Serie A 2023/24

И Скудетото оди кај...


  • Вкупно гласачи
    133
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.726
Поени од реакции
6.345
Го барам @Castiel у напредни пребарувања, го нема никаде :cautious:

Прегледај го приврзокот 401740
Епа го нема кога тепа Милан прв е да го дрка на сопственикот на тимот, не на играч туку на сопственикот :pos:

А сега кога губиме го нема нигде.

Јас се кладам дека е дупли профил на еден од фан клуб Милан али ајде.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.427
Поени од реакции
6.622
Болоња гази ептен јако сезонава, браво.
Уште газат. Интер го исфрлија од купот, сеа у 86 гол за победа. 4то место се во лигава, а не ме чуди и Милан да го прерипаат до следното коло.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
8.093
Поени од реакции
14.224
Епа го нема кога тепа Милан прв е да го дрка на сопственикот на тимот, не на играч туку на сопственикот :pos:

А сега кога губиме го нема нигде.

Јас се кладам дека е дупли профил на еден од фан клуб Милан али ајде.
Јас сум сигурен дека е...... али ајде................ :pos:
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.727
Поени од реакции
22.519
Првиот црвен картон беше смешки. Овој на Осимнех ако е втор жолт ок, ама ако е директен црвен судијава треба у затвор директно после стадион.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.727
Поени од реакции
22.519
Сега го сменија и на резултати.
Али ипак мислам дека можеше да им прогледа со оглед на тоа колку беше строг при првиот.

Ќе беше интересно да се чуе што има да каже Мурињо ако беше обратна ситуацијата и Рома добиеа вакви црвени.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.427
Поени од реакции
6.622
Сега го сменија и на резултати.
Али ипак мислам дека можеше да им прогледа со оглед на тоа колку беше строг при првиот.

Ќе беше интересно да се чуе што има да каже Мурињо ако беше обратна ситуацијата и Рома добиеа вакви црвени.
Како бе строг, му рипна со копачка у слабина го мавна намерно. Ја вакви фаули со по 5 утакмици неиграње ќе ги санкционирам.
Срамота, Политано нека е среќен што не е у времињата коа Гатузо и Матераци си ги бранеа соиграчите, имаше да си ги собира забите по терен. Мршник.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.727
Поени од реакции
22.519
Како бе строг, му рипна со копачка у слабина го мавна намерно. Ја вакви фаули со по 5 утакмици неиграње ќе ги санкционирам.
Срамота, Политано нека е среќен што не е у времињата коа Гатузо и Матераци си ги бранеа соиграчите, имаше да си ги собира забите по терен. Мршник.
Не беше уопште толку силен ударот колку што Залевски изглуми. Според мене ова е за жолт максимум. Едвај го допре. Ја усра утакмицата со ова судијата...


 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.427
Поени од реакции
6.622
Не беше уопште толку силен ударот колку што Залевски изглуми. Според мене ова е за жолт максимум. Едвај го допре. Ја усра утакмицата со ова судијата...
Шо треба според тебе? Да му скине месо, со крампонот убаво да го закачи, па тогаш да добие црвен ?
Без топка удар по слабина од позадина од фрустрација, чист црвен картон.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom