Блам држава

Член од
14 април 2012
Мислења
32.240
Поени од реакции
65.011
Како им истекнуваат вакви будалаштини бре... Градинар во М-Нав, сега ова.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.658
Поени од реакции
16.820
Ех да е само оџава...се сеќавам во Архив во Куманово кога одев на пракса имаше примено од малцинската заедница со завршен правен, економски и книжевност, а најјако беше што некој лик исто така со ДИФ беше примен...веројатно секое утро ги терал да се истезаат пред да почнат со (не)работа.
 
Член од
10 мај 2022
Мислења
553
Поени од реакции
1.869
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
6.186
Поени од реакции
8.805
1705956266261.png

 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.543
Поени од реакции
38.429
ДОКТОР АРТАН ГРУБИ :pos:

По што е доктор, по преведување на жртви пред да им бидат извадени органите?

Абе остана ли некоја шипурка што не е вработена на државно да ја вработиме? @puno не ми одговори минатиот пат, баба ти вработена е некаде? Прашај ја дали сака да раководи со авиони да ги слетува. @Tigri11 вујна ти ако не е вработена ќе ја вработиме не се сеќирај. ;)
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.367
Поени од реакции
4.503
Прегледај го приврзокот 404495

Зоти Ахметими, ами како!
Па нели треба да се знае кој е газда во „републиката нашата земјата„!
Со ова појавување на ликови на средби на кои не им е местото, рабојќето стануваат јасни до очигледност...
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.570
Поени од реакции
7.142
ДОКТОР АРТАН ГРУБИ :pos:

По што е доктор, по преведување на жртви пред да им бидат извадени органите?

Абе остана ли некоја шипурка што не е вработена на државно да ја вработиме? @puno не ми одговори минатиот пат, баба ти вработена е некаде? Прашај ја дали сака да раководи со авиони да ги слетува. @Tigri11 вујна ти ако не е вработена ќе ја вработиме не се сеќирај. ;)
Vujnamu jas ce ja vrabotam , "Pece" da go lula i zabrishiva koga ce se izligavi
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.146
Поени од реакции
1.614
ДОКТОР АРТАН ГРУБИ :pos:

По што е доктор, по преведување на жртви пред да им бидат извадени органите?

Абе остана ли некоја шипурка што не е вработена на државно да ја вработиме? @puno не ми одговори минатиот пат, баба ти вработена е некаде? Прашај ја дали сака да раководи со авиони да ги слетува. @Tigri11 вујна ти ако не е вработена ќе ја вработиме не се сеќирај. ;)
Edno da znaesh, ti ne go mrazish Grubi poveke od mene.
Grubi poveke oshteta ima napraeno kaj albancive, bidejki tamu mu e silata (poradi A.Ahmeti). Ne znam zash ne razberesh deka ovoj Faton ne ni odgovara na nas albancive, mesto ovoj Faton trebal nekoj pokvaliteten albanec da bite. Zatoa go mrazam poveke od tebe.
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
6.186
Поени од реакции
8.805
Понеспособни се и од властите на Доминиканската Република.

1706027062160.png

Според објавите на локалните медиуми, Министерството за труд во Доминиканската Република нагласува дека нивната реакција била брза оти се посветени на заштита на работничките права. Според објавите, канцеларијата за министерот на труд најавила дека ќе продолжат да го држат под око работодавецот за натамошните плаќања кон работниците. Доминиканските власти јасно укажуваат дека посветеноста не се базира само на зборови, туку дека на барање на работниците тие веднаш ја презеле улогата на нивни претставници и укажале дека неисплаќањето плата ќе резултира со кривични постапки против работодавецот.

 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.654
Поени од реакции
82.450
Edno da znaesh, ti ne go mrazish Grubi poveke od mene.
Едно да знаеш, ти не можеш да го мразиш Груби повеќе од каур. Нема логика и не е возможно, затоа што проблемот помеѓу тебе и Груби, на пример, се решава со пари. А каурот не може да се смени, да не биде каур. Не може отпоново да се роди и Албанец да биде.
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.146
Поени од реакции
1.614
Едно да знаеш, ти не можеш да го мразиш Груби повеќе од каур. Нема логика и не е возможно, затоа што проблемот помеѓу тебе и Груби, на пример, се решава со пари. А каурот не може да се смени, да не биде каур. Не може отпоново да се роди и Албанец да биде.
A Albanecot mozhe li da se smeni, da ne bide albanec ?
500 godini Turcija, i 100 godini Srbija ne ne smenija :D Pak Albanci sme
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.654
Поени од реакции
82.450
A Albanecot mozhe li da se smeni, da ne bide albanec ?
500 godini Turcija, i 100 godini Srbija ne ne smenija :D Pak Albanci sme
Тоа што си ти Албанец не му претставува никаков проблем на Груби, тоа што сум ја каур е нерешлив проблем.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
20.030
Поени од реакции
16.118
Како им истекнуваат вакви будалаштини бре... Градинар во М-Нав, сега ова.
Градинарот не е контролор, веројатно некој Раководител... исто така на Хирургија може да поставиш Директор некој Касап или слично, а на Психијатрија некој пациент од бардовци или демир хисар
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.146
Поени од реакции
1.614
Тоа што си ти Албанец не му претставува никаков проблем на Груби, тоа што сум ја каур е нерешлив проблем.
Druzhe, jas ti kazhav deka Grubi e poveke problem za nas od kolku za vas. Tocka.
Vie najdete gi problemite kaj Gruevski, Zaev, Mickovski, etc.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom