m:SAT TV Mакедонија Сателитска DVB-S телевизија - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
29 август 2008
Мислења
5.215
Поени од реакции
3.602
Od sto ti treba resiver, antena?
probav da ti pratam video kako prelistuvam kanali no gledam deka video nemoze da se prikaci ovde na forumov
Pusti video na streamble i stavigo linkot tuka.
So total se ispokaravme po telefon, ama nemame osnov da odime do Aek, cena i kanali koga sakale mozele da promenat,taka sme potpisale...
 
Последно уредено:
Член од
13 ноември 2009
Мислења
301
Поени од реакции
147
Pusti video na streamble i stavigo linkot tuka.
So total se ispokaravme po telefon, ama nemame osnov da odime do Aek, cena i kanali koga sakale mozele da promenat,taka sme potpisale...
Кога им дозволија да ги менуваат каналите,дозволено беше и да се раскине договорот,сега ако го имаат тоа внесено во договорот,веќе е друг муабет...баш ќе проверам дали и во мојот договор со кабелскиот оператор е напишано тоа...
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
ne mora na streamble, ima i dr, sajtovi za upload na video
овој агентов ти прати ли слики ли од коа снегот ке се стопел имало сигнал појак, мислиш тоа антената у земја е закована хахаха
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.215
Поени од реакции
3.602
овој агентов ти прати ли слики ли од коа снегот ке се стопел имало сигнал појак, мислиш тоа антената у земја е закована хахаха
Ne prajka, samo se konfrontira so site(i so mene) na site forumi,i nisto povejke od toa ...
Ne spodeliva informacii (mozi po pp)ne mora sekoj se da znae!
Mene na kajgana nad 50 clenovi go imam vo privatna poraka sum im spodelil''so akcent da ne izdavaat tajni dodeka nee nestoto oficijalno...
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
1.003
Поени од реакции
424
Автоматски споено мислење:

Videoto e snimeno bidejki cesto izleguvaat novi kanali na msat a ne se apdejtiraat sami i isto taka poradi toa sto na pocetok kako vtor audio i titl jazik e postaven albanski pa na nekoi kanali nema prevod avtomatski isto taka se gasi celosno resiverot koga go staves na crveno pa zatoa treba da se promeni vo pasiven standby mod
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.215
Поени од реакции
3.602
Автоматски споено мислење:

Videoto e snimeno bidejki cesto izleguvaat novi kanali na msat a ne se apdejtiraat sami i isto taka poradi toa sto na pocetok kako vtor audio i titl jazik e postaven albanski pa na nekoi kanali nema prevod avtomatski isto taka se gasi celosno resiverot koga go staves na crveno pa zatoa treba da se promeni vo pasiven standby mod
Odlicno da se znae, posle 08mesec ke mi treba mSat za ruralno mesto +50km od Prilep(total zaminuva vo praistorijata)
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
1.003
Поени од реакции
424
Odlicno da se znae, posle 08mesec ke mi treba mSat za ruralno mesto +50km od Prilep(total zaminuva vo praistorijata)
Kontaktiraj me ke ti sredam pobrza montaza em ke ti ja odmontiraat onaa od total tv
Автоматски споено мислење:

Eve kako izgleda listanjeto na kanali na msat
 
Последно уредено:
Член од
22 јули 2015
Мислења
415
Поени од реакции
171

Kajgana Shop

На врв Bottom