Македонија - внатрешни случувања (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Shellshock nam67
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
37
Поени од реакции
7
Од вакви будали како тебе не можеме напред да мрднеме
Tuka neka zivee koj saka, ne albanci, srbi, afrikanci neka dojdat, no ova e Makedonija. Nemoze da si baraat ednakvi prava kako nas, pa use i dzeva da krevaat. Ednakvi prava kaj niv vo maticnata drzava, tuka po nasi pravila ke se igra. A nie nikad nema da mrdneme napred, takva ni e vladata. Sekoj saka sozivot, ali ako e mirna situacijata, a ono od beter u beter stanuva i nema tuka sozivot. Jas ke dojdam kaj tebe na gosti, ke me primis, ali nema da mi dozvolis da pravam sto sakam.
 
Член од
1 јули 2010
Мислења
138
Поени од реакции
22
Јас реков дека нејкеме соживот и така е....90% од Македонците не сакаат, другите 10% се Газолижачи и Предавници.....Ти си еден од тие 10% .. па види кој е пичка - Лигушко еден.
Не ни заслужуваш да ти одговорам ама ај имам малку време да се занимавам со будали,од постов претпоставувам дека живееш од другата страна на вардар или си од некоја вукојебина кај што нема албанци,е сега кажи ми кој е предавник јас или ти што се подмочуваш од страв кога ќе видиш албанец а не па камоли да поминеш во таква населба,него само преку комп. ми кажуваш дека неќеш соживот.Што си направил ти бе дете едно за да ги потврдиш твоите ставови,нејќел соживот од авион се гледа дека си лечиш фрустрации од што те натепал некој,не ти се они криви што си пи,,а во душа тоа свати си го.
 
Член од
13 декември 2009
Мислења
1.307
Поени од реакции
647
Гори градот, луѓе се бодат со ножеви, а премиерот во странство. Браво. Еве вака замислувам типичен состанок на владеачката партија со својот коалиционен партнер. хинт - погодете кој е америчкиот амбасадор.
 
Член од
1 јули 2010
Мислења
138
Поени од реакции
22
Tuka neka zivee koj saka, ne albanci, srbi, afrikanci neka dojdat, no ova e Makedonija. Nemoze da si baraat ednakvi prava kako nas, pa use i dzeva da krevaat. Ednakvi prava kaj niv vo maticnata drzava, tuka po nasi pravila ke se igra. A nie nikad nema da mrdneme napred, takva ni e vladata. Sekoj saka sozivot, ali ako e mirna situacijata, a ono od beter u beter stanuva i nema tuka sozivot. Jas ke dojdam kaj tebe na gosti, ke me primis, ali nema da mi dozvolis da pravam sto sakam.
Ова инцидентиве имаат некаква врска со права на албанците,ова ти се чисти провокации на кои се палат луѓе без мозок
 

--HEIDERN--

The Iron Fist
Член од
18 декември 2011
Мислења
638
Поени од реакции
378
I posle nekoj kje rece deka policijata bila brutalna, nema veze, nasata policija aj sto ne e brutalna, tuku e krajno pasivna, dobro vo lupanjeto na paricni kazni po patistata e dosta aktivna, no e dosta pasivna vo borbata so vakvite ulicni nasilstva/tepacki, ubistva, krazbi po domovi(kukji/stanovi), avtomobili i sl.
Ama ne se krivi policajcite, tolku im sece, kako moze eden random policaec koj tezi od 100 pa nagore kg, da uspee da fati i sovlada deca/mladinci od 50/60/70kg, koi deset pati se pobrzi od nego !!!
A sto se odnesuva do Albancite, ne e problemot vo razlicnostite pomegju nas(nacija, religija i.t.n.), problemot e vo divjastvoto kaj Albancite(ne gi generaliziram 100%), koi sekogas prvi pocnuvaat so kukavicki fizicki napadi(10/20 na 1/2), pa posle se bunat i se cudat zasto i kaj niv imalo zrtvi i povredeni, po nekoe nepisano pravilo: stapot sekogas ima dva kraja(stom tepas i tebe kje te tepaat) !!!
Mene licno ne mi smeta nacijata, jazikot, religijata na Albancite, no mi smeta nivnoto primitivno i neandertalsko odnesuvanje kaj poedini Albanci !!!
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Не ни заслужуваш да ти одговорам ама ај имам малку време да се занимавам со будали,од постов претпоставувам дека живееш од другата страна на вардар или си од некоја вукојебина кај што нема албанци,е сега кажи ми кој е предавник јас или ти што се подмочуваш од страв кога ќе видиш албанец а не па камоли да поминеш во таква населба,него само преку комп. ми кажуваш дека неќеш соживот.Што си направил ти бе дете едно за да ги потврдиш твоите ставови,нејќел соживот од авион се гледа дека си лечиш фрустрации од што те натепал некој,не ти се они криви што си пи,,а во душа тоа свати си го.
Мене не ме натепале ко тебе што те асимилирале, јас сум од еден град каде кога има некоја опасност или кога треба да се одмазди некој се одмаздува сложно како во 2001, а не од тој град каде е поделен на два дела, каде во едниот има закони, казни а во другиот беззаконие и пустелија.....Од каде што сум јас никој не се родил пичка во душа 2001 кога ти спиеше некој горе те бранеше од ова место храбро гинеше за ти сега да му враќаш вака....не се мачи да се занимаваш со мене...неможиш
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Мене не ме натепале ко тебе што те асимилирале, јас сум од еден град каде кога има некоја опасност или кога треба да се одмазди некој се одмаздува сложно како во 2001, а не од тој град каде е поделен на два дела, каде во едниот има закони, казни а во другиот беззаконие и пустелија.....Од каде што сум јас никој не се родил пичка во душа 2001 кога ти спиеше некој горе те бранеше од ова место храбро гинеше за ти сега да му враќаш вака....не се мачи да се занимаваш со мене...неможиш
Кој е бе тој град дај кажи, кажи некое место населено со Албанци во голем број а Македонците да се страв и трепет таму?Ај просветлине?

Доста со овие муабети по форуми, како само се пали чоек шо дошол од планина и чоек шо никогаш не се сретнал со Албанец вистински, не планинар.
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Кој е бе тој град дај кажи, кажи некое место населено со Албанци во голем број а Македонците да се страв и трепет таму?Ај просветлине?

Доста со овие муабети по форуми, како само се пали чоек шо дошол од планина и чоек шо никогаш не се сретнал со Албанец вистински, не планинар.
Битола, оти мислиш дека има похрабар град заедно со Прилеп?? Има Албанци ама исто како да нема.....не како што дозволи Скопје да им се населат толку да им го окупираат....
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.766
Поени од реакции
17.482
Мене не ме натепале ко тебе што те асимилирале, јас сум од еден град каде кога има некоја опасност или кога треба да се одмазди некој се одмаздува сложно како во 2001, а не од тој град каде е поделен на два дела, каде во едниот има закони, казни а во другиот беззаконие и пустелија.....Од каде што сум јас никој не се родил пичка во душа 2001 кога ти спиеше некој горе те бранеше од ова место храбро гинеше за ти сега да му враќаш вака....не се мачи да се занимаваш со мене...неможиш
од кој град сте вие храбри чеда,да знам да ве викам коа ке имаме проблеми со нив..
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Битола, оти мислиш дека има похрабар град заедно со Прилеп?? Има Албанци ама исто како да нема.....не како што дозволи Скопје да им се населат толку да им го окупираат....
Секоја чест за вас, во голем број ги има Албанците кај вас, а во Прилеп да не зборам.:facepalm:
 
Член од
16 јуни 2010
Мислења
37
Поени од реакции
7
Битола, оти мислиш дека има похрабар град заедно со Прилеп?? Има Албанци ама исто како да нема.....не како што дозволи Скопје да им се населат толку да им го окупираат....
Ke popravam malku, Skopje ne dozvoli, vlastite dozvolija.
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
Според неофицијални извори, кои ги добивме од МВР, во тепачката што се случи прексиноќа во скопска Кисела Вода, учествувале 18 лица, од кои 11 биле од местото Припор,активисти на македонска владејачка партија, а седум мина од приведените биле активисти од Сопиште.
Ако почнат своите да ги апсат и да ги судат за да чуваат лажен мир во куќи не знам кај ќе им биде крајот. Во секој случај храбри биле дечкиве од Припор и Сопиште, нека се држат меѓу себе и никој не им може ништо.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.766
Поени од реакции
17.482
Секоја чест за вас, во голем број ги има Албанците кај вас, а во Прилеп да не зборам.:facepalm:
Мора да се мн луди дечкиве,за 10 албанци у 100 000 град да држиш мирни мора да имаш муда :cuc:
Момче ела една тура низ автобусиве во скопје,откако ке се врати ситуацијата во нормала и ке се тргне полицијава..Да видиш како изгледа просечен ден тука.Па ке збориме кој е храбар :)
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Секоја чест за вас, во голем број ги има Албанците кај вас, а во Прилеп да не зборам.:facepalm:
Ги нема во изобилство, но од овие два града највеќе загинаа таму горе кога ја бранеа земјата да не се случи ова што се случи сега....и одмаздата за загинатите во заседата токму почна од овде....кога гореше се овде.....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom