НОВА „ХРИСТОВА ЖИВА ЦРКВА“ БАРА РЕГИСТРАЦИЈА ВО МАКЕДОНИЈА

Член од
21 ноември 2012
Мислења
1.174
Поени од реакции
744
ЌЕ ИСТЕРУВА ЃАВОЛИ И ЛЕЧИ ОД МАГИИ: НОВА „ХРИСТОВА ЖИВА ЦРКВА“ БАРА РЕГИСТРАЦИЈА ВО МАКЕДОНИЈА
30/01/2015
Бркањето ѓаволи од луѓето може да стане официјална дејност на една верска организација доколку надлежниот суд реши да го прифати барањето за регистрација на новата „Христова жива црква“, која тоа го става во центарот на својата дејност. Практично, тоа ќе биде прва „специјализирана“ црква, која, освен со тоа, ќе се занимава и со исцелување на болните, ослободување од проклетствата и со растурање магии.

Регистрирањето на новата верска организација практично ќе значи дека во земјава ќе добиеме и прв егзорцист – лице што е специјализирано за истерувањето на духовите од луѓето.


„Дневник“ вчера објави дека 72 граѓани поднеле барање за регистрација на нивната црква која треба да ја зголеми листата од триесетина верски организации во земјава. Kако главен старешина на оваа црква е наведен Kонстантин Kајшаров, во македонската јавност е познат како сестрана личност, која, меѓу другото, се занимава и со помагање на луѓето кои имаат здравствени проблеми преку посебни терапии, а во што е вклучена и христијанската молитва.

Инаку, Ватикан минатата година официјално го признал меѓународното здружение на егзорцисти, група од 250 свештеници од 30 земји, кои се занимаваат со истерување духови.
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
687
Поени од реакции
514
Колку ќе кошта истерувањето на духови? Мене ова ми изгледа како бизнис повеќе.

Добро е понекогаш да се посетува психијатар.
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
Егзорцизмот ми беше само хоби до сеа. Еве кај ќе се вработам! Yey!
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Егзорцизмот е прилично заебана работа и сега еволуира во однос на неговата примена и усовршување и применување на техниките.
Малкумина се во светов кој што можат и се бават со оваа струка.
Добро е што ќе има и тука!
Многу луѓе има кој што медицински ги дијагностицираат како болни од шизофренија а всушност се работи за демони и слични заебанции.
[DOUBLEPOST=1422631047][/DOUBLEPOST]
Колку ќе кошта истерувањето на духови? Мене ова ми изгледа како бизнис повеќе.

Добро е понекогаш да се посетува психијатар.
Заеби психијатар.... фати си добра ебачица.
За џабе дрога, време и пари.
Не е дека е лошо да посетуваш психијатар.. али тука ние Македонците сами сме си психијатри.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.073
Поени од реакции
19.871
Јас би им дал се` што ќе посакаат само за да им го изгледам уште еднаш трејлерот (првото видео тука).
Аоо кој бил овој Константин.
Типов едно време снимаше документарки кај што лови духови во таа "опседнатата" куќа во Црниче. Вели "овде на местово осеќам ниски вибрации, осеќам некој студ во телово, се ежам", демек го осеќал духот. А тоа пука промаја на сите страни, ни врати ни прозорци во куќата. :pos:

Јас би му дозволил да работи. Нека го дупи народов ко е глуп, нека им зема пари. Иначе, овој е добар пример за Кон Артист. :D
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
САМО ПРВИТЕ 50 СЕКУНДИ ВИ ГИ Препорачувам ништо повеќе да не се мачите цело иако и цело е добро :pos:

 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Коки златен врати се во Бугарија и продолжи да снимаш спотови, не ти требаат вакви работи. Тие што не те знаат скапо би те платиле, но тие што те знаат денар не би фрлиле за тебе.

Ова мислиш министерство е, служба за ова, центар за она, институт за тоа :tapp:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Со оглед дека гостуваше до сеа на МТВ и Сител, како „пастор“, ќе добие регистрација. Лудост, лудост.

 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Си нашол типацов овци за стрижење .. Како што разбрав пред пола саат наплаќал по 3000 денари од сесија а требало минимум 5 пати да се оди за да се "излечите" .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom