NBA 2023/24

Koи тимови ке изборат плеј оф? (покрај фаворитите за титула)


  • Вкупно гласачи
    71

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.767
Поени од реакции
30.435

Интересно, ако има некој толку забеган да слуша подкаст за Денвер-ЛА мечапот.


Сублимирано од коментар:

Was watching Cranjis pod and he broke down defending Joker
Playing him 1 on 1 is death. He’s got a 1% bad pass rate in those situaitons and is really efficient
However, the two most successful help types were
1) Hard double teams
2) Sending weak side help (so help coming from the opposite side of the floor, Joker turnover rate is almost 8 times higher an his assist to turnover is 1:1 even)

So something to watch for his how they’re throwing guys at joker and where (Lakers have done this with AD roaming over to help rui )
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.705
Поени од реакции
10.107
Добро бе да му ебам мајката, еднаш ќе се натокмам баскет да гледам, тв нема, интернетот пепел... абе гас стопанкин. До 12 има да пцујам на секои 2 секунди, а после ако не дојди има да се крши низ дома па да се спие. :yid::yid::yid::yid::yid::yid::yid::yid::yid::yid::yid::yid:
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.180
Поени од реакции
11.620
Го прегазија Волфс првава.
Ајмо следечи Никс со Фила.

Гори Медисон.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.705
Поени од реакции
10.107
100 poeni ke im stavi Embiid
Само нека го остават Харис да шутка, добро му оди. ;)
Автоматски споено мислење:

Ембиид со потегот на утакмицата и си еба мајката, ојде коленото. Колку шо видов и крв имаше.
Не би сакал да заврши на ваков начин, не заслужва пошто е играчина.

ЕДИТ:
Мич, со блокада на мечот!!!
 
Последно уредено:

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.180
Поени од реакции
11.620
Зверски потег на Ембид ама изгледа не си ги знае можностите. Се сјеба гадно.

Никс се за пофалба. Многу тимски играат.
 
Член од
17 јуни 2022
Мислења
103
Поени од реакции
366
Јест дека е ѕвер и се тоа си стои и не му ги оспорувам кошаркашите способности, ама тешка циганштура е во душа, тоа со репрезентациите, овие флопови кај што паѓа како средношколка на постари батковци, нема никад да ми бидат јасни, говедо од 213цм и 125кг на секој контакт паѓа како да го стрелаат, пу мајку му стара те дарувал Господ што ти требаат овакви глупости? Баш ми падна сега во око во третата четвртина кога се затрча и со мал контакт се заби во Робинсон на пола терен и се врати на својата половина, судиите не му дадоа фаул а ни не му ја ни земаа топката а можеа лесно, демек плејоф ама џабе.
 
Последно уредено:
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.705
Поени од реакции
10.107
Јест дека е ѕвер и се тоа си стои и не му ги оспорувам кошаркашите способности, ама тешка циганшстура е во душа, тоа со репрезентациите, овие флопови кај што паѓа како средношколка на постари батковци, нема никад да ми бидат јасни, говедо од 213цм и 125кг на секој контакт паѓа како да го стрелаат, пу мајку му стара те дарувал Господ што ти требаат овакви глупости? Баш ми падна сега во око во третата четвртина кога се затрча и со мал контакт се заби во Робинсон на пола терен и се врати на својата половина, судиите не му дадоа фаул а ни не му ја ни земаа топката а можеа лесно, демек плејоф ама џабе.
Последните 2 сезони ги игра маестрално. Не би рекол дека цело време е таков, едноставно посилно е од него, иако ја доминира лигата.
Е сега со толку повреди... арно и шо е на терен.

Сума сумарум од утакмицава, не сум задоволен.

1. Брансон, го пикнаа во џеб Кели Убре и Макси, без разлика колку поени постигна играше во грч, како тинејџерка, ко прв секс да има.

2. Џош Харт имаше магистерска по борбеливост и кошарка цела утакмица, а по штурирање во последна четвртина само. МОРА да работи на шутото за 3 поени.
Кога сме кај шутот за 3 поени, Мек Брајд мора да го чуваат, да си го развиваат како играч и да му дадат потоа мрсен договор. Доволно беше шо го дадоа Квикли за семки. Овој е Њујорк нејтив и мислам дека ќе му значи на тимот и публиката.

3. Ембиид, ѕверот подобро да одмара втората утакмица пошто од немајкаде се врати да игра второ полувреме и одвај одеше по теренот. Ич не му посакувам лошо во однос на повреди ама очигледно тимот со него и без него се два различни тима.

Очекувано, Њујорк ја доби со борбеност, со играње до макс, скокови во напад, скокови во одбрана, удари од 2 шанса и погодување, типично за нас, борбено до јаја.

Одиме по втора победа!!! :uzi: :uzi: :uzi: :uzi:
 
Член од
17 јуни 2022
Мислења
103
Поени од реакции
366
Последните 2 сезони ги игра маестрално. Не би рекол дека цело време е таков, едноставно посилно е од него, иако ја доминира лигата.
Е сега со толку повреди... арно и шо е на терен.
Интересен факт за Ембид е дека има повеќе погодени слободни фрлања отколку шутеви од игра во ПО. :icon_lol:

Харт :cuc:, и неважно што е симпатизер на Челзи, многу ми се свиѓа неговата игра, прав ратник, кога и да го гледам ми делува дека е спремен да го остави срцето на терен, а и денеска ги уништи во последната четвртина.
 
Последно уредено:

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.418
Поени од реакции
42.479
The King has spoken

LeBron James on Nikola Jokic: “He’s one of the best players to ever play this game. It’s that simple. He does everything. The most important thing is he changes the way his teammates think about their own play. When you’re able to inspire your teammates to play at a level that sometimes they don’t even feel like they can play at, that’s a true testament of a great one.”

9та победа по ред на Денвер против Лејкерс.
 

enzo8

ファックユー
Член од
1 октомври 2023
Мислења
510
Поени од реакции
1.704
Дајте некој линк за стримови НБА, кај гледате? Сите Арени ги поминав синојќа да ги гледам Феникс и ништо немаше, се заебаваат, на резултати пишуваше дека ќе има пренос на Арсена, бем им матер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom