theMac3donian
Поени од реакции
258

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Појма немам :) ...веројатно не, а можеби и да, искрено се надевам дека ќе биде ДА
  Викаш на толклу строга да налепам? :pos: тука сум јас... се маткам со игрине на фејзбук и тоа па тоа :) ти како ми си?
  Ако можеш прати ми слики од црквата и другите случаи, тоа што зборевме. Можеш на мејл или овде, како ти одговора!

  Поздрав!
  Честитки друже :) ви кажав и во темата... ни ги спопикавте цел... за сите пари :)
  Зашто е деген. Зашто од Македонштина страна само по Бугарија плука... зошто е срам за целата нација, тој и таквите како него, кои „се трудат“.
  Јас не ги бранам Бугарите. Всушност, јас имам можност да бидам Бугарка или Македонка - мешана ми е крвта. И решив да сум Македонка, зошто така се чувствувам. И не живеам во Македонија и пак сум Македонка, пред сите и за сите... Освен за некои вакави квазипатриоти по форуми кои ме прашуваат дали сум лесна како и сите останати бугарки...
  А иначе, еве... Да ти се пофалам... Вчера бев прогласена за почесен студент кај мене на факултет... И ме кажаа од République de Macédoine дека сум... Пред сите Грци, Бугари и најмногу од се - Французи... Мислам дека заслужувам да бидам Македонка и во Македонија, не? Или сепак сум лесна бугарка?:)) Ах, уатевр
  Штатија?
  Да не го дрвам со тебе на темата, доста ми е со еден копитар муабет да си правам... Што е проблемот?
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom