Влијанието на социјалните мрежи во врска или брак? * разведени и сингл жени после 35та

Дали социјалните мрежи имаат улога во еден брак или врска?

  • Да

    Гласови: 66 75,9%
  • Не

    Гласови: 21 24,1%

  • Вкупно гласачи
    87

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.795
Поени од реакции
21.217
Јас и реков дека ќе собираме пари за квалитетен вибратор за роденден. Сусаро со сигурност тврди дека имала ебач. Јас викам дека ебен човек(без разлика на пол) не се понаша така.
I posle ko ke recime nie za nekoja so se ponasa vaka bezveze, ko neebana, odma ogan pod neboto od zenite na forumot. A vidis celo vreme pravinata sme ja kazuvale :cautious:
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.753
Поени од реакции
24.440
I posle ko ke recime nie za nekoja so se ponasa vaka bezveze, ko neebana, odma ogan pod neboto od zenite na forumot. A vidis celo vreme pravinata sme ja kazuvale :cautious:
Вие не смеете, само жените смеат. Како што само црнците смеат да се викаат "нига" меѓу себе, и Албанците "ши*тар".
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.795
Поени од реакции
21.217
Вие не смеете, само жените смеат. Како што само црнците смеат да се викаат "нига" меѓу себе, и Албанците "ши*тар".
A, izvini ko taka, ne sum znael.
Znaci neoficijalno ako se ponasa nekoja ko nedoebana, togas golema verojatnost e da e stvarno nedoebana, ali oficijalno ne i e horoskopot pogoden, nema vrska so nedoebanost ;)
 
Член од
17 септември 2022
Мислења
630
Поени од реакции
1.347
Владе еми и кај нас е исто, се познава по доолги постови, ја најдолгите овде ги имам пишано кога љубената е неколко дена у мензис.... ти уводниот за ливадарки баш ти е подолг би рекол.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.795
Поени од реакции
21.217
Владе еми и кај нас е исто, се познава по доолги постови, ја најдолгите овде ги имам пишано кога љубената е неколко дена у мензис.... ти уводниот за ливадарки баш ти е подолг би рекол.
Morav podolg Zoki oti ocigledno ima malce potupicki ljuge sto citaat. Ako zaprimetis i den denes na nekoj uste ne im e jasno, pa preprasvat, se bunat, zabegvat so muabetite i taka. Ete zemi se ti na primer, od tebe pocni. Ti na tolku dolg post nisto nemas sfateno, zamisli kratok da bese.
Baska i sporo pisev oti i sporo citaat.
Na site mislev, na site sakav vo presret da vi izlezam :toe:
 
Член од
17 септември 2022
Мислења
630
Поени од реакции
1.347
Morav podolg Zoki oti ocigledno ima malce potupicki ljuge sto citaat. Ako zaprimetis i den denes na nekoj uste ne im e jasno, pa preprasvat, se bunat, zabegvat so muabetite i taka. Ete zemi se ti na primer, od tebe pocni. Ti na tolku dolg post nisto nemas sfateno, zamisli kratok da bese.
Baska i sporo pisev oti i sporo citaat.
Na site mislev, na site sakav vo presret da vi izlezam :toe:
Ај важи. Инаку ја долги постови ретко читам, почнувам му ја осеќам енергијата давам дијагноза и скокам. Изгледа зато ти го немам сконтано долгио уводен.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.795
Поени од реакции
21.217
Ти кажаа, неебитисот не бира пол.
Toa e teorija, ne e dokazano deka isto vlijae na dvata pola. Za zenskiot ete zaklucivme deka e vekje fakt a ne teorija, i toa potvrdeno od samite pripadnicki na toj pol. Samo ete sto oficijalno nemalo veze toa, interno 100% neebitis.
Автоматски споено мислење:

Ај важи. Инаку ја долги постови ретко читам, почнувам му ја осеќам енергијата давам дијагноза и скокам. Изгледа зато ти го немам сконтано долгио уводен.
Izgleda :toe:
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.494
Поени од реакции
9.367
Се задеваш и кога ќе ти вратам на ист начин, плачеш цела недела. Седи мирен и одминувај ми ги постовите или стави ме на игнор. За твое добро.
Немој аман, нема да спијам сега вака од шо се закани.
И по дома вака му велиш: Немој да не ти станам!

Никој не те чепна за ништо, ти побарав цитат да ми докажиш каде те навредив (освен во твојата извртена женска логика) заради што ме нарече аутистичен.

Башка, не само што не извади цитат немаше ни доблест и да се извиниш.
Јас разбирам да си 10+ години на форум и никаде никогаш да не те подберам со лични навреди ама не можам да разберам да немаш доблест да речиш еј згрешив, избрзав, жена. Подолг јазикот од паметот.

Затоа, ќе те цитирам, гибам, влечкам по темите колку што ми е миле волје. Доколку ти пречи или стави ме на игнор или извини се за триците што ги јадеше.

И за илустрација, кај машките е полесно, ќе си испцуеме мајка шајка и ќе пуштиме рака, знаеме да бидиме поголеми, карактер да покажиме. Дури и да се испотепаме знаеме да речиме океј ова завршува тука, го решивме.

Ти ми влегваш клизачи ничим изазавна, ме нарекуваш аутист затоа што на 2-3 наврати ти посочив колку нелогични ти се мислењата на темата.
Те знаеме дека си феминист, но не те знаевме дека немаш доблест да кажиш извини кога јазикот ќе ти е подолг од паметот.

Така да, извини ти но испадна бетер од плачка и неспособна за дискусија кога не ти играат по волтите, а така можиш само дома. Ова е форум, ќе читаш мислења различни од твоето и кога нема нешто да ти е во ред нема да вреѓаш, пошто кога ќе вреѓаш ќе сркаш попара.
 
Член од
12 мај 2015
Мислења
90
Поени од реакции
113
Се осеќаат последиците од социјалните мрежи на врските и браковите, претпоставувам дека ќе бидат најголем хорор за децава од 2000 - 2005то годиште па нагоре. Тоа е се отидено у неповрат, лажни вредности, лажен свет, изгубен допир со реалноста, сите ќе целат брзо да се „збогатат“, секаде да прошетаат, да живеат идеален живот со партнерот исто како тој што го гледаат по социјалниве мрежи не разбирајќи дека таков свет не постои и тоа е се надвор од нивната реалност, а за тоа е крив и денешниот феминизам до некаде каде ги има возвишено жените а мажите ги направи мочковци што пекаат по нив. Мажите паднаа до тоа рамниште да некоја што ако социјалните мрежи не постоеле порано, сама ќе си останела, за сега таа истата да си зема за право она на 10 дечковци да им игра курташак и да ги врти на мал прст.

И треба да се сфати дека феминизмот го убива бракот или врската. Тоа е, не сме исти. Јас искрено освен трач муабет, муабет за дечковци, муабет за шминките и кој минич да го опнам вечерва на концерт за на Розга, која слика и е попромискуитетна за да ја опне на инстаграм со што ќе добие валидација и лајкови, подалеку немам сретнато некој поасален муабет од женско. Толку им е капацитетот, ајде ќе кажеш да земеме некои полиња како што се: политика, право, економија, бизнис, психологија, физика, математика, нутрицизам и вежбањето, па дури и готвењето секаде преовладуваат мажи. Дури и во шахот каде што не ти е потребен физички напор, демек ги дискриминираме заради анатомијата и таму преовладуваат мажи.

Едноставно за толку и ги бива, да си тераат простачки трач муабети и тоа е сосема во ред. Како што пишав не сме исти. Допрва доаѓаат заебанциите и последиците од социјалните мрежи. :)
Дур одев во фабрика, имаше една колешка, јако женско со боди, ама интелигенција нула. Нејсе, така рандом ми покажа инстаграмот па можи имаше преку 50 машки кои и пушуваат и досаѓаат. Не дека ми е многу гајле мене и е многу битно, ама како шо рече не направија обични мочковци,
Бевме за нова година излезени, имаше едно бате, абе не опака 30 минути да го чекаме да си го средел сторито за инстаграм, оти знајш ако не објавиш исто како да не си бил
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.296
Дур одев во фабрика, имаше една колешка, јако женско со боди, ама интелигенција нула. Нејсе, така рандом ми покажа инстаграмот па можи имаше преку 50 машки кои и пушуваат и досаѓаат. Не дека ми е многу гајле мене и е многу битно, ама како шо рече не направија обични мочковци,
Бевме за нова година излезени, имаше едно бате, абе не опака 30 минути да го чекаме да си го средел сторито за инстаграм, оти знајш ако не објавиш исто како да не си бил
Не спакуваа како салами во Супер маркет!
И мажи и жени, цел човечки род! Да се гледаме и бираме по опаковките во фрижидерот!
Тек дома кога ќе дојдеш, и ќе ја пресечеш ќе видиш од што е направена, и дали чини или не!
Дали е рокот на траење поминат или не!
Дали е посебна или не..
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.110
Поени од реакции
16.054
Da, sonot na sekoj maz e da bide ocuv i da gleda i izrasne tugo dete, od drug maz napraeno :facepalm:

Se kladam deka singl majkata takviot maz go gleda ko mifka i kako eden golem glupander stom se resil da bide provajder i da odi protiv zakonite na prirodata. Toa e vlozuvanje na vreme i energija vo nesto koe nikogas nema da bide tvoe i nikogas nema da bides nekakva figura, najmalku avtoritativna/tatkovska vo ocite na deteto. Nieden maz koj se ceni ne treba da si dozvoli taka nisko da padne, singl majkite se kako heroin, no touchy. Zborime za vrski i zaednicki zivot, ne seksovi i provodi. Duri i seksot e stapica kaj takvite.
 
Член од
8 јануари 2024
Мислења
14
Поени од реакции
8
Да социјалните мрежи и те како влијаат на бракот и врските ноќе додека мажите спијат или жените телефон во рака и тука започнува се макар и несакајки
 
Член од
22 август 2022
Мислења
430
Поени од реакции
1.505
Да социјалните мрежи и те како влијаат на бракот и врските ноќе додека мажите спијат или жените телефон во рака и тука започнува се макар и несакајки
Точно, затоа една од најопасните карактеристики е мрзливост и пасивност.
И кај мажи и кај жени.
Невработеност моментална секогаш не зависи само од тебе, но беспосленост, безделничење, да.
Имаш разни хобија според буџет, преуреди си ја собата, ако имаш талент и фат, пробај уновчи си го талентот.
Сите сакаме некогаш само да одмараме, но ако ова е начин на живот и е секој ден, опасно е.
Продуктивна, активна, општествено полезна личност ретко има време да седи по цели ноќи на компјутер.
И после барај, барај, ќе си ја најдеш бељата.
И за мажи и за жени ова важи.
Пак до човекот си е. Ако ја нема жичката за да направи беља, нема.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom