Recent Content by elena_e

 1. elena_e

  Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

  Бакнеж во коса што го добиваш ненадејно, додека нервозно ги притискаш тастерите на мобилниот телефон. Знаеш кој е, само еден човек го прави тоа. Тоа е тој што прави се за тебе, што мрзнее на студот чекајќи те да ја испушиш запалената цигара. Го исполнува секој твој можен хир, те гушка пред...
 2. elena_e

  Која песна би ја одбрале на свадба за првото танго?

  My Baby You - Marc Antony Nothing gonna change my love for you - Било која верзија
 3. elena_e

  Кој бенд сакате да дојде во Скопје?

  Живот давам за Депеш Мод... Не мора баш во Скопје, прифаќам и ако се било каде на Балканов.
 4. elena_e

  Jamiroquai во Скопје - 03.07.2011

  Дека затаија со озвучувањето, вистина е. Пеењето на Џеј Кеј беше само како некое гласно ехо... За сцената и за енергијата на бендот е излишно да се коментира. Јас се изнаскокав, се изнапеав, иако очекував поспектакуларно да биде и публиката повеќе да “соработува“. Повеќе од половина присутни не...
 5. elena_e

  Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

  Заминување, тоа е тоа што знаеш да го направиш најдобро. Да избегаш тогаш кога треба да останеш, да ги оставиш работите недоискажани. Што би можела друго да ти кажам? Браво за тебе, се надевам дека понатаму нема да продолжиш така. Иако секогаш се враќаш, веќе никогаш нема да бидам иста...
 6. elena_e

  Факултет за Електротехника и информациски технологии

  Значи колку време ја немав отворено темава, а таа се наполнила со безначајни препукувања. Е сега, за да не ве цитирам претходните еден по еден и да ви реплицирам, ќе си напишам мое мислење на тема Факултет за електротехника и информациски технологии. Јас сум на КСИА, да напоменам пред се, и не...
 7. elena_e

  Факултет за Електротехника и информациски технологии

  Off: Sorry za latinica. On: I te kako ima vrska sto ke polagas. Jas bev od prvata generacija sto polagavme drzavna matura, vo 2008 godina. Znaci rabotite stojat vaka (zboruvam za FEIT): -Eksteren predmet 1: Majcin jazik; -Eksteren predmet 2: Matematika (osnovno nivo); -Interni predmeti: fizika...
 8. elena_e

  Вулгарното и сексот во литературата

  Верувам дека тука може да ја вбројам и “Оргазмични писма“-Ирена Цветковиќ. Според мене, книгата нема некоја литературна вредност. Интересен е стилот на пишување, но ако ја читаш онака, без да посветуваш внимание на содржина. Уште поинтересно е да гледаш отстрана како некој ја чита и менува бои и...
 9. elena_e

  Хуманост на дело: Кајганџии даруваат крв! [12.02.2011 - С.Д Стив Наумов - Скопје]

  А едно прашање. Колку време треба да помине по тетовирање за да можам да давам крв?
 10. elena_e

  Парфеми

  Од Авон. Прекрасен е и многу е траен.
 11. elena_e

  Вицеви без наслов 2 дел

  Офф топик: Не е виц. Чиста вистина е ова.
 12. elena_e

  Последен гледан филм со кратка рецензија

  “Чарлстон за Огњенка“ (анг. "Tears for sale" или "Charleston vs. Vendetta", срб. Чарлстон за Огњенку). Српски филм, чинам снимен во 2008 година. По Првата светска војна, машкото население во Србија е сведено на минимум. Дејството се случува во селото Покрп (измислено е), каде Огњенка и сестра и...
 13. elena_e

  Факултет за Електротехника и информациски технологии

  Еј, па Математика 1 колоквиумов баш бил лесен. Сите имавте ист? Или пак тие што се кај Јолевска имаа посебен? (Математика 1 и 2 полагав кај неа и СЕКОГАШ имавме некои посебни скрипти, испити, домашни...). Инаку, 3. задача од колоквиумот: целата финта е плоштината и периметарот на правоаголникот...
 14. elena_e

  Факултет за Електротехника и информациски технологии

  Prasanja od laboratoriskite, barem dodeka jas da go polozam, nikogas se nemaa padnato. Inaku, da, ispitnite zadaci i prasanja po Osnovi na elektrotehnika 1 se sablonski. Od zadaci imas standard da go najdes poleto vo sekoja tocka vo nekojsi sferen, cilindricen ili takov nekoj sistem, potoa da...
 15. elena_e

  Факултет за Електротехника и информациски технологии

  Tуууу, не да пикаат... Може и фазла од тоа. Скриптата не е авторизирана и рецензирана, а уствари лоша укоричена фотокопија и личи на семинарска работа на некој слаб познавач на Офисот. Ама тоа е тоа, домашните се со сина боја на фонт и така уствари се знае дали некој ја купил или не скриптата...
На врв Bottom