Recent Content by MakeLOVEnoTwar

 1. MakeLOVEnoTwar

  Вегетеријанство

  Многу корисен рецепт за домашно бесквасно интегрално лебче, во кората има витамин B-12, *Браво за Авторот на Блогот има бааѓи корисни и лесни рецепти
 2. MakeLOVEnoTwar

  Вегетеријанство

  муабетов на типов е: не си ко мене = не чиниш... :D :D :D Брат @Stef Bachatero секој има право да одбери шо му е ќеф, мислам дека никој не те нападна поради тоа што не си вегетаријанец или веган, од нешто се браниш? .. Нема врска, уживај си, не те именував за да отворам кавга, туку да знајш дека...
 3. MakeLOVEnoTwar

  Вегетеријанство

  *еве и линчиња... http://en.wikipedia.org/wiki/Max_Gerson http://gerson.org/gerpress/ http://www.cancer.org/treatment/treatmentsandsideeffects/complementaryandalternativemedicine/dietandnutrition/gerson-therapy на интернет побарај, на форумов неможе да имаат луѓето искуство со се’, + има луѓе...
 4. MakeLOVEnoTwar

  Предизвик за читање книги во 2013

  ќе почнам со: *Нарцис и Златоус - од Херман Хесе, *Демијан - од Херман Хесе
 5. MakeLOVEnoTwar

  Вегетеријанство

  јас веќе 3 години не јадам ништо што дишело/било - месо (шо би рекле некои луџе веГеТариЈанеЦ сУм :P ) ... еве во последно се помалку сирења, млеко, кашкавали, павлаки и се’ од млеко (т.е. квази млеко), пошо просто ми немаат вкус. Ги извештачија 500 и во вкусот и квалитетот не се ко порано - ако...
 6. MakeLOVEnoTwar

  Вегетеријанство

  додуша песнава е за веганството... ама е пресмешна
 7. MakeLOVEnoTwar

  Хомосексуални бракови во Македонија

  ДонТ Вори би Хепи - животот е бумеранг :D :D :D ќе ти го лечи некој геј песот, :D :D :D па ќе го молиш тогаш за сочувство :P :P :P :P :D :D (се зезам, инспириран од филмот Прада) И шо доби од то шо ги натепавте луѓето!? Де не ви пораснаја курињата некое милиметарче!? :D :D :D :D ... па уште...
 8. MakeLOVEnoTwar

  Хомосексуални бракови во Македонија

  Нема да објаснувам нешто шо е ОЧИГЛЕДНО зошто мислиш дека се инаетам? - Па нема атмосфера за бракови - еден куп правни и социлани услови не се исполнет, ако не ти е јасно кои - запрашај се кои :) Јас сакам да се легализираат истополоите заедници, но пред тоа има тони од фактори кои треба да се...
 9. MakeLOVEnoTwar

  Најбогатиот Македонец со поголема плата од американскиот Претседател

  и мене :) само се’ ми се чини, 64 000 евра месечна плата - да не мислат на приход/профит како газда на фирма, оти толкава плата некој да минува низ сметка.... !?
 10. MakeLOVEnoTwar

  Хомосексуални бракови во Македонија

  мисли си ти ... ps за да прајме муабет за брак - треба други нешта да се решат - ептен е љуфната темава - нема атмосфера за истополови бракови кај нас ... така да џабе си дробите “попара“ - " скиснат е јогуртот" :P :D --- надополнето: 16 ноември 2012 во 02:46 --- Брат, знајш кој клецаат...
 11. MakeLOVEnoTwar

  Суфизам

  http://www.facebook.com/mevlana?ref=ts&fref=ts http://www.facebook.com/RumiQuotes?ref=ts&fref=ts --- надополнето: 16 ноември 2012 во 02:16 --- (сите сте делумно во право... некогаш повеќе некогаш помалку - се’ е тоа во ред, но мислам дека многу се генерализира = заземање страни - шо значи се...
 12. MakeLOVEnoTwar

  Зошто докторите пишуваат како со нозе?

  Да го прикријат фактот дека се полу или ич писмени :P :P :P :P :D :D :D :D (мала шала, ... или полу шала) :D
 13. MakeLOVEnoTwar

  Суфизам

  @exlexmk Благодарам за информациите :) дел од нив прв пат ги среќавам - Фала ти :) Јас сум роден во муслсманско семејство, додуша не се мн религиозни (да не речам ич :D), а ме интересираше религијата, па сам се информирав (читав, слушав) па се поклопи тоа со еден “бран“ (да речам) кој пред...
 14. MakeLOVEnoTwar

  Ќе се намали емитувањето на турски серии?

  АЛЕЛУЈА :) КОнечно - Шуќур :) Јас сум за 50% од емитуваната програма на сите телевизии да биде строго од Документарерн и Едукативен Карактер. Почнувајќи од Здравје, Екологија, Техника и Технологија, Хуманост, Уметност, Социологија, Религија и Филозофија.... - Али добро Одбрани Теми и истите да...
 15. MakeLOVEnoTwar

  Девственик...на триесет години

  :D :D :D :D :D :D :D :D :D хи хих их хи хих , леле така испаѓа :P :D :D :D :D ај ќе се корегира авоторот на муабетов, од ко ќе свати :D :D :D :D :D хи хих и :)
На врв Bottom