NBA 2023/24

Koи тимови ке изборат плеј оф? (покрај фаворитите за титула)


  • Вкупно гласачи
    64

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.645
Поени од реакции
2.614
Три нешта се сигурни во животов: Смрт, сметки и Џру Холидеј тројка од ќош.

Сепак, натпреваров не ги задоволува моите апетити, од причина што Џими Батлер реши да си го лади курот и да гледа СуперБоу после, Розиер се повреди, Ричардсон исто и Мајами е буквално хендикепиран и игра со осивена коса Кевин Лав ( иако на моменти кога ќе шутне ми се маваат флешбекови од моменти кога беше во Минесота, кој знае и памти, знае за што точно зборам и каква машинерија од играч беше тогаш).. лошото е што Бостон вркстува на нив во плејофф и тоа би бил интересен мечап, иако верувам дека Селтикси ќе бидат ептен желни за крв и ревашн за минатата година, верувам дека Плејоф Џими нема така лесно да се откаже.

Постов се претвори во долгометражен, и немам намера да ја тупам уште многу, ветувам. Мое мислење кое го имам од минатиот плејофф, за жал и сеуште го имам, БОСТОН МОРА ДА ГО ТРЕЈДНЕ ЏЕЈЛЕН БРАУН. Знам дека нема да е толку лесно ко на нба2к игрица, и дека човекот е нивно дете буквално е тука од драфт дејт, ама човекот се губи на моменти, на моменти е баш тотално ван фокус, неповрзани работи прави, не знае адекватно да води и топка, изборот за шут му е во најмала рака очаен.. не ги оспорувам неговите квалитети, експлозивен е и има солиден шут, но за да освои Бостон титула, мислам дека мора да го трејднат за некој крилен центар и 2ца шутери пример и неколку пикови, сепак алл стар калибар е и побарувачката од страна на Бостон нема да е мала ( а и башка го потпиша најголемиот договор во историја на НБА лигата, што е уште еден од факторите до каде стаса лигава и зашто не ја пратам толку премногу ко години уназад, кога буквално сум останувал без спиење)..

п.с едно безвезно прашање, аренава на Мајами нели се викаше Американ Еирлајнс.. кој кур е сега имево нешто на Кесеј арена

ццц дур го пишувам ова за Браун он прави техничка и му ја искрши раката на Данкан Робинсон.. непотребен зафат скроз, ај првиот зафат ај, ама вториот уф и мене ме заболе ова
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.645
Поени од реакции
2.614
Не знаев за ова додека го пишував и мислев е нешто измислено, како што прават секој втор ден кога “се повредени”.. после кога кажа коментаторот, се осетив лошо за коментарот
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.442
Поени од реакции
9.182
Site se pojjaki od na Jokic.
Го боли, титула зеде. Нема одбрана шо можи да го фати и крај краева ги нервира глупите црнџуги и амери.
За мене доволно.
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.602
Поени од реакции
4.618
Ne site, samo grkot I Embiid se pojaki od Jokic. Drugite centri mozat voda da mu nosat na Jokic.
Не би рекол.Лани им одржа лекција и на двајцата.Оваа сезона е топло ладно ама ќе видеме во плеј оф како ќе биде.
 
Член од
7 февруари 2024
Мислења
131
Поени од реакции
106
Не би рекол.Лани им одржа лекција и на двајцата.Оваа сезона е топло ладно ама ќе видеме во плеј оф како ќе биде.
Lani grkot se povredi vo serijata protiv Majami, zatoa ovie I stignaa tolku daleku inace nemase da pretnat.
Preklani grkot osvoi titula.
Автоматски споено мислење:

Ke vidime sto ke napravat ovaa sezona so Lillard. Go zanemaruvam toa sto imaat bot trener Dok Rivers.
Lillard ako igra jako, gi proagjaat na Seltiksi odat vo finale.
 
Последно уредено:

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.345
Поени од реакции
7.469
Lani grkot se povredi vo serijata protiv Majami, zatoa ovie I stignaa tolku daleku inace nemase da pretnat.
Preklani grkot osvoi titula.
Автоматски споено мислење:

Ke vidime sto ke napravat ovaa sezona so Lillard. Go zanemaruvam toa sto imaat bot trener Dok Rivers.
Lillard ako igra jako, gi proagjaat na Seltiksi odat vo finale.
Нигериецот роден во Атина зеде титула затоа што Џамал Мареј беше повреден и не играше воопшто тој плејоф.

Со Док Риверс ќе изгубат 4-1 од Њу Јорк или Индијана, зависи со кого ќе вкрстат во плејоф ;) Ни Свети Лилард не ги спасува
 

Kajgana Shop

На врв Bottom