Фан Клуб: Челзи

enzo8

ファックユー
Член од
1 октомври 2023
Мислења
331
Поени од реакции
1.029
No defence just vibes.
Da imame trener Badiashile ne smee da igra ama toa e, povekje e on kriv otkolki Caicedo, mu ja bara topkata i ovoj mu dava i ovoj podzastana.
Sga mentalot e otiden vo minus, vtoro poluvreme klasika uste poloso posto idiotov ke cedi limoni i si ide Junajted so 2 3 rezultat.
Автоматски споено мислење:

Enzo mora nadvor prenervozen e.
 
Последно уредено:
Член од
14 август 2022
Мислења
721
Поени од реакции
744
Само Шефилд немаат дадено гол против Челзи до сега. И тоа ќе биде до крај на сезона.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.876
Поени од реакции
11.496
Ne se znae kako Junajted se' ushte nema karton.

Odlicno, uste Petrovic da se uklopi u muabetot so site drugi...
 
Последно уредено:

enzo8

ファックユー
Член од
1 октомври 2023
Мислења
331
Поени од реакции
1.029
Nema potreba od zameni se e ok, igrame odlicen mec!
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.940
Поени од реакции
84.372
Не би било лошо фановиве да земат да бојкотираат некоја утакмица со (полу)празен стадион
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.048
Поени од реакции
11.288
Или ќе превземат одговорност дека скроз ја ебаа со регрутацијата на играчи и ќе си дадат отказ. Или ќе му дадат отказ на Покетино доколку веруваат дека ростеров е кадарен да се бори за ПЛ.
 
Член од
14 август 2022
Мислења
721
Поени од реакции
744
Мислев нема полоша одбрана од нашата, мануре ме демантираа за 2 минути :LOL:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.940
Поени од реакции
84.372
Забавна утакмица иако се срање и двеве екипи

Браво, фалат вакви фудбалски моменти за прослава, да се надеваме моментумов и самодовербата ќе се покаже и против Сити за пар недели!
Вамос!
 

enzo8

ファックユー
Член од
1 октомври 2023
Мислења
331
Поени од реакции
1.029
Na celava beda, jad i mizerija pa uste i slavea na kraj kako da osvoile Miki Maus kup.
Labavo vozime po dnoto.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.940
Поени од реакции
84.372
Или ќе превземат одговорност дека скроз ја ебаа со регрутацијата на играчи и ќе си дадат отказ. Или ќе му дадат отказ на Покетино доколку веруваат дека ростеров е кадарен да се бори за ПЛ.
Сепак 4:3


Listen, Chelsea might not thank me but get the contract out, put it on the table. Let him sign it. Let him write whatever numbers he wants on there, given what he's done since he's come in. Mauricio's at the wheel, man. He's doing it. He's doing his thing. Chelsea are BACK
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.876
Поени од реакции
11.496
Ама како не знаат да реализираат контри, тоа едно чудо. Гол требаше да падне и пред корнерот.
Мадуеке требаше да влезе многу порано, он доста повеќе ја размрда играта него Стерлинг (кој не игра ништо после првите неколку кола сезонава).

Палмер е едно ладнокрвно британско копиле, and I like it!
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.940
Поени од реакции
84.372
Na celava beda, jad i mizerija pa uste i slavea na kraj kako da osvoile Miki Maus kup.
Labavo vozime po dnoto.
Еј не зезај победа со голови во 98 и 100 минута секогаш се вредни за прослава особено дома, особено против ривал

Башка кога си срање... и тоа треба да се слави, еве ги Ливерпул со сликава подоле почнаа па завршија со ЛШ титула

1712266120615.png
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.048
Поени од реакции
11.288
Сепак 4:3


Listen, Chelsea might not thank me but get the contract out, put it on the table. Let him sign it. Let him write whatever numbers he wants on there, given what he's done since he's come in. Mauricio's at the wheel, man. He's doing it. He's doing his thing. Chelsea are BACK
Ти си клинички случај од поодамна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom