RedBlack
Поени од реакции
1.989

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Кога доаѓаш бе???
  RedBlack
  RedBlack
  eve stignav be u 4 i 20 :D:D:D ke te baram utre ajde :) nakaj 1 i 10 bidi na zelznicka
  Saber Rider
  Saber Rider
  Многу рано си дошол бе :D Може и порано ќе стигнам, ќе дојдам со уште еден или двајца од Пржино ваљда :D
  RedBlack
  RedBlack
  Glaven si :D
  Не треба да има:)
  Кажи ми кое гостовање ќе биде тоа ако не планираат знамиња да носат???:)
  Абе кај ќе ги тепаме Металчург не ме заебавај... :)
  Едно е што посакуваме друго е реалноста. и да победиме, важно е финалето, е таму треба да отидеме во голем број, а не на овој меч. Сеуште стојам на тој став, а и целата работа е одиме, ама не знаеме дали воопшто ќе влеземе. Не сум јас толкав авантурист, да ја шетам Македонијава 5 саати со воз, за после некој да не ме ни пушти во сала а и немам време :) И со Скопје немас толку да се залетувам, и за со Брегалница сите викаа еее овие 5 комада ово оно, па го сиснавме на крај. Послаб е Скопје, али има време, семоже да се деси. 300 ќе бисдсеме, па ќе се чудиме после како нема обична публика и кога ќе даде Скопје гол пола трибина ќе скока како со Шкендија :)
  И вчера на состанок имало карање големо, али сепак била прифатена идејата на оние клои сакале ескурзија :)
  Па што го сменија, и така кој сакаше можеше да си иде во Битола, на крај краева воз курци палци, нема ни да стигнат до Битола...
  Вака само на нашиве полошо им правиме. Ем во 13 саат стадионот празен ќе биде, ем ќе треба уште во 10 да станам, ем ќе ми отиде цел демн а треба да учасм ко мрднат, и на крај краева Металург ќе не смачка па дали и да била полна салата или не:pop: Требаше да си остане се океј, па ако влеземе во фгинале да си напуниме неколку буса, а не вака...
  На крај ем ќе изгубиме ракомет, ем од лига ќе отпаднеме :pop:
  Какво село бе, ги колнам сите што го одложија натпреваров во фудбал :nerv:
  Ни во Битола одам, а и за на Вардар ќе размислам дали ќе идам да навивам или ќе си гледам од страна :)
  :pos::pos::pos: не ми е доволно на мсн што ти мавам ремет...па морам сеа малку и тука :pos:
  да слушнам кој победи ??? :pos:
  ете гледаш, се увери дека увек коа не доаѓам ја на утакмица ќе губите :baeh:
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom