Recent Content by AceMaus

 1. AceMaus

  Сарти

  Минатата година, истиов период ги читав постовите на Олимпија за Лефкада и истите беа главен виновник за да се одлучам да ја посетам Лефкада. Една година подоцна од нивниот одмор, да не речам во целост, ама во 90% од времето и распоред го повторив нивниот одмор, од аспект на посетени...
 2. AceMaus

  Потребен пример пополнет ПО образец (регистрирање на фирма)

  и јас деновиве се фатив со регистрација на спортски клуб, како “друштво на граѓани“ пошто глеам дека не е додадена на форумов, а сигурно на некој ќе му затреба, листата со шифри на дејности, се наоѓа на следниот линк: http://www.stat.gov.mk/KlasifikaciiNomenklaturi.aspx?id=2
 3. AceMaus

  Сонови, толкување на сонови

  па да, може да се каже. Пробувам да совладам голем залак за брзо време, да се докажам и да се изборам за позицијата која ми решава многу прашања.
 4. AceMaus

  Сонови, толкување на сонови

  се видов самиот себе во сон, од 2ро лице, како имам долга коса, нешто налик битлси :)таа дужина. иначе природно си носам кратка (црна) нормална машка фризура. и таа сцена трае кратко 2-3 секунди, потоа се префрлувам во прво лице, како ја допирам косата, фаќам прамените ги гледам, и си...
 5. AceMaus

  Андроид Забавни Апликации и Игри

  можеш да ми пратиш ти инвитација, пошто чекам веќе 1 недела не ми праќаат официјалниве. ако моеш, кажи, ќе ти дадам меил, фала
 6. AceMaus

  Стари, а добри игри

  да да таа е, фала многу :)
 7. AceMaus

  Стари, а добри игри

  игрицава кој ќе ми ја најде, сите стази, да не е демо со 2 стазички...го частам у седмица :) http://www.macgamestore.com/product/557/Bubble-Bobble-Nostalgie/
 8. AceMaus

  Ракометари Кајганџии! [пријавување во тек]

  пријавен :)
 9. AceMaus

  Добра Trance/ D&B/ Techno/ House/ Electro трака v.2.0

 10. AceMaus

  Добра Trance/ D&B/ Techno/ House/ Electro трака v.2.0

 11. AceMaus

  Добра Trance/ D&B/ Techno/ House/ Electro трака v.2.0

 12. AceMaus

  Добра Trance/ D&B/ Techno/ House/ Electro трака v.2.0

  не е уште завршено гласањето, моја грешка било во датумиве, има уште еден ден, кој не гласал нека си ја исполни граѓанската должност, па може ке остварат нешто од кампањава што ветија хаха (да гостуваат во МКД) ^ резултатите подоцна се објавуваат, после еден месец отприлика...не ме фаќај за збор
 13. AceMaus

  Добра Trance/ D&B/ Techno/ House/ Electro трака v.2.0

  со оглед на тоа дека гласањето за Top100DjMag заврши, мислам може да си кажеме кој како гласал (ако гласал) eве го мојот избор: 1. Armin van Buuren 2. Aly & Fila 3. Solarstone 4. Andrew Rayel 5. Fady & Mina http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/418949_4060489604698_508117853_n.jpg
 14. AceMaus

  Ракомет, Лондон 2012

  еве ако некој го испуштил видеово, или можеби заборавил... како течат подготовки на златните олимпијци на франција? :) епа давај http://www.balkan-handball.com/evropa/sta-francuzi-rade-na-pripremama-video
 15. AceMaus

  A1 Net кабелски Интернет - генерална дискусија

  до мене е, јас сум баксузот, денеска дојдоа од близу да ми монтираат, први 3 саати ТОП, 12-13 брзина, шерувам на фб се курчам, и ОП, пресврт... океј брзина си остана иста, али како за прв ден, лош впечаток ќе ми остават... морам сеуште да мењам кабел и т-хоме да го користам, додека сеуште го...
На врв Bottom