Фан клуб: РК Пелистер

Член од
19 април 2023
Мислења
199
Поени од реакции
234
Вечерва Е.Пелистер изгледа имаше желба да брка рекорд. Незнам зошто толку ви значи да го понижите и да се изживувате врз клуб кој е и од послабите во Првата лига. Со форсирање на еден играч може да се случи повреда сега баш пред Европското првенство. Дури и Алкалоид кои се познати по високи изживувачки победи врз послаби екипи играа со втор состав и по некои младинци.Е ова е тренер добра тактика поставил на екипа со полуаматери.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.232
Поени од реакции
8.011
A od ovaa si bega izgleda i Kisum mnogu promeni bez trajno resenie za trener so ke se ceka izgleda prvo prvenstvoto vo Germanija da zavrsi posle da se bara trener no rekov i prethodno cudno so se pustaat igraci bez trener so ke si ja oraj ekipata za ovaa i slednata sezona
Utre od 11 vo Bitola se igra derbito so vardar vo mladinska konkurencija
 
Член од
24 јуни 2022
Мислења
319
Поени од реакции
730
A od ovaa si bega izgleda i Kisum mnogu promeni bez trajno resenie za trener so ke se ceka izgleda prvo prvenstvoto vo Germanija da zavrsi posle da se bara trener no rekov i prethodno cudno so se pustaat igraci bez trener so ke si ja oraj ekipata za ovaa i slednata sezona
Utre od 11 vo Bitola se igra derbito so vardar vo mladinska konkurencija
Osven Kisum treba da se pusti I Seri,Nilsen I Stefanovic I so toa ke se oslobodi golem del od budzetot za noviot trener da si donesi nekoj igraci.
Inace ne se forsirs so trener po sekoj cena oti vidovme so se sluci so prethodnite treneri.Sega nema sloboden trener so bi odgovaral za kaj nas,zatoa neka se poceka da zavrsat evropskite utakmici I evropskoto prvenstvoni togas ke ima nesto slobodno na pazarot kako igraci taka I trener
 
Член од
25 август 2019
Мислења
309
Поени од реакции
420
Вечерва Е.Пелистер изгледа имаше желба да брка рекорд. Незнам зошто толку ви значи да го понижите и да се изживувате врз клуб кој е и од послабите во Првата лига. Со форсирање на еден играч може да се случи повреда сега баш пред Европското првенство. Дури и Алкалоид кои се познати по високи изживувачки победи врз послаби екипи играа со втор состав и по некои младинци.Е ова е тренер добра тактика поставил на екипа со полуаматери.
Seljaci ko tebe stiganja klubcinja da prat niz skopjeto i da igrat 1,2,3 liga i zato idat vakvi raboti!
p.s. neka vi kisni na site sekoja cest za Petar A. naredno na vakvo klupce neka mu daj i 100 gola!
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.232
Поени од реакции
8.011

Pijanicite odvaj go tepaja Prilep odbrana nula ne otepaja vo igra eden na eden ili dva na dva a sakame da igrame LS i sreka so ne znaeja da smenat odbrana da ne zbunat inaku ke ja poserevme uste sega sansata za titula vo domasnoto prvenstvo krvoj ke bidi vo play off
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.250
Поени од реакции
19.533

Pijanicite odvaj go tepaja Prilep odbrana nula ne otepaja vo igra eden na eden ili dva na dva a sakame da igrame LS i sreka so ne znaeja da smenat odbrana da ne zbunat inaku ke ja poserevme uste sega sansata za titula vo domasnoto prvenstvo krvoj ke bidi vo play off
Не беше воопшто важна утакмицата со Прилеп, можеа и со трета постава да излезат и да изгубат 30 разлика, пак ќе пренесеа 2 бода во плејоф.
Сите бодој досега шо се освоени/изубени со Голден Арт, Мултиесенс, Прилеп, Неготино и слично, се бришат, единствено е важен пласманот на крај, дали си прв, втор, трет, дали ќе пренесиш 3,2 или 1 бод.
Пролет беше 4ти на табела во нашата група, стартова со нула во плејоф.
За тие 1-3 бода на еден начин шо ги "купваш на хендикеп" се играт првите 14 кола во регуларен дел.
Еден кикс негде непланиран и замина во вода цел труд од полусезоната.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.232
Поени од реакции
8.011
Не беше воопшто важна утакмицата со Прилеп, можеа и со трета постава да излезат и да изгубат 30 разлика, пак ќе пренесеа 2 бода во плејоф.
Сите бодој досега шо се освоени/изубени со Голден Арт, Мултиесенс, Прилеп, Неготино и слично, се бришат, единствено е важен пласманот на крај, дали си прв, втор, трет, дали ќе пренесиш 3,2 или 1 бод.
Пролет беше 4ти на табела во нашата група, стартова со нула во плејоф.
За тие 1-3 бода на еден начин шо ги "купваш на хендикеп" се играт првите 14 кола во регуларен дел.
Еден кикс негде непланиран и замина во вода цел труд од полусезоната.
Ne ja vidov tabelata no toa ne znaci deka treba da izgubime od Prilep bas naprotiv uste po loso ke bese od moja gledna tocka ne samo za bodojte rabotata tuku deka loso igrame poke od avion se gleda pola kako da se dojdeni za zabava vo klubot za razlika od porano so gledaa da se vratat vo forma ozdravat I prodadat nekade sega kako na site da mu e seedno kako ke izigraat so e poloso spored mene no mozi gresam I rekov da ne brzam duri ne donesat trener ,igraci istiot so ke si donesi da ne pram muabet no od strana gledno osven so brkaat luge I go donesoja Fitiljot ne gledam nesto arno no krajot go krasi deloto da pocekame prvo preodniot rok so trener pa play off I da prajme maubet ako ne kasno

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.134
Поени од реакции
1.888
Ne ja vidov tabelata no toa ne znaci deka treba da izgubime.
Шо и са било е небитно сега влогот е "all in".
Не дека не е можно ттеба воља да се прикаже.
Небитно кој ќе е тренер треба да нема клучни промени барем до крај на сезона.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.250
Поени од реакции
19.533
Ne ja vidov tabelata no toa ne znaci deka treba da izgubime od Prilep bas naprotiv uste po loso ke bese od moja gledna tocka ne samo za bodojte rabotata tuku deka loso igrame poke od avion se gleda pola kako da se dojdeni za zabava vo klubot za razlika od porano so gledaa da se vratat vo forma ozdravat I prodadat nekade sega kako na site da mu e seedno kako ke izigraat so e poloso spored mene no mozi gresam I rekov da ne brzam duri ne donesat trener ,igraci istiot so ke si donesi da ne pram muabet no od strana gledno osven so brkaat luge I go donesoja Fitiljot ne gledam nesto arno no krajot go krasi deloto da pocekame prvo preodniot rok so trener pa play off I da prajme maubet ako ne kasno

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
Играчи сега и да сакат тешко дека ќе најдат, на сред сезона не се наоѓа лесно играч.
Јас да се прашвам единствено шо би барал во зимски преоден рок е десен бек.
И евентуално некој специјалец за одбрана.( ваков можно е полесно да најдат од десен бек)
Цехте на крај испадна најнеконстантен играч.
Искрено јас очекував појќе од него, гледајќи како игра за Словенска репка.
А и во одбрана доста дупки се отворат од неговата позиција.
Овде како отсечен е, без силен шут од надвор не ни брка работа, освен за замена.
Ќе изигра со некој јако, има потези, движења, ќе дај некоја салам партија, ко со Киелце, ќе дај 7,8 парчиња, на друг меч катастрофа, посебно со екипи шо имат згусната одбрана и висок голман.
Ама не можиш на него да рачунаш.
На крај коцкањето во летото-околу уште еден десен бек или Радивојевиќ не излезе на арно.

Имам кажано и порано, еден добар бек вреди колку 2 јаки крила, та е мојата математика во ракомет.

Бекојте се најважни во ракометот и одбраната, ако имаш салам бекој шо ќе отворат добри позиции за крилата и со просечни крила ќе имаш салам учинок.
Со Фитило напраја екстра потег шо можи да ја спаси сезоната на крај.

Околу тренерот, ако не најдат салам и долгорочно решение, поубо е да не брзат, нека тера Бранче.

Многу критики и хејт има за Бранче, по мое јас не гледам дека е полош од претходните, напротив далеку подобро делуваме сега, поразумни измени, нема ротирање ко во хокеј, има некој концепт.
Е сега шо игравме со Сегед и Киелце во гости и не товарија не можи и не треба да му се смета за неуспех, сепак далеку поквалитетни екипи се овие од нас.
Единствено можеше со Загреб дома, според мене со малку подобра тактика околу изборот на бекојте во второ да напрајме нешто.
Предолго го остај Кисум во игра, учинок никаков немаше.

Треба зимата да ја искористат за едно пролетно чистење, многу од странците не го заслужват овај дрес, 12 странци се на платен список, а од нив не гледаме некој ќар.
 
Член од
2 август 2011
Мислења
1.217
Поени од реакции
1.565
Многу критики и хејт има за Бранче, по мое јас не гледам дека е полош од претходните,
Нас ни треба тренер кој е далеку подобар од Јович и Шундо а не ниво нивно или слично. Бранко нема ни Т од тренер единствено кај што можеше да напрај нешто со загреб тој најпоќе утна. А за бекојте си скроз во право без добар бек немаш ни крило без разлика колку квалитетно крило има во составот некој треба топка да му дај.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
458
Поени од реакции
1.214
lazarov so reprezentacijata go zema Djonov a ne go zema Pavle Atanasievic.
Zabega bateto totalno...
Ako saka da si praj privatna zurka, treba eden bojkot od rk Pelister da mu dojdi pametot.
E sega drugo prasanje e sto nema trener vo Pelister sto znaj da go isforsira da go napraj igrac...
Da bese Cervar Pavle odma ke odese napred na odbrana 5+1, a vo napad ke go kombinirase so Mitev.
Who the fuck is Djonov?
 
Член од
6 февруари 2011
Мислења
767
Поени од реакции
3.191
lazarov so reprezentacijata go zema Djonov a ne go zema Pavle Atanasievic.
Zabega bateto totalno...
Ako saka da si praj privatna zurka, treba eden bojkot od rk Pelister da mu dojdi pametot.
E sega drugo prasanje e sto nema trener vo Pelister sto znaj da go isforsira da go napraj igrac...
Da bese Cervar Pavle odma ke odese napred na odbrana 5+1, a vo napad ke go kombinirase so Mitev.
Who the fuck is Djonov?
Рака на срце (џоа Заев):icon_mrgr: Џонов си одигра поќе од солидна полусезона во Алкалоид и беше прва виолина во екипата. Сега ние како клуб шо сме изгубени во простор и време и незнајме да искористиме потенцијал е друг муабет. Јас со две раце потпишвам дека близнакот е подобар играч од Џонов ама клубот е крив шо нема минутажа. Така да на добар пат сме да избегат младите ако продолжи вака и понатаму.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.682
Поени од реакции
5.837
lazarov so reprezentacijata go zema Djonov a ne go zema Pavle Atanasievic.
Zabega bateto totalno...
Ako saka da si praj privatna zurka, treba eden bojkot od rk Pelister da mu dojdi pametot.
E sega drugo prasanje e sto nema trener vo Pelister sto znaj da go isforsira da go napraj igrac...
Da bese Cervar Pavle odma ke odese napred na odbrana 5+1, a vo napad ke go kombinirase so Mitev.
Who the fuck is Djonov?
Реално најдобар македонски одбранбен играч ни е Павле без разлика дали имал или немал минутажа во Пелистер, Џонов е просечен исто како Младеновиќ, не бива играчи од нив, за Младеновиќ уште од лани го зборвев ова, иако Лазаров го форсираше цело време за сега да е резерва и во Алкалоид.
Во Омерагиќ има материјал, после Павле за мене најдобар дефанзивен играч.
 
Член од
6 февруари 2011
Мислења
767
Поени од реакции
3.191
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.143
Поени од реакции
6.592
Се жали за претресот, а зошто не кажи дека кај неговото лично обезбедување е пронајден пиштол. Иако истиот е и полициски припадник, за време на утакмицата не е на должност и не смеј да го носи пиштолот на спортски натпревар. За то клубот имаше информаци, и од страв од некаков инцидент да не дојди до трагичен исход беше напраен претресот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom