Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.095
Поени од реакции
9.016
Ја посра секоја топка што ја допре Мектаријан, нешто не му оди вечерва и треба прв да излезе. Исто и Јан Бисек да влезе наместо Квадрадо а Дарјмјан да оди напред. Десната страна не постои...

Шпанциве ако ги оставиме 90 минути ќе си подаваат и ќе земат бод што им е доволно за прво место. Мораме малку по агресивно на средина, Барела и Лаутаро фалат во ваква ситуација да прават притисок и да сечат топки.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.014
Поени од реакции
1.129
Премногу им оставивме простор.
Ди Марко, Михтаријан, Гвадрадо и Санчез се ужас денес.

Важно е да се победи, па не е лошо да направи некоја измена уште на полувреме.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.827
Поени од реакции
9.037
0 офанзивни измени денес. Изгледа сака мистерот да играме со јаки противници.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.827
Поени од реакции
9.037
Цела утакмица драпаат мадлаци и сеа задњи 5 минути као притискаат. Едноставно мораше да почнат Лаутаро и Турам. Јбг, очигледно акцент е ставен на текмата со Лацио викендов.
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
Без нервози, ќе мора Реал да ги мавнеме у 1/8 финале. Ништо страшно другари :)
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.576
Поени од реакции
21.670
Исфорсирано беше тоа "Тепаме?" на Ио.
Тоа е што е, речиси сигурно играме против топ екипа. Нека испаднат уште у 1/8 финале и нека има фул фокус на Серија А.
Секако дека сакам пак да идат што подалеку ама Скудето е триста пати побитно особено што сме во пол позиција.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.357
Поени од реакции
58.032
Не преземам одговорност за ова. Дон Инза ме дупи во ЛШ, годишна плата за еден играч изгуби на последните два натпревари. Ова се решаваше уште со Бенфика, кога веќе ја засра таму можеше денес да излезе со најдобар состав.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.322
Поени од реакции
42.079
Frustriracki losa tekma, greskata bese napravena uste so Udinese kade Lautaro cela utakmica ja izigra totalno bespotrebno, denes morase da startuva i da se odi na pobeda so najak tim, realno imase golemi sansi lesen dvomec da dobieme vo LS ko lani, sega 100% ke ni se padne eden od najakite vo dosta delikaten period od godinata.

Ova moze mnogu da ne koshta toj period, od rana eliminacija vo LS do rotacii vo period koga mozno e da imame teski tekmi i vo liga sto moze rezultatski da se odrazi vrz nas, definitivno mora da se zasili napadot vo Januari, narocito pa posle ova, totalno 0 korist imame od Arnautovic i Alexis, kaj se skloni na povredi i malce igraat, ama i koga igraat ... ko da ne igraat. Steta, ni se poklopija apla kockite do ovoj mec vo LS kade dosta upropastivme i si gi iskompliciravme rabotite za vtoriot del od sezonata vo period koga znaeme i rezultatski da vlezeme vo kriza.

Od site potencijalni protivnici, najposakuvani mi se Atletiko Madrid, so site drugi ke sme vo podredena uloga i ke bide pekolno tesko, ne deka i Atletiko se lesen protivnik ama smetam deka najmnogu bi ni odgovarale. Jedino nesto dobro sto moze da iznudi ovoj los rezultat e da se posegne po nesto dobro i vo Januari, ko sto rekov i pogore, smetam deka sega toa e neophodno.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom