А1 Македонија (VIP)

Член од
9 јануари 2021
Мислења
709
Поени од реакции
728
Некој да не знае што ерор е ова? Се работи за A1 XploreTV пустен на андроид бокс. На 2 мобилни + лаптоп функционира ама овде јок. Проблем е со мрежата нешто одвај крева над 5мб боксот. Далеку сум од рутер за лан кабел да му боцнам (има и порт)
Се работи за овој бокс: https://vi.aliexpress.com/i/1005003093691880.html?gatewayAdapt=glo2vnm
На кинеските тв бокса не работи мислам xplore tv за жал, само на Самсунг и ЛГ телевизори и на Xiaomi mi tv box. Не се софтицирани за да се користи оваа апликација за жал и заради тоа подобро е да пробаш директно со ХДМИ од лаптоп на телевизор да пушташ друго незнам што да ти кажам.
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.145
Поени од реакции
564
На кинеските тв бокса не работи мислам xplore tv за жал, само на Самсунг и ЛГ телевизори и на Xiaomi mi tv box. Не се софтицирани за да се користи оваа апликација за жал и заради тоа подобро е да пробаш директно со ХДМИ од лаптоп на телевизор да пушташ друго незнам што да ти кажам.
На тој детаљ заборавив..тоа е гарант проблемот. Ќе барам друг бокс за проба ..
Активирав еџплорер за проба така да не е битно понатака што како..сепак фала за одговорот :)
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.219
Поени од реакции
3.612
На тој детаљ заборавив..тоа е гарант проблемот. Ќе барам друг бокс за проба ..
Активирав еџплорер за проба така да не е битно понатака што како..сепак фала за одговорот :)
Samo mi box ili stik, se drugo e ....
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
1.003
Поени од реакции
424
Некој да не знае што ерор е ова? Се работи за A1 XploreTV пустен на андроид бокс. На 2 мобилни + лаптоп функционира ама овде јок. Проблем е со мрежата нешто одвај крева над 5мб боксот. Далеку сум од рутер за лан кабел да му боцнам (има и порт)
Се работи за овој бокс: https://vi.aliexpress.com/i/1005003093691880.html?gatewayAdapt=glo2vnm
Ne ti go gleda kako tv tuku kako tablet, go imav istiot slucaj so xplore, isto e i so move tv, moras da koristis sertificiran android tv os koj go imaat mi tv stick, xiaomi tv stick 4k, mi tv box i sl.
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.145
Поени од реакции
564
Ne ti go gleda kako tv tuku kako tablet, go imav istiot slucaj so xplore, isto e i so move tv, moras da koristis sertificiran android tv os koj go imaat mi tv stick, xiaomi tv stick 4k, mi tv box i sl.
Фала за одговорот веќе најдов проблемот ахаха таков бокс најдов пшошо за проба барав само...
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
709
Поени од реакции
728
Дали и вие имате проблеми со плаќањето на сметки онлајн? Сега пробав 2 - 3 пати ми враќа неуспешна трансакција.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.219
Поени од реакции
3.612
Дали и вие имате проблеми со плаќањето на сметки онлајн? Сега пробав 2 - 3 пати ми враќа неуспешна трансакција.
Vcera plajkav od prva pomina...minatiot mesec 2 dena ne mozev da platam ...
 

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.646
Поени од реакции
1.895
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.145
Поени од реакции
564
Дали и вие имате проблеми со плаќањето на сметки онлајн? Сега пробав 2 - 3 пати ми враќа неуспешна трансакција.
Мислам имаат некој проблем со сајтот, пробав да отворам сметка за детали не работеше...само вртеше..
Автоматски споено мислење:

За предвремено раскинување договор се плаќаат пенали туку дали важи без разлика на остатокот од договорот или пример не важи 1-3 месеци пред истек на договор? Глупаво прашање знам :)))
 
Последно уредено:
Член од
24 октомври 2021
Мислења
825
Поени од реакции
485
Мислам имаат некој проблем со сајтот, пробав да отворам сметка за детали не работеше...само вртеше..
Автоматски споено мислење:

За предвремено раскинување договор се плаќаат пенали туку дали важи без разлика на остатокот од договорот или пример не важи 1-3 месеци пред истек на договор? Глупаво прашање знам :)))
go menuvaat toa, ako sakas porano od 3 meseci mozes da pobaras vo salon "baranje za predvremeno obnovivanje dogovor" i ke ti odgovorat uste vo tekot na denot.
 
Член од
24 август 2008
Мислења
294
Поени од реакции
239
Да ве прашам во врска со интернетот за дома што го нудат 50 или 100 мегабита ПРЕКУ 4Г рутер, дали и колку има лимит на трафик, пример ти велат неограничен, но според политика за фер користење на колку гигабајти или терабајти е ограничен.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom