pcjodamaster
Поени од реакции
127

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • А
  Друже како ти е никот на ерепублик ?
  Фала за пофалбата ама може и подобро. Само тоа коа ќе дојде време да се прави.

  Сеа за програмот. Користам Ableton Live 7. И тој си има проблеми со delay, е сеа пошто тапаните се дигитални (ако не користиш дигитални тогаш гледај ако можеш трака што ќе држи такт да ставиш (а.к.а. tick track)). Кај мене зашто се дигитални коа ги снимам не каснат (нели зашто се во компјутер па не се мачи да пренесува и плејбек и све. Па по нив ставив маркери каде кој дел почнува од песната.
  Коа ќе го снимев делот увек каснеше за некоја милисекунда. Тука зумираш ептен кај што е маркерот и ја влечеш траката што си ја снимил да се поклопува. Зима време ама јебига :D.

  Aко треба нешто помош пиши...и нормално коа ќе снимиш праќај навака. :D
  не остана појќе мајстор кој поправа аналогци па дури ни кој развива рачно филмови. Мојот зенит е сега во витрина и тој се расипа, се зезна селекторот за ИСО вредност се истурија некои ситни ситни лагерчиња од него. Денес на ибеј можеш да најдиш пристојни стари советски а и други аналогци за ефтини пари.
  а бе си сликам јас веќе 20 години (имав аналогни зенит и практика) па дигитален Фуџи и сега канон. Од лани почнав да сликам попрофесионално али специфично професионално, на владини проекти сликам археолошки локалитети и предмети а изгледа и ова година то ќе го правам за некои 2 недели би требало да се почни.
  А ако не си женет кажи и за свадбата ќе те сликам (ефтино). Посебно ми е интересно сликање на луѓе па (на второ место) архитектура а најмалце “чкрапам“ пејсажи
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom