Recent Content by bayernfanatic

 1. bayernfanatic

  Фан Клуб : Баерн Минхен

  Баварци, се организира фан собир за големото германско дерби Борусија Дортмунд - Баерн Минхен. https://www.facebook.com/events/607812049353542/ Се гледаме во сабота.
 2. bayernfanatic

  Фан Клуб : Баерн Минхен

  Баже не е тоа што мислиш, на последната слика не е тоа поради Борусија Дортмунд, туку тоа се боите на градот Минхен т.е. знамето на градот. ;) http://www.fotw.net/flags/de-by-m.html
 3. bayernfanatic

  Фан Клуб : Баерн Минхен

  Еве ви линк за контакт со луѓето од фан-шопот. http://shop.fcbayern.de/?action=support&type=b2c&lang=en За жал ја нема Македонија, јас како држава што е најблиску до Македонија од понудените ја ставив Бугарија, а останатите податоци за град и адреса ги напишав точните мои податоци.. Доле во...
 4. bayernfanatic

  Фан Клуб: Баерн Минхен

  ^ Нема проблем другар. Тука сме, ќе се договориме.
 5. bayernfanatic

  Фан Клуб: Баерн Минхен

  Може, би било супер да се испробаме. Наредниот викенд имаме договорено реванш со фанклуб Јувентус, па дури после тој викенд би можеле да изиграме еден натпревар. А преку недела малку потешко би можеле да изиграме дека имаме неколкумина што се вработени па нема да се во можност да играат.
 6. bayernfanatic

  Фан Клуб: Баерн Минхен

  ^ Не си исфрлен. Сеуште не се знае дефинитивниот список на 10-те играчи, кои ќе учествуваат на турнирот. Досега сме околу 13 души. Мислам не би било благодарно уште сега да се одлучува затоа кои ќе играат кој не. Треба прво да се види кој како игра, па тие што ќе бидат најслаби ќе отпаднат...
 7. bayernfanatic

  Фан Клуб: Баерн Минхен

  Договорот е за во Сабота, а не за во Недела. Утре ќе резервираме па ќе знаеме дали од 16h или 17h. Според мене 1 час е доволен, 2 се навистина многу, но доколку навистина сакате 2 часа кажете на време и ќе резервираме и 2 часа. Малце сме 8 души. Ќе викнеме уште неколкумина, за да бидеме 12...
 8. bayernfanatic

  Фан Клуб: Баерн Минхен

  ^ Јас си го кажав моето мислење кои треба да биде претпоставен за турнирот, и не мислам да се повторувам. Незнам па што толку се замислуваш дека сум се чуствувал загрозен од тебе. Ти изгледа не си свесна какво мислење имаат за тебе фановите на Баерн? Размисли малце повеќе околу тоа. А за тоа кој...
 9. bayernfanatic

  Фан Клуб: Баерн Минхен

  Јас не те обвинив тебе за ништо. Само го пренесов она што го имаше ти пишано, дека крајниот рок за пријавување е денес, а уствари нема блага везе од тоа. Како второ нема вистина дека ми пречи тоа што воспостувањето на контакт идело преку тебе а не преку мене. Според мене ти нема што да се мешаш...
 10. bayernfanatic

  Фан Клуб: Баерн Минхен

  Нема потреба ти да преговараш за турнирот бидејќи ти нема да учествуваш на него. Ние што ќе учествуваме ќе си ги договориме сите работи околу турнирот. И незнам која ти беше целта денес да напишеш дека крајниот рок на пријавувањето на екипата е вечерва??? Имаш тема специјална за турнирот каде...
 11. bayernfanatic

  Фан Клуб: Баерн Минхен

  Од наша страна има заинтересираност за турнирот, и ќе го пријавиме учеството до вечер. Не е лошо да ни кажеш со кој треба да стапиме во контакт за да го пријавиме учеството, и да би биле во постојан контакт за турнирот.
 12. bayernfanatic

  Фан Клуб: Баерн Минхен

  Дечки за утре oрганизираме Фан собир за натпреварот HSV-Bayern. Пишете тука кој би доаѓал а кој не. Тие што ќе доаѓаат нека бидат во 20:00h пред Irish.
 13. bayernfanatic

  Фан Клуб: Баерн Минхен

  Интересни вести доаѓаат од Минхен. Според најновите информации Ван Гаал решил на денешниот натпревар против Хановер да им даде шанса на Анатоли Тимошчук, и Едсон Брафхајд. Уште поинтересно е тоа што Тимо нема да игра на својата природна позиција, туку ќе игра како централен бек, а партнер во...
 14. bayernfanatic

  Фан Клуб: Баерн Минхен

  А поради која причина не можеш да го поднесеш и сакаш да си замине? Не ми е јасно како може да не го поднесуваш Швајни, кога е дете на Баерн, го сака клубот од се срце, и сака да остане до крајот на кариерата во Баерн, дефинитивно нема да биде како Балак. А од друга страна па последниве две...
 15. bayernfanatic

  Фан Клуб: Баерн Минхен

  Извстување за сите фанови на Баерн кои планираат да дојдат на утрешниот фансобир за промена на локацијата и времето на одржување. Новата локација е Trinity caffe - На Кеј до Миднајт (поранешно "Инсомниа" и екс "Рич") Време на собирање 20:00h
На врв Bottom