Recent Content by gt80

 1. G

  Помош при избор на велосипед и останата опрема (цени, совети, споредби...)

  сакам да купам велосипед, онака рекреативно да го возам 2-3 пати во неделата. немам поима ни од велосипеди ни од ништо со нив поврзано, последен пат возев пред 20 години. да ми каже некој на што да обратам внимание при купување? значи онака општо, не ми требаат професионални совети. да е лесен...
 2. G

  Колега - смрдло

  а зошто да не бидам? 1592250136 абе луѓе, дај не мешајте болест и нехигиена, се познава кој е кој. еве, вие што сте болни, истите алишта ги носите секој ден цел месец?
 3. G

  Македонски стрип автори и стрипови

  дали некој знае каде можам да симнам стрипови на мак. јазик во пдф или да ги нарачам од некаде да купам? не сум од скопје за тоа прашам за да нарачам онлајн. ми требаат на мак. јазик бдејки се за син ми кој има 7 години и се уште не знае да чита ко што треба така да ако се на друг јазик би му...
 4. G

  Правна помош и совети

  Da, eve tuka pisuva nesto za toa, https://off.net.mk/pisma-na-chitateli/pisma-na-marginalizirani-tatkovci 8. При преселба на примарниот родител во странство, истиот може да го отсели и своето дете, дури и ако секундарниот родител се спротивставува на ваквото трајно оттуѓување од детето. При...
 5. G

  Новиот автопат во Косово

  Јас кажав за мене, ти ако сакаш и 200 вози, мене ич не ми е проблем. Иначе ограничување е 100-110, во албанскиот дел, на косовскиот е 130. Ако мислиш од другата страна од нашата страна тогаш да, полошо нешто немам видено.
 6. G

  Новиот автопат во Косово

  Па реално и не може, на албанскиот автопат поголем дел возев 90, ако кренев на 100-110 навистина се осекав небезбедно, е сеа дали од што бев уморен, дали што возам мали деца дали од што не го знам патот али се си се собира. А имам прилично нова и добра/стабилна кола, не е нит некој крш од увоз...
 7. G

  Новиот автопат во Косово

  тачно, кај Никшиќ го прават патот и е раскопан и е некој 2-3 км. ама реално мене тоа воопшто не ми се сметаше, возев 5 км. на час некој 10-тина минути, помина и тоа е тоа. друго се беше ок, освен што 700 км. ги минувавме 12 часа бидејки 90% од патот ограничување на брзина е 80 км. максимум.
 8. G

  Новиот автопат во Косово

  знам за тоа, не брзам воопшто. абе минатата година бев јас, баш по оваа рута што ја ставив погоре, само сега ме интересираше со автопатов како е.
 9. G

  Новиот автопат во Косово

  значи ова е рутата, така?
 10. G

  Новиот автопат во Косово

  ok, fala
 11. G

  Новиот автопат во Косово

  ке одам во хрватска. значи се приклучувам на автопатот и после тоа терам цело време право и се исклучувам на крај на самиот автопат пред скадар некој 20-30 км. колку што рабрав, така?
 12. G

  Новиот автопат во Косово

  R-6 е новиот автопат, така? M-2 е она што го викаат јадранска магистрала претпоставувам.
 13. G

  Новиот автопат во Косово

  здрво дали некој знае каде точно се приклучува на новиот автопат во косово? едни ми викаат дека е некој 10 км. после граница, други ми викаат дека има нов приклучок веднаш после граница на шел што е бензинската? фала
 14. G

  Сакам да знам!

  здраво пред неколку дена приметив климата кога ке ја пуштам да лади на почеток смрди како на оцет/кисело. тоа е првите неколку минути и после тоа се е ок. исто така сум приметил доколку темп. на ладенје е над 26 степени исто така мириса, кога е испод 26 тамам е. дојде еден дечко што чисти клими...
 15. G

  Најчестите грешки на родителите

  друже и ја го имам истиот проблем и со дете и со жена и со телевизор. мада за серење го оставам да сере кај што сака ама кога ке седне на нокшир го дупам му викам лееллеее мало бебе уште у нокшир сере, не знае газ да се избрише итн... и сега самостално се научи да оди во WC и да се брише сам...
На врв Bottom