колку што можам повеќе, иако чадот излегуваше. Од кога го испуштив целосно, во истата мили секунда ако можам така да се изразам, целата слика пред мене се измести најмаксимално. Пред мене имаше езеро, позади мене шума - перфектно место и амбиент. Сите контури и агли во мојата свест почнаа да менуваат облик и да се претвораат во желе кое се преливаше во милион бои кои до тогаш ги немав видено. Се околу мене се менуваше во моментот кога ќе упатев поглед кон истото. Ако се фокусирав стануваше уште полудо и невозможно. Во еден момент забораваш дека си ти ТИ и сфаќаш дека си многу надвор од тоа што си мислел, односно си дозволил да пловиш по некои нови чудни пространства кои ти ги контролираш несвесно и зависат од твојата енергија и перцепција. Истите тие пространства се менуваат во зависност од твојата психа и нормално од дозата која си ја зел. Се сменија звуците т.е. се изобличија и истенчија и нивната аура и форма излегоа на виделина. Таа виделина во која имаше хаос кој функционира во беспрекорна хармонија.
Самата салвија има повеќе нивоа на отварање мозок каде последното не сум го искусил и не би сакал, бидејќи се губи убавината на целиот трип и тотално после тоа имаш амнезија и се осеќаш ко глуп. А си изел ненормално бед трип кој може да те затвори и да заебе работа. Трипот траеше некои си 15 минути, беше интензивен но што побрзо се опуштив толку поубаво го искусив. Тоа се моменти каде не можеш и не смееш да се бориш со мозокот, бидејќи кога веќе си се нафатил да истражуваш места кои претходно не си ни знаел дека постојат, или пак си ги потиснал толку длабоко во себе што сакаш таму да останат, тогаш е подобро никогаш да не земеш. Штом си одлучен во нешто, направи го до крај и биди сигурен во истото. Во спротивно, нема спас зошто ако човек заглави во одредена сфера, останува таму и ништо не го враќа назад.
 

Prestapnik

Кондураџија
Член од
10 јануари 2015
Мислења
418
Поени од реакции
342
Каде може да се најде ајахуаска во Македонија или околината? Дали некој има пробано и што се дешава?
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Каде може да се најде ајахуаска во Македонија или околината? Дали некој има пробано и што се дешава?
Имав читано на српски форуми, дека постоеле луѓе во србија кои одгледуваат Banisteriopsis caapi баш за тоа, и го припремале заедно со папрат, ама нит контакт успеав да добијам нит приближна локација.
Било каква форма на DMT не сум сигурен дека има кај нас, а сум ептен заинтересиран за пробување.
 
B

Bafra

Гостин
Бавча некое искуство со "amanita muscaria" штом си бил на север ....

Prestapnik читај убаво што објаснува бавча, употреба на "ayahuasca" и слични производи без подготовка и правилни насоки може негативно да се одрази врз твоето ментално здравје, не е тоа чоколадо па ај да пробам.
 
L

Lu

Гостин
The favourite ones ... ;)


If you want to die
Or if you want to chill
Even if you want to get high
Whatever happens - take a pill
The first I take against depression
The second is pure energy
The green one for my self-agression
Than the red one - extasy ...

Extasy, - sy, -sy, -sy ...

All the left is right
All the black is white
All the fast was slow
All the loose is tight
All the heat is snow
All the high was low
All the grief is fun
All the, all the rain is sun ... :love:
 

Prestapnik

Кондураџија
Член од
10 јануари 2015
Мислења
418
Поени од реакции
342
Prestapnik читај убаво што објаснува бавча, употреба на "ayahuasca" и слични производи без подготовка и правилни насоки може негативно да се одрази врз твоето ментално здравје, не е тоа чоколадо па ај да пробам.
Јасно ми е тоа...Со дрога не се занимавам уште од средношколски денови. Но, за Ayahyasca имам читано многу и можеби би пробал во одредени услови и друштво. Па кога веќе се спомна на темава, ме интересира дали може да се најде и искуства со истата...
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.618
Поени од реакции
10.876
Бавча некое искуство со "amanita muscaria" штом си бил на север ....
Како не, правам музика заедно со muscaria :icon_mrgr: имав шанса да пробам псилоцибин наречен србица (ист тип и класа со мускарија освен различна фамилија), печурка која расте само во планините на косово и во данска. Супер трип, без повраќање, гадење и слично. Нели во глобала треба да го изедеш бедот со печуркиве за да доживееш екстаза на крај. Овде беше обратно а и земав прилично голема количина и возев на џоинт цела вечер, плус пуштав музика некои 3-4 саати и се беше ок.
Халуцинации не толку напети, ама смеење ко за 2 асида. Кочење и грчење не ни имаше. Не сум по печурките многу заради што поголемиот дел се напети и мора да поминеш низ физичко чистење за да го искусиш правилно менталното.


Јасно ми е тоа...Со дрога не се занимавам уште од средношколски денови. Но, за Ayahyasca имам читано многу и можеби би пробал во одредени услови и друштво. Па кога веќе се спомна на темава, ме интересира дали може да се најде и искуства со истата...
Ајахуаска е ритуал кој се препорачува на многу мирно и опуштено место, со позитивна енергија и прописен шаман. Во глобала 5 до 10 пати повеќе те отвора од другите јаки халуциногеници со што трипот е многу интензивен и може да ти го смени животот буквално. Се среќаваш со една друга димензија, која што мислиш дека не постои, а е стварна и реална, со тоа што мозокот е толку затупен и затворен што не може да ја перцепира целосно и секојдневно. Но е многу добро да се научи како лекција. Се наежив додека го пишувам ова, бидејќи ми се случило да погледнам во душите на некои луѓе, што звучи тотално сулудо, но кога си го бараш ќе си го добиеш. Со среќа и со лесно доколку ти испадне прилика.
 

Prince

PsyTrance, Musica Psychedelica
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.160
Поени од реакции
2.987
Што има во моментов ?
Уште кружат жолтите Hello Kitty ?
Духчиња и луии витони(од портокалевите) и уште едни ама ги заборајв.. ако се сетам ќе ти пишам[DOUBLEPOST=1440259246][/DOUBLEPOST]Зајци или срциња беа мислам ама за каква боја не можам да се сетам.
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Духчиња и луии витони(од портокалевите) и уште едни ама ги заборајв.. ако се сетам ќе ти пишам[DOUBLEPOST=1440259246][/DOUBLEPOST]Зајци или срциња беа мислам ама за каква боја не можам да се сетам.
Духчињата малце ме држеа, LV таман.
Жутиве мачиња, ме одвалија на прва. Така, снажно и долго.

Зајаците како се?
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Lu

Kajgana Shop

На врв Bottom