Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

ЗА КОЈА ПАРТИЈА ЌЕ ГЛАСАТЕ НА ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ ИЗБОРИ 2024?

  • 1. Коалиција за европска иднина (СДСМ, ЛДП, НСДП, ВМРО-НП, ПДТ, ДСВМ, СРМ, СДА...)

  • 2. Коалиција „Твоја Македонија“ (ВМРО-ДПМНЕ, СПМ, ОМ, МКонцепт, Достоинство, ТМРО, ДС, ПОДЕМ, СДУ..)

  • 3. Коалиција „Храбро за Македонија“ (ГРОМ, ИНТЕГРА, ПЦЕР)

  • 4. Коалиција „Европски фронт“ (ДУИ, АА на Села, ЕДП, НД, ДПТ, Унија на Ромите, БДС)

  • 5. ПП Левица

  • 6. Коалиција „Вреди“ / „Vlen“ (БЕСА, Алтернатива, Демократско движење, АА на Таравари...),

  • 7. Движење ЗНАМ - За наша Македонија

  • 8. Единствена Македонија

  • 9. ПП Нова Алтернатива

  • 10. ПП Аваја

  • 11. Европско граѓанско движење (Група избирачи Џула Челику)

  • 12. Македонска Ера трета / Македонски независни листи - суверенисти

  • 13. Твоја партија

  • 14. Родина Македонија

  • 15. ПП Десна

  • 16. ПП Демократи

  • 17. Работничка партија

  • Не знам / неопределен / зависи од предизборните кампањи

  • Нема да гласам


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
19 февруари 2023
Мислења
1.313
Поени од реакции
2.847
Baba, ako ne sakash da ziveeme zaedno, nema da ziveeme zaedno. 100 godini ne mozhevte da ne unishtite bez da imame drzavi, nema da mozhete ni 1000 so dve drzavi.. Ne 15 godini, iljada godini ke ve cekamo.

Hehe kaj ja najde matematikata, pa bash za matematika, jas sum doktor za tebe :)
полека ајнштајн
 

Честити Царе

'Feo, fuerte y formal
Член од
22 февруари 2024
Мислења
376
Поени од реакции
828
Господине,вие сте изрод .
Со никој не бев непријател,но вие сте посебен .


 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
1.313
Поени од реакции
2.847
Господине,вие сте изрод .
Со никој не бев непријател,но вие сте посебен .


Заев и Љубчо, тие се тие. И Бучко не е ништо поарен.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.706
Поени од реакции
22.142
Baba, ako ne sakash da ziveeme zaedno, nema da ziveeme zaedno. 100 godini ne mozhevte da ne unishtite bez da imame drzavi, nema da mozhete ni 1000 so dve drzavi.. Ne 15 godini, iljada godini ke ve cekamo.

Hehe kaj ja najde matematikata, pa bash za matematika, jas sum doktor za tebe :)
Денар и пол, зелка и пол. Три зелки колку пари се?
 

AMS

Член од
9 декември 2023
Мислења
11
Поени од реакции
31
Aj so zdravje . Koga velev deka e trojanski konj nikoj ne mi veruvashe.
Sega mu zavrshija izborite ushte pred da pochnat:

Катица Јанева и Стевчо Јакимовски НА ЦРНА ЛИСТА НА САД

Ова е попрво предупредување за Мицковски и сличните од амбасадата
 
Член од
29 септември 2015
Мислења
243
Поени од реакции
323
Зошто Апасиев и Ванковска не се ставени на црна листа, а имаат далеку порадикални про-македонски ставови, со се укинување Рамковен, БРИКС, Русија, анти-Украина?

Зошто само Стевче е ставен, кој патем го користат како корисен идиот и го држат за мадиња со судски случаи во фиока?
многу јасно. зашто ставовите им се само за пред избори. инаку други идеи си имаат они.
а Стевче добро го анализирале дека став не менува и е тврдокорен.
 

Честити Царе

'Feo, fuerte y formal
Член од
22 февруари 2024
Мислења
376
Поени од реакции
828
Ова е попрво предупредување за Мицковски и сличните од амбасадата
Зарем Катица Јанева не беше една од „Ангелите на Чарли“ - борец за криминал/антикорупциски крстоносци кои САД и ЕУ ги подржуваа силно во Македонија? Ако добро се сеќавате, нели Би-Би-Си направи некаков вид на известување (да се потсетам, пената парче кое излезе од уста) во која ја пофали Јанева?

Сега таа е на црната листа на САД. Не е големо изненадување! Таа повеќе не е корисна за американскиот Стејт департмент. Но, тоа ви кажува за „калибарот“ на луѓе, кои се корумпирани, што САД ги избира и користи во Македонија за да ги постигне своите цели, а потоа ги отфрла!

Каснато, и отџвакано . Толку беше.





FB_IMG_1710852411067.jpg
 
Член од
29 септември 2015
Мислења
243
Поени од реакции
323
Пз тие не се криминалци. Ако ја стават Ванковска на црна листа, тогаш сигурно треба и Јан Оберг да го стават по таа логика (и мнозина други низ светов). Јакимовски може да биде се (криминалец тежок пред се), ама патриот сигурно не е! Тој и не ни имал некои про-македонски ставови. Колку станови има во Карпош? Син му нели е сместен да работи таму во тоа МНАВ? Каснат америте со црната листа и за него и за Катица.
значи ова со становите и подржи коњ е папагалска работа.
каде си видел ти колку станови има?
зборите нешто што трескаат партииве.
ќе ви влезе нешто во глава и како папагали тоа го повторувате. Затоа ќе владеат учките. Ете Талат станови нема и не го критикувате.
Оној министер за образование што оди во Америка и се среќава со мафија америчка, па перат при во Македонија. исто не зборувате.

Значи простотилак неможе да испадне од нас. Ние си патиме од паметот.
Талат е добар што гаѓал на Македонија,
Апасиев е добар што кршел по улици,
Љупчо е добар што ти вика дека си бугар

Ама стевче кој ни отвара очи е најголем криминалец. А притоа не сме ни виделе ни станови ни ништо. Сме слушнале од прес на Вмро Дпне и одма тоа си го веземе.

Е тоа се прости македончиња. ќе одат да гласаат за некој кој ја уништува македонија, а не го ценат некој кој реално постигнал нешто ви животот.
човек со 2 канцери се бори и ни дава шанса.
Луѓево само тоа лаат( ааа подржи коњ) ааа станови.
Као божем тие лајачи да се Скопјани со 10 генерации.
Проста работа. Ќе дојде време кога од инает ќе го гласате и Таљат и Ахмети.
 
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.751
Поени од реакции
6.495

Никој вака отворено не зборува за тоа колку НАТО беше и е сè уште на страната на Илиридава овде. Се надевам дека вакви политичари ќе се множат уште повеќе. Доволна причина е ова за да ја гласам и ако треба ништо нека не направи за државата, освен ова.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
3.658
Поени од реакции
3.770
значи ова со становите и подржи коњ е папагалска работа.
каде си видел ти колку станови има?
зборите нешто што трескаат партииве.
ќе ви влезе нешто во глава и како папагали тоа го повторувате. Затоа ќе владеат учките. Ете Талат станови нема и не го критикувате.
Оној министер за образование што оди во Америка и се среќава со мафија америчка, па перат при во Македонија. исто не зборувате.

Значи простотилак неможе да испадне од нас. Ние си патиме од паметот.
Талат е добар што гаѓал на Македонија,
Апасиев е добар што кршел по улици,
Љупчо е добар што ти вика дека си бугар

Ама стевче кој ни отвара очи е најголем криминалец. А притоа не сме ни виделе ни станови ни ништо. Сме слушнале од прес на Вмро Дпне и одма тоа си го веземе.

Е тоа се прости македончиња. ќе одат да гласаат за некој кој ја уништува македонија, а не го ценат некој кој реално постигнал нешто ви животот.
човек со 2 канцери се бори и ни дава шанса.
Луѓево само тоа лаат( ааа подржи коњ) ааа станови.
Као божем тие лајачи да се Скопјани со 10 генерации.
Проста работа. Ќе дојде време кога од инает ќе го гласате и Таљат и Ахмети.
Сакаш да кажеш дека Стевчо „од куде три бандере„ е стаен на црната иста од тетка амбасадорица ради неговата чесност како градоначалник?

Што!?

Му нуделе мито, ама он поштен и чесен, све одбивал?...
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.297
Поени од реакции
45.886

Никој вака отворено не зборува за тоа колку НАТО беше и е сè уште на страната на Илиридава овде. Се надевам дека вакви политичари ќе се множат уште повеќе. Доволна причина е ова за да ја гласам и ако треба ништо нека не направи за државата, освен ова.
Да де. Додека не ја поканат во студио Ал Џезира и Мухамед Зекири. После знаеме кој е воен злосторник и кој кого масакрирал во 2001.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.602
Поени од реакции
3.307
Сакаш да кажеш дека Стевчо „од куде три бандере„ е стаен на црната иста од тетка амбасадорица ради неговата чесност како градоначалник?

Што!?

Му нуделе мито, ама он поштен и чесен, све одбивал?...
Не знам од каде тетка амбасадорица има докази за некаков криминал?
Дали е она суд? Обвинителство? Јавен обвинител можеби?

Очигледно дека не им исфункционира планот за замолчување преку македонските судови, па решија преку нивни добро познати методи да ставаат луѓе на црна листа без никакво, обвиниение, докази или судење.

Што бидна со она нивното "innocent until proven guilty"?
Или тоа важи само кога нив им одговара?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom