Thirst traps - Желба за внимание, или неверство?

Член од
16 ноември 2020
Мислења
826
Поени од реакции
1.909
Reddit е преполн со такви курви.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.554
Поени од реакции
9.116
Прочитав наслов, видов подфорум и пак на крај џаба. Филозофија и тука се тера....
Јас би сакал да прочитам твое размислување за темава бидејќи сметам дека си многу интелигентен лик како што е и @Goyathlayyy
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Не си ме сВатил, инспирација за мајчинство во смисла како да работиш на себе за да бидеш подобра мајка, на пример и меѓу другото. Некои од нив навистина се инспирација. Помош во која смисла?

Муабетот е дека таквите кои се критикувани тука играат поголема улога на социјалните мрежи од оние со газови и усни кои пецаат внимание.
Kolku sebicno.
Se sto jas imam benefit od - e ok.

Mene mi se podosadni mamicki sto postiraat celo vreme nivnoto bebe, kasickite sekoj den i im e toa celiot personality i gi definiria ama jas ne se drznam da gi kritikuvam. Ne postoi moral high ground pomegu zamaranje na soc mreza so paradiranje offspring i negovata dieta od naseckani jabolka i kasa od brokula i nekoja trtka od odmor ili livadarka i nejzinite 2nd base muvanja so milenikot od lik koj si go slika vezden motorot samo oti ednoto od site ponazad go smetas ti dostoinstveno i, da ne preteram, ke kazam relatable sto e dovolno vague. Primeri so luge koi gubat oset i nesvesno vlagat u nekoj nivni film ima premnogu a internetot e tolku zloben sto sekogas ke postoi nekoj koj ke im ukaze deka toj bubble vo koj sto se ne e edinstveniot. :)

Inace ako tebe mamickite ti se inspiracija da bides podobra majka mene mi se inspiracija site tie goli devojki za da vlezam i jas vo top fizicka forma. I sega, ako e polezno odma e ok da postoi na soc mrezi? Obratno e okej?

Tema: Моментална физичка состојба (слики)

Доаѓам за да се мотивирам за вежбање, си заплакнувам очи и си одам... Заборавив на вежбањето. :LOL:
:LOL:

:LOL::LOL::LOL:

:LOL::LOL::LOL::LOL::LOL::LOL::LOL::LOL::LOL:

Ne se vazi, togas toa bese okej oti tebe ti bilo okej togas toa. Okej.

Таквите најчесто завршуваат бремени у трета средно, а на 24-25 веќе со 3 деца се разведени.
На фб продолжуваат со вадењето цицки но drn drn…..
Mnogu od vas kako vaka da gi zamisluvaat site koi resile da si go pokazat teloto, ne znam dali site sakat da izvadat najgolem mozen stereotip za da se smesni ili taka im ostanalo od formativniot period koga se vlaga vo seksualnite vodi i sega samo ednostavno reagiraat po… navika nabuben stav, ne znam navistina no

no

zamislete

moze devojka da pokaze trtka i cicka a da e NORMALNA a ne odma rasipokukjesta valkana thirst trap pacavra. 20 mazi na tema, se ubijaa vregjajki devojki sto resile da ni pokazat gaz ili cicka oti bile zedni, sto po gjavolite? Dajte gi podobro tie 600 mesecno za internet na nekoe vnuce da proseta, da casti devojka kafe, the king is dead long live the king i taka natamu.

Bevte poseteni od wot.

Ta.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.430
Поени од реакции
9.341
Ова дете ќе роди дете испаѓа, :pos: далеко е од дете на тие години 18, порано по 2 деца имале на 18 а и сега имам познанички кои родиле на таа возраст. Јас почнав со секс на таа возраст, со мојот прв дечко, како и сите мои другарки, ти имаш 30 години, затоа така ти изгледа детска во фацата, верувај дека не е толку невино колку што изгледа. Како и да е, експериментираат на таа возраст, ама после дел се смируваат, и скрасуваат, таков и е периодот ваљда, сега треба да привлече потенцијални дечковци, и мажи, дека на таа возраст сите се сингл и нормално си бара удварачи, и најдобар избор на партнер.
Што улога имаат моите 30 години?
Јас на 18 уште носев кикици и излез до 11 имав, не можам да се замислам тоа време да сум се сликала гологуза и цицлеста и навистина сметам дека 18 год е дете.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.791
Поени од реакции
21.202
Што улога имаат моите 30 години?
Јас на 18 уште носев кикици и излез до 11 имав, не можам да се замислам тоа време да сум се сликала гологуза и цицлеста и навистина сметам дека 18 год е дете.
Ne e :toe:
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.327
Поени од реакции
2.176
Што улога имаат моите 30 години?
Јас на 18 уште носев кикици и излез до 11 имав, не можам да се замислам тоа време да сум се сликала гологуза и цицлеста и навистина сметам дека 18 год е дете.
Мајка ми ме родила на 20 години, во бивша СФРЈ тетките и женичињата раѓале на тие години по две деца веќе имале.
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.778
Поени од реакции
10.542
Mnogu od vas kako vaka da gi zamisluvaat site koi resile da si go pokazat teloto, ne znam dali site sakat da izvadat najgolem mozen stereotip za da se smesni ili taka im ostanalo od formativniot period koga se vlaga vo seksualnite vodi i sega samo ednostavno reagiraat po… navika nabuben stav, ne znam navistina no

no

zamislete

moze devojka da pokaze trtka i cicka a da e NORMALNA a ne odma rasipokukjesta valkana thirst trap pacavra. 20 mazi na tema, se ubijaa vregjajki devojki sto resile da ni pokazat gaz ili cicka oti bile zedni, sto po gjavolite? Dajte gi podobro tie 600 mesecno za internet na nekoe vnuce da proseta, da casti devojka kafe, the king is dead long live the king i taka natamu.
Наброј ми две-три причини зошто би си покажувала цицки?
Еве мој став е дека е поради внимание, лајкови, валидирање и слично. Сакаш наречи ме примат сакаш наречи ме старомоден, така мислам. Ги гледам по инстаграм, има јаки, не викам не, маж сум и се има десено да ме возбуди некоја таква слика. Ама сестра, ќерка или женска роднина не би сакал да го практикува тоа, и нема затоа што јас како маж и нејзин заштитник нема да го дозволам тоа. Не од причина што ќе ја гледаат мажи, туку од причина што со тоа покажува дека нема умствени капацитети да истакне со нив туку со атрибути. И нема да привлече умни мажи, луѓе со култура. Ќе привлече 30-40 годишни мажи што коментираат "волиш ли чику?".

Исто, не можам да ги разберам жените у теретана што вежбаат само газ и го сликаат секој втор ден. Booty day или се почесто го гледам како B(две праски)ty day. Пропаст. Уау, идела две години у теретана, вежбала само газ. Па и ја две години да вежбам само нозе, ќе имам квадрицепс како Сидорф.
 
Член од
24 септември 2023
Мислења
35
Поени од реакции
168
Имам многу блиска роднина, 18 години и тоа сега ги напуни и профилот и е таков, газови, цицки, одмори, бикини, огромна штикла, проѕирни фустани, длабоки деколтиња. Мајка и ја следи, ја лајкова дури и срциња и коментари браво срце лепота на мама и пишува.

Сега стави и неколку тетоважи, две панделки назад на нозете под гз, на цицка некој знак, рака цела, па црвени перики и привокативни пози..

Кога иде кај нас, дете. 1.50 см, дете во патичиња, детско размислување, детско понашање. Косе кратко, детско лице без шминка, абе дете детенце.

И кај да ја сместам неа и што да помислам? Се претставува во тотално поинакво издание од што е и ствара погрешна слика за себеси. А е едно повлечено срамежливо дете.
На профил пози со напучени газови и усни, танга...

Нема клиентела тоа со сигурност го тврдам, пари имаат многу и ако ја запознаеш а потоа и го видиш профилот ќе се шокираш.
Еве нека пати за внимание, ама зошто.
Можеш да споделиш и профил. :rolleyes:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.703
Поени од реакции
19.753
@wot ич нејќат да гледаат цицки и гзови тука мажиштава на кајгана, затоа темата цицки за златна медаља е најпосетувана заедно со женски гз. Најпоштени момци имаме се скромни девојчиња си сакаат.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.554
Поени од реакции
9.116
Член од
21 јуни 2021
Мислења
1.101
Поени од реакции
3.474
Исто, не можам да ги разберам жените у теретана што вежбаат само газ и го сликаат секој втор ден. Booty day или се почесто го гледам како B(две праски)ty day. Пропаст. Уау, идела две години у теретана, вежбала само газ. Па и ја две години да вежбам само нозе, ќе имам квадрицепс како Сидорф.
А и колку се уфилмани дека имаат добар газ. Ја гледаш цело тело слаба, само газот исфорсиран. Без везе набилдан, демек ако е огромен ќе паднат сите мажи у несвест.
Стегнат, а во нормална големина е миљон пати подобро.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom