Recent Content by onak

 1. onak

  Најекономично греење (затоплување)

  Може, ама друг пат. А тој друг пат ќе биде оној момент кога ќе се створат услови за дискусија од тој карактер, а условите се следни: -тема на која нема да биде главен збор климата -тема исчистена од платени или соодветно "стимулирани" членови кои плукаат по се што не се согласува со нивниот...
 2. onak

  Најекономично греење (затоплување)

  Јас бев баниран исто така, затоа што напишав контакт телефон и веб адреса од мојата фирма, а исто така и брат ми (kano му е никот), сеуште е баниран за истата причина, и тоа доооооста долго време... Во години се брои времето поминато откако баниран, не во недели или денови, во години. И...
 3. onak

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  С3 мислам дека е со елкетронска папуча на гас. тоа што ти се десило да ги рипне обртаите, нај веројатно е до нејзе. ке ти се деси пак. немој да се паничиш, ако ти се деси во возење, стисни само кочница и застани, пази на тие позади тебе да не те приберат... ако си во место, само изгаси ја на...
 4. onak

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  да.. се случува, ама разликата кај тие и овие во рануеј е што со самозапалување на бензинот, моторот е на маргинте на работење во лер, т.е. едвај работи, а во рануеј иде на максимум обртаи што може машината да врти.... ај вака... чисто да појаснам на оние што незнаат... дизел машина (било...
 5. onak

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  може да е од 2 работи... или почнал моторот да поддувнува, па испареното масло почиња да кондензира во усисното црево, па капе на спојот подоле... но ак не е тоа, тогаш турбината више ти пробила. ке треба на репарација да ја носиш или да тераш како што е вака додека не рикне скроз. имаш среќа...
 6. onak

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  уауу... каков ГРЕШЕН СОВЕТ... немојте вака, некој ке го земе здраво за готово и ек направи беља.. на душа ке го носите... различна марка на гуми доаѓа во предвид само во пар... напред едни, позади други.. НИКАКО не турај на една страна (напред-назад) две различни... затоа што: -секоја гума...
 7. onak

  Совети околу мотоцикли

  за кои пари? нов-половен.. пиши си за кои пари збориш... може ти го нудат за 200 евра можда за 2.000 евра...
 8. onak

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  немојте вакви работи да тропате.. некој сериозно ке ве свати... во западните земји масло во мотор се менува на 20 до 30.000 километри.. затоа кај нас, заради лошиот квалитет НА ГОРИВОТО се менува на 10-15.000 километри. а за маслото квалитет.. е па евтино и квалитетно не иде.. кога тргате да...
 9. onak

  Плински уреди

  може да има две причини: 1.ако си ставил тештици по дебелозидни, со помал внатрешен промер, автоматски си го намалил протокот на антифриз низ расплињачата и сега потребно и е повеќе време додека да се загрее на иницијалната температура... 2. имаш заробено воздух во расплињачата, помала...
 10. onak

  Купувам - продавам

  пиши ми во пп цена за првата кацига само и која големина е... а пиши ми и за кабергот која големина е и посебна цена...
 11. onak

  Во времето на СФРЈ подобро се живееше... Мит или вистина?

  еве ви едно убаво објаснување од врвен експерт, зашто југославија СО СИЛА ЈА РАСПАДНАЛЕ... затоа што била многу моќна држава и по прашање финансии и по прашање на организација... и воедно тоа ви е одговорот дали била финансиски јака или не тее држава... доста се ломоти више за тоа време дека...
 12. onak

  Volvo возила, искуства, мислење и вкусови

  што ни посакуваш тоа да си добиеш... :)
 13. onak

  Volvo возила, искуства, мислење и вкусови

  а цинизмот да си го прибереш и однесеш на друго место може? зашто вакви деструктивни постови? кога веќе имаш желба да напишеш нешто напиши, било што во стил на поддршка на таквиот ПРВ настан, а не да правиш мрачњак од постот и објавата... или можеби нај убаво, не пишувај ништо... преку тасета ми...
 14. onak

  Дали воопшто Шумахер се повредил на скијање ???!!!!!

  каква темаааа хахахаххаааааа... ме изнасмеа вака посабајлечки хаххахаха
 15. onak

  Volvo возила, искуства, мислење и вкусови

  Прв Волво собир во Македонија за сопствениците и љубителите на Волво возилата. На 27-09.-2015 (недела), на пладне во 12h, на паркингот во ново лисиче (Скопје) точно пред ЕВН, (од десна страна паркингот), веднаш после паркот со авиончето (парк писта), слободно дојдете, да се видиме, запознаеме...
На врв Bottom