Фан Клуб: Вардар

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
3.006
Поени од реакции
7.058
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.324
Поени од реакции
4.755
Еве искочи распоредот , првите 4 кола лудило :D

Гостивар - Вардар
Вардар - Шкендија
Шкупи - Вардар
Вардар - Струга
Работнички - Вардар
Вардар - Воска
Брера - Вардар
Брегалница - Вардар
Вардар - Ѓорче
Силекс - Вардар
Вардар - Тиквеш

Моја прогноза Вардар - Шкендија на градски , Комитска инвазија на Штип и претпоследно коло (последно гостување ) во Кратово :cool:
 
Член од
18 август 2019
Мислења
160
Поени од реакции
209
Еве искочи распоредот , првите 4 кола лудило :D

Гостивар - Вардар
Вардар - Шкендија
Шкупи - Вардар
Вардар - Струга
Работнички - Вардар
Вардар - Воска
Брера - Вардар
Брегалница - Вардар
Вардар - Ѓорче
Силекс - Вардар
Вардар - Тиквеш

Моја прогноза Вардар - Шкендија на градски , Комитска инвазија на Штип и Кратово :)
Многу тежок распоред во првите 4 кола,а петото коло на градски со Работнички.
 
Член од
10 мај 2022
Мислења
435
Поени од реакции
1.374
Ајде малку спортска :)
Гостивар - Вардар Х
Вардар - Шкендија 2
Шкупи - Вардар 1
Вардар - Струга 1Х
Работнички - Вардар Х2
Вардар - Воска 1
Брера - Вардар 1Х
Брегалница - Вардар 2
Вардар - Ѓорче 1
Силекс - Вардар 1Х
Вардар - Тиквеш 1
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.659
Поени од реакции
4.817
Штета што 11 кола нема да имаме ни еден навивачки дуел,барем со тиквеш да ја игравме на гости.
Сигурно една од утакмициве ќе ја играме на Градски или со шкендија(сигурно ќе биде работен ден) или со тиквеш последната која може ќе решава многу работи.
 
Член од
23 април 2022
Мислења
260
Поени од реакции
1.167
Во сабота ќе се игра со Шкендија, после тоа следува репрезентативна пауза. Не знам дали и колку можеме да издејствуваме како они што направија да се игра во недела.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.324
Поени од реакции
4.755
Сега видов Брегалница - Вардар се игра на 1 мај во среда вонредно коло , 1 мај е неработен ден така да има можност скара и фудбал во Штип :D ако се дозволи гостување ..
 
Член од
12 јуни 2012
Мислења
22
Поени од реакции
83
I eden apel do upravata, sto e rabotava vtor domasen natprevar po red ne gi priznavaat sezonskite bileti?
Na vrata baraat pak da si kupis karta. 100 den ne se golemi pari, ama za nekoj moze se golemi. Epten ciganski poteg od strana na upravata
И до мене дојде ваков муабет од луѓе кои купија сезонски за да го поддржат клубот кога најмногу беше потребно.
Ако пак требаат пари (а сигурно требаат) нека има пак известување, пак кампања/акција да се направи и ќе собираме/даваме.

И многу важно е да се продолжи со пресови за отчетност, транспарентност, финансии и планови. Тоа што Миле јавно го пропагираше имаше многу позитивно влијание кај луѓе кои и не се Вардарци да помогнат со купување сезонски карти и на тој начин да финансираат.

Инаку на ниту една објава на ФК Вардар не пишува дека плус карта ќе се наплаќа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom