Исчезнати лица

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.772
Поени од реакции
82.788
Дополнително, на Турција никако не и одговара да си игра со екстрадицијата оти може да постанеме ел дорадо за оние кои бегаат од Ердо, секој кој го гони Ердо да има прибежиште кај нас... Дури мислам дека и сега кај нас има луѓе кои Ердо бара да му се испорачаат па може да испадне работата и трампа... Значи постапката може да се одлоговлечи но секако ке биде испорачан а може и многу бргу да го донесат.
Турција може комотно да не го испорача, ако сака. Или барем да одолговлекува во недоглед. Чисто ради Седад Пекер, ради Фето...
 
Член од
24 март 2023
Мислења
78
Поени од реакции
163
Значи возилото на Панче било пријавено за изчезнато од страна на СВР Велес до цела територија на Македонија.

Спасовски на прес на 4ти кажа "Ние баравме човек, не баравме возило" а мислам и дека кажа дека возилото не било ни пријавено. Значи и лупна глупост и излажа.

Да барале возило, Вања сега ќе беше жива а Палчо монструмот и неговата секта во затвор.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.264
Поени од реакции
1.976
Не верувам дека Турција ќе одбие да го испорача или дека ќе уценува.
За 2 убиства се работи, од кои едното на дете. Светот разбра.
Веројатно не би се осмелиле да спасуваат убиец на дете. Ќе испаднат лоши во очите на другите.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.772
Поени од реакции
82.788
Не верувам дека Турција ќе одбие да го испорача или дека ќе уценува.
За 2 убиства се работи, од кои едното на дете. Светот разбра.
Веројатно не би се осмелиле да спасуваат убиец на дете. Ќе испаднат лоши во очите на другите.
Ни ја не верувам дека Турција нема да го испорача. Јас велам дека има за што да се фати, ако сака да не го испорача, или ако сака да одолговлекува.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.264
Поени од реакции
1.976
Значи возилото на Панче било пријавено за изчезнато од страна на СВР Велес до цела територија на Македонија.

Спасовски на прес на 4ти кажа "Ние баравме човек, не баравме возило" а мислам и дека кажа дека возилото не било ни пријавено. Значи и лупна глупост и излажа.

Да барале возило, Вања сега ќе беше жива а Палчо монструмот и неговата секта во затвор.
Спасовски можеби беше принуден така да каже за да не издаде премногу информации. Некогаш и МВР мора да подлаже за некој да не се извлече.
И за жал не е веројатно дека би ја спасиле.
Случаите не биле веднаш поврзани.
Ако тие не го зеле тоа возило, ќе употребеле друго.
 
Член од
21 мај 2021
Мислења
783
Поени од реакции
1.649
Ни ја не верувам дека Турција нема да го испорача. Јас велам дека има за што да се фати, ако сака да не го испорача, или ако сака да одолговлекува.
Сега баш зборуваа на вести на оваа тема, дека можно е Турција да почне да се ценка за Палчо и да има барања за испорака на Ѓуленисти од земјава.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.772
Поени од реакции
82.788
Сега баш зборуваа на вести на оваа тема, дека можно е Турција да почне да се ценка за Палчо и да има барања за испорака на Ѓуленисти од земјава.
Како што кажав, Фето и Пекер се закачките.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.274
Поени од реакции
21.257
А и муабетиве за прислушкувани разговори и тајни за секој еден лик кој на било кој начин е поврзан со политика...
Имал он снимки и ќе им ги каже на турците па затоа нашиве политичари ќе го заштитат.
Какви се тие снимки и разговори ко прво? Друго, каква корист би имала Турција на пример од тие снимки?
Трето, како тоа кловн како Палчо има снимено разговори а последен пат бил горе у политиката пред 30 години?
Што е тоа Верушевски, Црвенковски и слични ликови што постоеле пред 20 години.
5 гарнитури на власт се сменија и Палчо сеуште имал снимки кои не ги користи за ништо, чекаше да убие дете за да им се заканува со истите.
Верушевски му дал докази на Заев за да дојде на власт, ама му дал малце и на Палчо за овој да се дружи со Кешишевци, да отвара ретардирани партии, да води подкасти, да бара злато, да рекетира бизнисмени и слично. :D
Верувам.
Тоа дека заради снимките Турција немало да го испорача, не ми е верно и мене, ама дека имал дел од "бомбите" со кои располагаше и Заев, е точно. И не е само тој што имаше такви снимки, туку и други луѓе кои не се дел од политика, а ги користеа снимките за уценување и рекетирање.

Пред неколку години отвораше YouTube канали на кои постираше снимки. Исто и на јавен собир во Прилеп пуштал од снимките. Беше пријавен и во МВР и во СЈО, но случајот се заташка.

Еве некои од каналите што останаа неизгасени:



И СЈО го гонеше Палчо, но не заврши зад решетки
Љупчо Палевски – Палчо, кој е осомничен за двојното убиство што ја потресе македонската јавност, беше ,,таргет” и на СЈО, но никогаш против него не беше поднесено обвинение и не беше осуден.

Неделникот ,,Фокус” пред три години истражуваше што се случи со случајот ,,Никола Тесла”, кој водеше до името на Палчо, но и до мотивите зошто предметот се кочи.

Поточно, во 2017 година Палчо беше уапсен, поради сомнеж дека објавува нелегални прислушувани разговори, но предистрага никогаш не беше завршена.

Поточно, во 2016 година на јутјуб-каналот „Никола Тесла“ почнаа да протекуваат прислушувани разговори, од кои повеќето приватни. Тогаш најзасегнати беа пратеничката Ермира Мехмети, лидерот на ДУИ, Али Ахмети, новинарите Оливера Трајковска, Драган Павловиќ Латас, Ивона Талевска, бизнисменот Јордан Камчев, поранешниот премиер Хари Костов и други.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.237
Поени од реакции
11.497
@Stefan-kobe
Така е брат, време треба за да ги проверат камерите од СЕЈФ СИТИ па и од околните дуќани, пошто нели некој 3 кила домати украдил па неможе да се среди нештово побрзо, малце се 3 дена за да проверат од Силбо и пред зграда камерите. Не е како на филмовите што гледаме, скрос во прави си, браво.
Премногу си далеку и немаш поим како тоа функционира во реалноста. Премногу ја потценуваш полицијата, има луѓе што си ја знаат работата. Многу полесно е отколку што мислиш, верувај. И незнам на кои пропаганди сум потпаднал, ништо не следам уште од минатиот вторник/среда.

Ајде да го скратиме мубаетов без мн филозофирање, сакам краток одговор ДА/НЕ на прашањево.
Дали 3 дена се малку време за да незнаат дека девојчето е КИДНАПИРАНО?
 
Член од
11 декември 2023
Мислења
31
Поени од реакции
37
Полека бе друже, пред 5 минути си регистриран и одма доаѓаш на темава да паметуваш.
Прво, не лажи дека станува збор за 5 дена.
Второ, се освен видео доказ дека колата 2 дена по ред е возена у Маџари, ќе го сметам за чист плакатолепачки ретардиран наратив.
Од 22ри до 27ми има 5 дена, како што знам. А за тоа дека колата била забележана 2 пати пред да биде киднапирањето, според мене мислам дека не би лажел некој за волку сериозна ситуација. Полека малце и ти, место да ми посакаш добредојде ти ме напаѓаш одма. Нели сме тука да делиме различни мислења без навреди и непристојно однесување.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.857
Поени од реакции
4.136
@Stefan-kobe
Така е брат, време треба за да ги проверат камерите од СЕЈФ СИТИ па и од околните дуќани, пошто нели некој 3 кила домати украдил па неможе да се среди нештово побрзо, малце се 3 дена за да проверат од Силбо и пред зграда камерите. Не е како на филмовите што гледаме, скрос во прави си, браво.
Премногу си далеку и немаш поим како тоа функционира во реалноста. Премногу ја потценуваш полицијата, има луѓе што си ја знаат работата. Многу полесно е отколку што мислиш, верувај. И незнам на кои пропаганди сум потпаднал, ништо не следам уште од минатиот вторник/среда.

Ајде да го скратиме мубаетов без мн филозофирање, сакам краток одговор ДА/НЕ на прашањево.
Дали 3 дена се малку време за да незнаат дека девојчето е КИДНАПИРАНО?
20231212_200616.jpg

Изгледа гледале џукели како се клецаат на тротоар.
 
Член од
11 декември 2023
Мислења
31
Поени од реакции
37
@Stefan-kobe
Така е брат, време треба за да ги проверат камерите од СЕЈФ СИТИ па и од околните дуќани, пошто нели некој 3 кила домати украдил па неможе да се среди нештово побрзо, малце се 3 дена за да проверат од Силбо и пред зграда камерите. Не е како на филмовите што гледаме, скрос во прави си, браво.
Премногу си далеку и немаш поим како тоа функционира во реалноста. Премногу ја потценуваш полицијата, има луѓе што си ја знаат работата. Многу полесно е отколку што мислиш, верувај. И незнам на кои пропаганди сум потпаднал, ништо не следам уште од минатиот вторник/среда.

Ајде да го скратиме мубаетов без мн филозофирање, сакам краток одговор ДА/НЕ на прашањево.
Дали 3 дена се малку време за да незнаат дека девојчето е КИДНАПИРАНО?
Јас мислам дека се проверени камерите одма (ако не е така значи имаме глупи и неодговорни поединци) ама што се случувало потоа не знам. Кратко кажано многу лошо од страна на МВР.
Автоматски споено мислење:

Спасовски можеби беше принуден така да каже за да не издаде премногу информации. Некогаш и МВР мора да подлаже за некој да не се извлече.
И за жал не е веројатно дека би ја спасиле.
Случаите не биле веднаш поврзани.
Ако тие не го зеле тоа возило, ќе употребеле друго.
Па во возилото возеле они не баба ми, ако го нашле и нив би ги уапсиле.
 
Последно уредено:
Член од
13 мај 2016
Мислења
33
Поени од реакции
36
Од 22ри до 27ми има 5 дена, како што знам. А за тоа дека колата била забележана 2 пати пред да биде киднапирањето, според мене мислам дека не би лажел некој за волку сериозна ситуација. Полека малце и ти, место да ми посакаш добредојде ти ме напаѓаш одма. Нели сме тука да делиме различни мислења без навреди и непристојно однесување.
Денес беа кажани 2 работи од Ковачки и истиот побара Спасовски да негира ако не е точно кажаното: 1. Колата на Панче е пријавена на 24 за исчезната од страна на ќерка му и за тоа од Свр Велес не е испратена телеграма до сите Свр одделенија до 28 ноември, доказ имате на денешен мк и 2. Колата на 24 и 25 си се вози слободно низ Скопје и е снимана во Маџари а на 27 кај Палас.
Е сега Обиџуко не негираше а неговиве сигурно стандард ќе рипнат во одбрана со истите фрази кои сте вие да ви кажат, во тек е истрага, фантазирате, гледате цси, прости сте бла бла. Во тек беше и истрагата и за Тот, сообраќајката кај Чаир, во Србија за Хрватот лани за нова година па беа приложувани и видеа и информации до јавноста. Кај нас се се покажа како селективно и корумпирано па имаме право да се сомневаме и да притискаме исто како што со притисок и протести баравме за Мартин Н. Колку и после ова не им е дојдено памет покажува сообраќајката од пред 2 дена во Дојран кога лице на кое до сега му е сто пати прогледано за криминал кроз прсти затоа што е син на моќник беше згазен и усмртен пешак и мвр излезе со погрешни иницијали во извештајот и истото лице беше одма пуштено дома нормално. Вака и Палчо не беше санкциониран изминативе години за многу прекршоци.
Од вчера некако неприметно помина веста од Павле Трајанов: На денешната седница на Комисијата за одбрана и безбедност, пратеникот и претседател на Демократскиот сојуз, Павле Трајанов, бара МВР до Собранието да достави Информација за грозоморните убиства на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски, во која ке бидат опфатени сите аспекти поврзани со ликвидацијата на Вања и Панче, вклучително и активностите и мерките на МВР, како и на другите служби за безбедност. Комисијата го прифати предлогот, при што го задолжи министерот за внатрешни работи во рок од 15 дена да достави Информација до Комисијата за одбрана и безбедност.
Е тука да се надеваме на точни информации за 2 недели.
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
2.213
Поени од реакции
3.832
@Stefan-kobe
Така е брат, време треба за да ги проверат камерите од СЕЈФ СИТИ па и од околните дуќани, пошто нели некој 3 кила домати украдил па неможе да се среди нештово побрзо, малце се 3 дена за да проверат од Силбо и пред зграда камерите. Не е како на филмовите што гледаме, скрос во прави си, браво.
Премногу си далеку и немаш поим како тоа функционира во реалноста. Премногу ја потценуваш полицијата, има луѓе што си ја знаат работата. Многу полесно е отколку што мислиш, верувај. И незнам на кои пропаганди сум потпаднал, ништо не следам уште од минатиот вторник/среда.

Ајде да го скратиме мубаетов без мн филозофирање, сакам краток одговор ДА/НЕ на прашањево.
Дали 3 дена се малку време за да незнаат дека девојчето е КИДНАПИРАНО?
Ti na cobeto mu gi kazuvas ovie raboti??Tatko mu vrven inspektor bese (sea u penzija) baska u prvi borbeni redovi 2001?? I najde da mu kazes kako funkcionira policijata i inspektorite?? :cautious::cautious:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom