Фан клуб: РК Пелистер

Член од
28 септември 2011
Мислења
696
Поени од реакции
908
Ништо не ти чини бе Терор... Кажи шо е позитивно за тебе од овај проект на Пелистер? Има барем нешто, или треба клучо да се клај на клубо?
Se e pozitivno , se cini , se e na mesto . Vas ne vi cini bogdan , ustvari sega ke vi cini duri da se oporavi kosteski po pisanoto posle ke ima pak pisenje izbrkajte go klovnot itn , isto kako dosega so ne cineja hosni , mandalinic itn
 
Член од
25 август 2019
Мислења
292
Поени од реакции
385
Se e pozitivno , se cini , se e na mesto . Vas ne vi cini bogdan , ustvari sega ke vi cini duri da se oporavi kosteski po pisanoto posle ke ima pak pisenje izbrkajte go klovnot itn , isto kako dosega so ne cineja hosni , mandalinic itn
Nemoj ne mu zboraj taka mozi da e od juznata tribina se znat tie eksperti se za lajna jadenje! A nekoi prv pat pocnaja da idat na rk vo 2020god. komedii do komedii... :drk:
 
Член од
19 јануари 2024
Мислења
126
Поени од реакции
510
Вас ништо не ви чини.
Земете двата уназад исчитајте шо имата пишано, ќе ви стани јасно на двата дека уствари незнајте шо сакате.
Не ви чини проектот, не ви чини ниеден играч шо го донесоја, стварате некоја депресивна атмосфера (не вие двата, генерално таквите како вас) и ниеден играч не е по ваша мерка.

Ете ајде форум е овде дебатираме, кажете вие кој играч треба да го донесат за да сте задоволни ?

Кој тренер да го донесат за да сте еднаш задоволни ?
 
Член од
28 септември 2011
Мислења
696
Поени од реакции
908
Вас ништо не ви чини.
Земете двата уназад исчитајте шо имата пишано, ќе ви стани јасно на двата дека уствари незнајте шо сакате.
Не ви чини проектот, не ви чини ниеден играч шо го донесоја, стварате некоја депресивна атмосфера (не вие двата, генерално таквите како вас) и ниеден играч не е по ваша мерка.

Ете ајде форум е овде дебатираме, кажете вие кој играч треба да го донесат за да сте задоволни ?

Кој тренер да го донесат за да сте еднаш задоволни ?
Ti najdi protiv igrac poedinec kaj imam pisano( pisav deka ne se zasiluvanja ovie za ls kako si gi predstavuvavte ) i protiv trener negde . Vas vi cinat ko ke gi objavat , prajte euforija i posle mu karate v sala , ama od pocetok ako pisi nekoj e hejter , a posle nekolku utakmici vie ste poznavaci i realni ( samo kaj nas ova go ima ) . A koj so ti na sekoe so toj kluco da se klaj ?
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
730
Поени од реакции
827
Вас ништо не ви чини.
Земете двата уназад исчитајте шо имата пишано, ќе ви стани јасно на двата дека уствари незнајте шо сакате.
Не ви чини проектот, не ви чини ниеден играч шо го донесоја, стварате некоја депресивна атмосфера (не вие двата, генерално таквите како вас) и ниеден играч не е по ваша мерка.

Ете ајде форум е овде дебатираме, кажете вие кој играч треба да го донесат за да сте задоволни ?

Кој тренер да го донесат за да сте еднаш задоволни ?
Те читам и неможам да се доначудам.

Кој има речено дека не чини проектот? Како можи да не чини кога резултатите го кажват спротивното?
Играчи? За сите донесени имало еуфорија и е нормално, ама ако не го бива шо треба да прајме да ќутиме? Ти текнува за еуфоријата на Мандалиниќ? Шо напрај чоекот за да зема 10-15-20К? Две утакмици со 1961 требаше да изигра, Борко му влезе во психата го немаше, во гости Табоада не извади, а дома му даде титула на тацна.
Како да разберите дека РАКОМЕТОТ е ЈАВНА работа, како да разберат нашите "тренери" и играчи дека се ЈАВНИ ЛИЧНОСТИ и дека ќе бидат изложени на критики, пцовки, свирежи, ама и ќе бидат на раце носени и наградени со аплаузи и се како шо треба пример како лани Јовиќ и Шундо шо славеа во Буре со навивачите до ниедно време.
Јас не разбирам, ако некој од некој има различно мислење ЗНАЧИ ЛОШО МУ МИСЛИ НА КЛУБОТ? А кој му мисли арно, тие шо одевме и со Преспа пред 10 години в сала 5 души на -10 или овие сега за сликање шо се само се тепат кој да биди прв ред кој да го фати апаратот или камерата и шо не смеат А да речат? Јас не вервам дека има некој во градот лошо шо му мисли (освен на тие шо му смета силен Пелистер и се скопски слуги), други нема.
Ај олабајте малце, 2 збора за некој критички или различно мислење и одма паника вака така... како партиски ботој.

П.С. Од 2009 мислам сум на форумот тогаш беше хит КАЈГАНА, тогаш се пишеше дискутираше и беше ограничено со профили ако не се лажам неколку пати само во годината можеше нови профили да се прат и беше многу потешко, дај кој има админ близок нека го вратат пак така да биди и да не изникнуват профили секој ден по неколку, и сите напраени нови после 2018 да ги избришат, оти пола овде шо пишат и шо се прат стручњаци, незнаеа салата кае до гостувањето на ПСЖ.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 
Член од
19 јануари 2024
Мислења
126
Поени од реакции
510
Те читам и неможам да се доначудам.

Кој има речено дека не чини проектот? Како можи да не чини кога резултатите го кажват спротивното?
Играчи? За сите донесени имало еуфорија и е нормално, ама ако не го бива шо треба да прајме да ќутиме? Ти текнува за еуфоријата на Мандалиниќ? Шо напрај чоекот за да зема 10-15-20К? Две утакмици со 1961 требаше да изигра, Борко му влезе во психата го немаше, во гости Табоада не извади, а дома му даде титула на тацна.
Како да разберите дека РАКОМЕТОТ е ЈАВНА работа, како да разберат нашите "тренери" и играчи дека се ЈАВНИ ЛИЧНОСТИ и дека ќе бидат изложени на критики, пцовки, свирежи, ама и ќе бидат на раце носени и наградени со аплаузи и се како шо треба пример како лани Јовиќ и Шундо шо славеа во Буре со навивачите до ниедно време.
Јас не разбирам, ако некој од некој има различно мислење ЗНАЧИ ЛОШО МУ МИСЛИ НА КЛУБОТ? А кој му мисли арно, тие шо одевме и со Преспа пред 10 години в сала 5 души на -10 или овие сега за сликање шо се само се тепат кој да биди прв ред кој да го фати апаратот или камерата и шо не смеат А да речат? Јас не вервам дека има некој во градот лошо шо му мисли (освен на тие шо му смета силен Пелистер и се скопски слуги), други нема.
Ај олабајте малце, 2 збора за некој критички или различно мислење и одма паника вака така... како партиски ботој.

П.С. Од 2009 мислам сум на форумот тогаш беше хит КАЈГАНА, тогаш се пишеше дискутираше и беше ограничено со профили ако не се лажам неколку пати само во годината можеше нови профили да се прат и беше многу потешко, дај кој има админ близок нека го вратат пак така да биди и да не изникнуват профили секој ден по неколку, и сите напраени нови после 2018 да ги избришат, оти пола овде шо пишат и шо се прат стручњаци, незнаеа салата кае до гостувањето на ПСЖ.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
Така е!
Е сеа оди на ФБ и исчитај си ги уназад 20-30 објави поврзани со Рк Пелистер и пак прочитај си го овој пост и види дали се пронаомаш во истиот.
Ќе го земам случајот со Хосни од лани и немора да одам потаму.
Го кренавте во облаци, па на полусезона хајка му праевте и му пцуевте се живо и диво за на крај од сезона ко ја освоивме титулата да пошите жалопојки за да остани.
Толку од мене на та тема.
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
730
Поени од реакции
827
Така е!
Е сеа оди на ФБ и исчитај си ги уназад 20-30 објави поврзани со Рк Пелистер и пак прочитај си го овој пост и види дали се пронаомаш во истиот.
Ќе го земам случајот со Хосни од лани и немора да одам потаму.
Го кренавте во облаци, па на полусезона хајка му праевте и му пцуевте се живо и диво за на крај од сезона ко ја освоивме титулата да пошите жалопојки за да остани.
Толку од мене на та тема.
Скрос си грешка. Прочитај ги ти ете па кажи. Не последни 20-30, сакаш и последни 200-300 ша и појќе. Во хајката против Хосни била само Јужна Трибина, ЗБОР еден не сум пишал нигде, па ни тука на форумот.
Вака ти рекоја да пишиш или?
За еден другар прашвам.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 
Член од
2 август 2011
Мислења
1.137
Поени од реакции
1.314
Го кренавте во облаци, па на полусезона хајка му праевте и му пцуевте се живо и диво за на крај од сезона ко ја освоивме титулата да пошите жалопојки за да остани
За мене тоа е нај нормално баш со Хосни е класичен пример. Прво играше публиката му аплаудираше па го фати еден перид бубачки во глата почна да се лади да прај глупости од безвезе шутој и подавања до незаинтересираност, да во еден момент пукне тиквата и публиката го исвирка и испцуја дури го напушти и теренот со свирење и пцуење. Ко се врати на терен беше стариот добар Хосни на утакмицата со 1961 речиси сам 60% ја заврши работата кинеше и напад и одбрана и самиот после бараше подршка од публиката.
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.002
Поени од реакции
1.535
Мене па ме интересира ако се смени камерата од другата трибина дали Јужна Трибина ќе се префрли на Северна во први редој.
Ќе треба и да го сменат името на групата тогаш.
Јебига се надевам дека не се сите од дружината газолижачи и плукачи. Најмногу од сите тие плукачи од такт ме фајка од онај бојан е ко него пицајзла нема да се роди тој се кара па се гушка, ги плука, ги величи, де со играчи де со тренерот, буквално чоек без свој став само да коментира. Лани швалерките ги кажваше кој на кој му биле.
Али јебига секој на свој начин еуфоријата си ја искажува.
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
612
Поени од реакции
1.094
Ќе треба и да го сменат името на групата тогаш.
Јебига се надевам дека не се сите од дружината газолижачи и плукачи. Најмногу од сите тие плукачи од такт ме фајка од онај бојан е ко него пицајзла нема да се роди тој се кара па се гушка, ги плука, ги величи, де со играчи де со тренерот, буквално чоек без свој став само да коментира. Лани швалерките ги кажваше кој на кој му биле.
Али јебига секој на свој начин еуфоријата си ја искажува.
oti taka zboras coeko ekspert se napraj vo ovie 2 mozi i poke da se 2,5 godini na rakomet :ROFLMAO::aplauz::D
ke go zdrvese cefo lani mislam bese na nekoja utakmica karase cel den oti samo to znaj mu ripna chefo pa posle statusi potresni pisese na fb:lolzz:
 
Член од
19 јануари 2024
Мислења
126
Поени од реакции
510
Тој е проблемот со новата генерација на поджувачи на клубот, шо 70%(ако не и поќе) се профил на луѓе како овај на видеото шо го спомнувате.
Активни на социјални нрежи 24/7 и час креват еуфорија до макс. и после првиот пораз фрлат со дрва и камења и по играчи и по управа. Дури во конверзација со таквите ликој те убедва како не требало Ивич да го донесат, требало Ќизич да сме го задржеле а не е свесен дека пред 5 год играч од калибар на Ивич, Борзаш, Лесјак и да не ги набројвам, беше незамисливо да се донесат во Пелистер. И ден-денес освен Вардар(и Металург во свое време) ниеден друг клуб од Македонија неможи да донеси играч од тој калибар. Ете Охрид се доста добри финансиски, исто и Тиквеш и уште некоја екипа шо е во плејоф, нека донесат играч од калибарот на гореспоменатите па да прајме муабет. Нејќам да ги потценам клубојте шо ги набројав, ама реалноста е таква и дајбоже и тие да стигнат до ниво да можат такви имиња да носат и првенството да ни биди уште посилно. Сите ќе имаме бенефит од финансиски стабилни клубој.

Од тука е и мојот апел до управата на клубот за наредна сезона да ја исклучи опцијата за коментирање на објавите на ФБ и Инста за да се намали влијанието на таквите инстант навивачи за доброто на клубот. На форуми во приватни групи нека си се групираат и нека коментират, ама нека не го серат профилот официјален на клубот, пошо на нив се надоврзват и телетабисите од спротивниот табор со дебилни коментари.

Клубот си оди во добра насока и дајбоже да продолжи и во наредните години така, успехот неминовно ќе си дојди. Уште општината да изнајди начин да издејствува средства од централната власт и да се започни со изградбата на салата и се ќе си дојди на свое место за некоја година.
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.040
Поени од реакции
5.778
90% си се океј дечки, без разлика кој колку стаж има на трибина, си покажаа верност. И на гостувања дел од нив идат со нас, на домашни натпревари на сите се присутни и на голем дел и на двојката. Потег за почит е и то шо си имат сите купено сезонски. Ете има напраено и реквизити, маици, дуксери, стикери, знаме...Не треба хејт кон ниедна екипа и група шо го подржва Пелистер.
Е сега дел од нив шо брчат цела утакмица по играчи... од секогаш имало такви, ОД СЕКОГАШ. Тежок град е Битола, ради нас самите шо сме тешки луѓе, на сите ни е то јасно. Убо Декси рече, спортот е област од јавен интерес, секој си дава за право на свој начин да коментира, посебно шо и во сите клубови има и јавни(наши) пари.
 

bitolcanec_1

ветеран од златното време
Член од
6 јуни 2011
Мислења
698
Поени од реакции
1.203
oti taka zboras coeko ekspert se napraj vo ovie 2 mozi i poke da se 2,5 godini na rakomet :ROFLMAO::aplauz::D
ke go zdrvese cefo lani mislam bese na nekoja utakmica karase cel den oti samo to znaj mu ripna chefo pa posle statusi potresni pisese na fb:lolzz:
:facepalm: :shook::ban:

Ова се однесува на видеото :facepalm:
 
Член од
28 февруари 2023
Мислења
12
Поени од реакции
19
Ќе треба и да го сменат името на групата тогаш.
Јебига се надевам дека не се сите од дружината газолижачи и плукачи. Најмногу од сите тие плукачи од такт ме фајка од онај бојан е ко него пицајзла нема да се роди тој се кара па се гушка, ги плука, ги величи, де со играчи де со тренерот, буквално чоек без свој став само да коментира. Лани швалерките ги кажваше кој на кој му биле.
Али јебига секој на свој начин еуфоријата си ја искажува.
Imeto nema da go smenime ni mestoto ne se sekiraj, a spomnatot dete ne e del od Verna Druzina kako za info I sedi na drugata strana na juznata tribina
 

Kajgana Shop

На врв Bottom