Recent Content by Oldboy

 1. O

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  За жал ја добиле вакцината со чиповите. Шала на страна за постари луѓе изгледа има многу мала ефикасност. Изгледа најслаба вакцина е јас имав 52 вредност со референца од 20.33 после 5 недели од втора вакцина.
 2. O

  Цени на станови во Скопје? Колку се реални?

  Дали куќите се поскапи од станови во Скопје? И да е на помалку атрактивна локација би одбрал куќа со двор отколку стан со два квадрата тераса. Можеби не сум живеел во стан ама не гледам која предност е на станот ако се поскапи.
 3. O

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Што фајде кога сите вакцинирани ќе умрат за две години. Вака барем 99% невакцинирани ќе се спасат од короната. Ако не ми веруваш прашај ги Бачето, Бафра и тенеќе и Зеленко.
 4. O

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Не знам дека вакцинирани паничат или било што како што кажуваат тие што не биле антиваксери тука. Јас како вакциниран ниту се замарам и не познавам вакцинирани да се секираат или некој да убедуваат.... Ама тие експертите што се разбрале од теории на заговор до имунологија и те како замараат...
 5. O

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Антитела се само показател дека си дојдел во контакт со вирусот/вакцината во скоро време и тие нормално ќе опаѓаат ако немаш контакт после некое време (4-6 месеци). Ако имаш често контакт со вирусот што е доста веројатно тогаш би имал добро одржување на антитела и немаш потреба од бустери ако си...
 6. O

  Криптовалути - Генерална дискусија

  Не е исплатливо да започнуваш со mining. И јас сакав да навлезам посериозно ама се предомислив и моментално копам само со гејминг пц. Цени на хардвер се 100% поскапи од пред 7 месеци и би можел да си вратиш инвестиција од 1.5 до 2 години. И да си задоволен со тој повраток на средства треба да...
 7. O

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Вакцината е превенција за ковид која е не баш ефективна а ивермектин ти е лек кој можеби делува позитивно ако се дава правилна доза.
 8. O

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Да вакцината не штити од зараза тоа е јасно. Природен имунитет е многу подобар од вакцинален ама за ова треба да се плати голем број на човечки животи и последици по здравје на многу луѓе. Но вакциниран и па покасно добивање на природен имунитет со заразување е 10 пати подобро од од само...
 9. O

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Што е работата со ивекмектинот? Што викаат научни студии за овој лек? Лек против паразити да се користи против вирус?? Гледам доста го хејтат по Америка сега незнам дали е против лекот дека нема некој ефект или се против луѓето да го земат без контрола па и некој може да се предозира и со лек...
 10. O

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Тенеке читаш статии од пред една година. Не се враќаат на почеток туку ти си изгубен во време и простор.
 11. O

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Се сложувам дека не можеш да знаеш и сите така си мислат дека се здрави и прави и што е еден 1% шанса да се разболеш посериозно а на смрт не се ни помислува. Што можеш да направиш кога мнозинство луѓе не разбира од ризик и главно нивно мото е " ја пијам ракија секој ден мене корона не ме фаќа"
 12. O

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Рон јас сум поголем проваксер и од тебе ама не се сложувам со твоите мислења. Вакцината треба и мора да биде право на избор и не може да се наметнува на луѓе ако не сакаат. Едноставно вакцината не штити од зараза и тебе ништо не ти менува ако мнозинството не е вакцинирано. Нивно право дали...
 13. O

  Криптовалути - Генерална дискусија

  Algorand е моја препорака ако планираш да го чуваш на долги стази барем неколку години и ако не ти е за чување за кратко време и голема заработка. Доста е стабилна моментално и добра за акумулација но нема надеж да оди x5 до x10 поради самите креатори кој ја намалуваат цената вештачки. Во скоро...
 14. O

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  " husband initially refused to be tested and took unproven home remedies for the virus, including high doses of Vitamin C, zinc, aspirin, and ivermectin — a deworming treatment commonly given to livestock." :pos::pos::pos: Вакцините се лоши ама ке се наклкукам со лекови што ги прочитав од ФБ и...
 15. O

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Денеска се тестирав за антитела и сум позитивен 52 вредност со референтна вредност за позитивен 20.33. Се вакцинирав со синовак и примив втора доза пред 5 недели.
На врв Bottom