Recent Content by RiseAgainst

 1. RiseAgainst

  Љубовно резиме за 2014

  Што сторивте бре!!! Цела Бугарија од вас плаче. Иначе за мене не беше лоша година, се надевам дека следната ќе биде уште подобра.
 2. RiseAgainst

  Sonic Youth

 3. RiseAgainst

  Sonic Youth

 4. RiseAgainst

  Писател на тапет - Милан Кундера

  Исто така е важно да се каже дека По е зачетник на нови жанрови во литературата како на пример детективскиот расказ дури и рана појава на научна фантстика.
 5. RiseAgainst

  Game of Thrones

  И мене ми сецка кога ке го ставам на full screen, но ако развлечеш на цел екран без притоа на направиш fill screen нема да ти сецка.
 6. RiseAgainst

  Progressive Rock

  Каде можам да најдам други песни/албуми од групава, зошто слушнав неколку песни на youtube од групава ама не можам никаде да ги најдам нивните албуми?
 7. RiseAgainst

  Game of Thrones

  Мислам дека дабелкото Samwell Tarly некако повеќе ми наликува на Hugo од Lost барем по изглед, па до некаде имаат и слична позадина и двајцата биле богати пред настаните во серијата. :smir: Актерот што го глуми Jaime Lannister ми изгледа прилично солиден, останува да видиме како ќе напредува...
 8. RiseAgainst

  Game of Thrones

  Па валјда ќе имаат значајна улога во серијата (нешто како една од главните закани зад Ѕидот) покрај останатите закани(across the narrow sea) останува да се види, Серијава е од епски размери, сеуште не се издадени сите книги, па нам ни останува само да чекаме.
 9. RiseAgainst

  Game of Thrones

  Како што е споменато во претходниот пост ова е епска серија, не се секирај the white walkers се појавуваат пак тек во третиот дел на големо само треба да чекаш 2 години за да тоа го прикажат тоа на серијалот на HBO.
 10. RiseAgainst

  Game of Thrones

  Во оваа срерија тоа не зависи целосно од HBO, јас ги читам книгите(сега сум до третиот дел) секс сцените се дел од приказната, мене воопшто не ми пречи тоа и мислам дека тоа е направено со вкус, не е вулгарно за да се каже дека е порнографија. На крај краева ова е серијал за возрасни доколку на...
 11. RiseAgainst

  Хит на денот

 12. RiseAgainst

  Game of Thrones

  Ги имаше пред некое време на англиски изгледа се продале, но сигурно можат да се најдат на српски(можеби во топер).
 13. RiseAgainst

  Game of Thrones

  Баш е топ ликот на Роберт и актерот е доста добар.
 14. RiseAgainst

  Game of Thrones

  Мала корекција, треба да има седум сезони бидејќи серијалот треба да има седум книги, петтиот дел треба да излезе ова лето, а останатите понатаму. Јас досега ги гледав првите две епизоди и доста сум задоволен иако има некои работи што се направени малку поинаку од книгата, освен некои мали...
 15. RiseAgainst

  Саем на книгата

  На кој штанд беше Clockwork Orange?
На врв Bottom