Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

29 октомври 2023
241
326
Ке го заобиколат и ова, само ке дава директиви на не некој друг кој ке се појавува место него
Демек тоа и не е толку едноставно, ако ги упецат може и клубот и него лично да го казнат, сепак им ја знае трансфер политиката на Њукасл, исто е и за Барата ли се викаше тој одСити

bobipp

Let's cook!
15 август 2008
11.710
6.647
Како ги оставаме Лутон да си го контролираат мечот, мислиш 3 разлика водиме.

13 август 2023
569
1.349
Не бе, не се овие за рано да заводат. После играат како петтолигаши.

Бруно е претворен во Переира и Лингард.

bobipp

Let's cook!
11.710
6.647
Заслужуваме во 90+2 и 90+7 пресврт да ни направат.

569
1.349
3-4 зицери...не можам да поверувам што промашија. Чудо ќе е да не примат гол.

1 јули 2012
2.303
6.710
Без разлика дали ќе победи Јунајтед на крај или не, ова е мизерно. Прва работа, ги претрчуваат ко мали деца. Друга работа, дури и Мегваер е подобар капитен од Бруно. Бруно сезонава му е најсериозна конкуренција на Рашфорд за мизерија на сезоната. Мртва трка е. Трета работа. Она што по мене е уште поголем проблем од неквалитетот на голем дел од играчите, е тоа колку се ниско интелигентни голем број од играчите. Поглупи, понеинтелигенти играчи на едно место не верувам дека има и во селска лига. Какви глупи одлуки носат, какви глупи проценки, какви глупи пасови, како мали деца ги читаат. Тука предњачат, Далот, Рашфорд, Гарначо, Мегваер, Антони, многу често и Бруно. Абе у фаца им се гледа дека се изузетно глупи луѓе.
Редно време е на Шо да му спакуваат куфери. Кој го ебе веќе. 10 години гп чекаме да сврзе 5 утакмици без повреда. Бетер е од Марсијал, Фил Џонс.
При трснсфери на играчи, редно време е да почнат тестови за интелигенција да им праат, зошто волку неинтелигентни играчи на едно место тешко дека имало.

569
1.349
Имаш 0-2 во 7 минута, и да спасуваш жива глава до крај, аман веќе. На 3 пати празен гол промашуваат, сами 1 на 1 со голман... не знам повеќе што треба. Било кој тим од ПЛ на оние шанси ќе имаше лагано 4-5 разлика.

14 април 2012
31.616
62.775
Нашиот капитен, во 93-та минута, шутира од мртов агол, и му ја враќа топката на противничкиот голман. По тоа, Лутон прави 2 шанси за гол, при што погодија и пречка. Не ми е јасно, секој меч го прави ова и го става тимот да се брани до крај, зарем нема некој да му укаже на ова?

42.738
Бруно е се полош од натпревар во натпревар.

Нема кој да нагази топка. Мејно ни е најдобар играч во средина, на 18 год. Касемиро е уште дебел, а еве го март уште малку. Бруно едноставно не знае да игра смирено.

569
1.349
На клупа тогаш. И не се работи за стил на игра. Ова е или имаш мозок, или немаш. Неверојатно глупо е ова што го прави.
Ова денес ги надмина перформансите на Лингард и Переира. Убедливо најлош играч на теренот беше

30 јануари 2009
462
382
Проблемот е во тренерскиот дел што го вади Хојлунд што ти ја носи победата(иако и он промаши зицер) а ги остава на терен Бруно и Рашфорд, да се паметни ќе го мењаваат Фернандес секој натпревар каде водиме од 60 до 70 минута со Амрабат/Скот/Ериксен.

31.616
62.775
Хојлунд немаше душа по 65-та минута. Дало исто едвај се движеше. Претпоставувам дека заради тоа го извади него. Ериксен не ми е јасно зашто не добива шанса.
Автоматски споено мислење:

Сега ти го видов мислењето. Ако не му влијаат овие повреди на психички план, што не би требало, мислам дека ке се врати на стариот Мартинез. 3-те повреди се всушност 2 повреди. Истата од лани што ја имаше, скршеница на коската на ногата, на почетокот на сезонава, откако изигра неколку меча и го вадеа од игра, по дополнителни проверки, излезе дека е истата повреда од лани, со тоа што имал лошо зарасната коска. Па мораше тоа да го оперира.

Ова последнава повреда е бизарна. Му падна играч на нога. Ако има едно нешто добро кај повредиве, тоа е што не се повреди на листот или препонот. Aко тие зачестат кај играч, имаш проблем.

Ако има играч за кого сум стварно загрижен околу повредиве, тоа е Шо. Еве и денес, пак нешто почнало да го мачи, и го извадиле пред да биде поголема беља. Немаме замена за него, Маласија ни дома не знаат кај е, Дало покрива место Ван Бисака, а Регилон го вративме во Тотенхем, за да го позајмат на Брентфорд.

@3dg@r еве го она што го зборев за Шо. Морам саглам конкуренција да му се донесе.