Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    697
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.864
Поени од реакции
7.090
Znaci ne mozgaj do tolku, ima izjava od ruskoto Mod deka e presretnata raketa.
Епа зошто имаме еден куп пеплосани коли и погоден плоштад? Како тоа може една ракета да го постигне, па дури и соборена да е?
Автоматски споено мислење:

Znaci ne mozgaj do tolku, ima izjava od ruskoto Mod deka e presretnata raketa.
Епа зошто имаме еден куп пеплосани коли и погоден плоштад? Како тоа може една ракета да го постигне, па дури и соборена да е?
 
Член од
17 август 2011
Мислења
10.096
Поени од реакции
17.962
Епа зошто имаме еден куп пеплосани коли и погоден плоштад? Како тоа може една ракета да го постигне, па дури и соборена да е?
Автоматски споено мислење:


Епа зошто имаме еден куп пеплосани коли и погоден плоштад? Како тоа може една ракета да го постигне, па дури и соборена да е?
Vrska neam iskreno, ne sum mn strucen za raketi. Ama tie tamu znaat vajda poise od nas.
Автоматски споено мислење:

Каде можеш да посочиш „безброј“ ситуации во кои Русите со умисла гаѓале цивили и цивилни цели?
Не мора безброј, ете неколку такви ситуации посочи.
Ne e ni ova so umisla.
Автоматски споено мислење:

Така е, презема, но поради природата на самите такви муниции, многу тешко се соборуваат.

A neli procita deka ni Ukraina ni Rusija ne se potpisnicki na ova so si go pratil :D
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.857
Поени од реакции
41.048
Како бре повеќекратно погодување пазари, плоштади, и улици - не било со умисла?
Шо се оправаш со ботови. Они едвај чекаа некој тероризам да направат да се радуваат.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.660
Поени од реакции
82.465
Многу мал дел од воениот потенцијал се троши за цивилни цели. Но, го има тоа, не дека не. Зависи што сака да се постигне во моментот. За двете страни ова важи.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.009
Поени од реакции
32.026
„Само ќе го повторам она што веќе го кажав. Да се биде огорчен е бесмислено и непродуктивно. Објаснувањето дека истрелувањето ракети врз градовите не е добро, е непродуктивно и бесмислено веќе десет години. Нема да научиме ништо ново за луѓето кои колективно мастурбираа врз трупови во Одеса и Луганск во 2014 година. Тие, во принцип, се посветени на убивање, а потоа и мастурбирање на трупови, на тој начин ја градат својата националност. Имаме само неколку опции овде. Прво, да им се помогне на жртвите и семејствата на жртвите. Второ, да им помогнеме на оние кои сега ги убиваат непријателите на фронтот. Изборот е мал. Но, нема друг.

Ова на фотографијата не е Белгород. Ова е Pervomaisk 2014. Тие престанаа да го гранатираат откако сите украински војници на приодите до него беа убиени или принудени да побегнат. И нема други начини. Извинете ако ова е удар за вашите хуманистички ставови. Друг начин нема.“



 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.546
Поени од реакции
12.432
Лошо ги сскаат Русиве. 15 погинати, и беа низ ударни вести вечерва во Русија. Ќе си го јадат пута 5.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.861
Поени од реакции
9.039
Ja jezda sum za Rusite i anti Nato ali zasto se zalat i placat.. vojna e i se desava.. Ne moze sega si ja napadnal ukraina a da ne ocekuvas ili da ne sakas napad vrz svoja teriotorija.. Vojna e normalno deka i ke primas udari..
Не е војна у класична смисла, превоспитување е прав збор. Позади украинците стојат британци и американци и не им е сеедно да го мелат топовското месо односно украинците у тој процес од причини што се буквално браќа. Вакви напади се британско масло и они како ги бројат жртвите се, еден погинат украинец и еден русин тоа се 1+1=2 за нив.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.857
Поени од реакции
41.048
Одма им вратиле. Некоја воена зграда у одеса ја срамниле со земја и харков хотел со војници погодиле. Може да се очекуваат уште ескалации од двете страни.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.546
Поени од реакции
12.432
Одма им вратиле. Некоја воена зграда у одеса ја срамниле со земја и харков хотел со војници погодиле. Може да се очекуваат уште ескалации од двете страни.
Ќе има уште рамнење со земја.

Инаку да, ова од Белгород е одговор за тоа од вчера кај што им срамнија со земја неколку воени центри. Е сега воени цели и одмазда врз цивилни.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom