Исчезнати лица

Член од
7 септември 2016
Мислења
20.259
Поени од реакции
35.782
... сигурно му се проверени ...
аааа не така ,,сигурно", тоа се вика претпоставка!
...впрочем Латас уште пред да објават МВР пред два дена објави дека Палчо е бегство и упатен е накај Турција...
...сега е добар Латас, му веруваме!
и верувам дека е така
...ти веруваш...тој верува... ние веруваме...јас (не)верувам додека нема судска постапка ...
ама тие информации не ни ги соопштија за да не ја загрозат истрагата.
...ами истрагата е завршена, кривецот се знае, дупката е затворена!
Не барајте логика во рутата на Палчо, од паника не знаел каде движи. Не очекувал ваков брз расплет на настаните, си правел поткасти ден пред да исчезни.
... за стар волк, самотнјак или со глутница како старо сдсм педигре ,,се уплашил" како кажувале предизборно екс тајфата,, живо месо ќе јадеме", ти во тоа навистина веруваш не во живо месо туку во паниката?
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.786
Поени од реакции
63.383
Дури и по недела дена скоро, мотивот го немаат објаснето. Користољубие е термин кој само отвори лавина од шпекулации. Какво користољубие, што се обиделе да добијат со киднапирањето? Ако ги млателе овие копиљациве у притвор за да кажат каде е телото, мора да го знаат и правиот мотив и што бил всушност планот да прават со девојчето. МВР се најде стисната да го прави првиот прес кога уште не беа спремни, според нив, под притисок на јавноста, а ова прашање го оставија отворено, или не го објаснија целосно. Па затоа и сега се пишуваат вакви теории на заговор.

За Палчо, само се надевам дека нема да се удави во кофа вода во турски затвор, дур чека екстрадиција. Тек тогаш, шпекулации и луди теории околу овој случај никогаш нема да запрат.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.259
Поени од реакции
35.782
Од каде знаеш дека нема докази?
...јас не знам, ама памтам, мултитастинг поврзување, не еднаш Х пати докажано!
,,Кого и зошто крие МВР со првото официјално соопштение дека нема знаци на насилство за смртта на младиот ракометар од Хрватска пред скопската дискотека"
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.786
Поени од реакции
63.383
Ако може тие двајца-тројца регистрирани во 2013 кои за прв пат пишуваат сега во 2023, да ми кажат како паметат пасворд толку долго или како им издржуваат уредите по 10 години, би им бил благодарен.
Еаsy, мастер пасворд.

Све тоа убаво,само таа зграда нема гаражи...

Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk
Нема врска, тие обвинетите ги промашија кој е кој кога ги носеа кон суд, не па да проверат дали зградата има гаражи.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.385
Поени од реакции
5.145
Chudno kako ti segde gi meshash Vlasite a sega prekjutuvash deka Palcho isto kako i ti e poznat po omrazata kon Vlasite koi gi smeta za najgolem neprijatel, a ubienoto devojche e Vlainka po majka.
САКАМ КАЖАМ НЕ ЗНАМ РЕЧАМ.Напиши на влашки подобро ќе те разберат.
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
По сите досега офицјални изјави од министерот и обвинителот се изјави кој се дадени од исказ а се поткрепени со материјални докази.
Е сега зошто има многу нелогичности кои не држат логика е од две причини или Палчо ги има измалипулирано обвинетите со информации кој мислел претходно дека доколу ги откријат да ја води истрагата во друг правец односно да ја уништи фамилијата поради некаква одмазда што убива дете а на таткото го мести дека ги дава информациите за да го затворат а тој имал претходно план да избега на безбедна лолација или обвинетите не ја кажуваат цела вистина за да спасат некоја година од затвор помалце односно да не ги судат за убиство туку за грабнување и помагање.
Е сега околу теориите дека Вања не била мета и случајно видела/слушнала нешто ми е нелогично бидејки биле спремни со селотејп и вреќа за спиење исто така нема елементи на користолубие.

Во врска со изјавата на обвинителот дека Панче е убиен заради 500 евра долг е приказна за мали деца бидејки Палчо не е човек социјален случај , плус убедил лица кој немат минато криминално досие да направат ваков громорозен чин.
Шоферот од Струмица има само истрошено за гориво 500 евра што го возел низ Србија , Бугарија , Турција и назад значи има луге кој во секој момент би му помогнале финасиски.
Овде има нешто друго што не го знае ни МВР сеуште а дали и ке се дознае е знак прашалник бидејки можеби клучните докази за мотивот можеби ги знае само тој .
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.264
Поени од реакции
29.246
Сте се фатиле за сликата ко слеп за стап, па има видео на кое подобро се гледа.
 
Член од
18 јуни 2021
Мислења
269
Поени од реакции
564
Абе отвори ја таа што ја пратив
Му се глеа забчаникот ама кој е?
Пријателе сликата е редактирана со алатка која користи вештачка интелегенција, и очевидно алатката си додава детали каде што фалат во оригиналната снимка.

Избришете ги овие апскејлд со компир алатки, има потенцијал дезинформации да се прошират.
 
Член од
20 декември 2013
Мислења
201
Поени од реакции
108
Пријателе сликата е редактирана со алатка која користи вештачка интелегенција, и очевидно алатката си додава детали каде што фалат во оригиналната снимка.

Избришете ги овие апскејлд со компир алатки, има потенцијал дезинформации да се прошират.
Незнаев sry
 
Член од
5 септември 2021
Мислења
30
Поени од реакции
174
„Видете, јас не знам чија креација е Палевски, меѓутоа едно ќе ви кажам. Кој ми правеше на мене гилотина минатата година во јули пред Собрание? Кој ми правеше јавно судење минатата година тука пред Влада? Кој организираше фрлање молотови коктели врз Министерството за надворешни работи? Кој ја организираше толпата којашто сакаше да влезе во зградата на Владата при усвојувањето на европскиот предлог? Кои луѓе беа таму, се сеќавате? Се сеќавате дека таму беше и тој Палевски што го спомнувате и претседателот на Левица и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, и претставници на медиуми, и еден член на Државна комисија за спречување на дискриминација, се сеќавате дека јас неколкупати укажував дека има странски агентури коишто го финансираат тоа, а за тоа ќе треба да направите интервју со други лица, не со мене. На пример, со претставници на безбедносни органи. И ако е нечиј тој Палевски, тогаш е на тие коишто цела година тоа го организираа“.
Ковачевски:
Знаете што ѝ правеа на мојата малолетна ќерка на „Тик-ток“ со монтирање на видеа? Тоа се истите тие луѓе, истата таа група. И затоа кога ги прашуваат кога се гледале – не одговараат. Еве, јас ќе ви додадам. Што правел поранешниот претседател на Либерално-демократска партија на состаноци со Љупчо Палевски? Што правел генералниот секретар на Демократски сојуз на состаноци со Љупчо Палевски, минатата година, што правеле?

360°: Која Либерално-демократска партија?

Ковачевски: Либерално-демократска партија на Македонија. Бившиот претседател, што правел на состаноци со Љупчо Палевски? Еве јас ве прашувам, испитајте.

360°: Чекајте, Жерновски е поранешниот претседател.

Ковачевски: Не е Жерновски бившиот, тоа е бивши пред бившиот. Еве, јас ви поставувам прашање, што правеле?

360°: Амбасадорот во Словенија?!

Ковачевски: Што правеле на состаноци, што разговарале?

360°: За амбасадорот во Словенија зборувате?

Ковачевски: Јас го имам прашано претседателот на Франција, Макрон – дали знае во неговата амбасада во Скопје, какви луѓе се примаат на разговори.

360°: На кого алудирате, кого примаат таму на гости?

Ковачевски: Мора еднаш истражните и правосудните органи во оваа држава да ги идентификуваат сите коишто работат против интересите на државата и на институциите на државата, коишто се под влијание на странски агентури, кои шират хистерија и коишто прават сè, оваа држава да не може да продолжи во нормален евроинтеграциски процес.

Каков малоумен кретеноид е типов што пробува политика да прави од случајов https://360stepeni.mk/chija-kreatsija-e-lupcho-palevski-palcho-odgovara-premierot-kovachevski/
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.915
Поени од реакции
15.902
Член од
19 февруари 2023
Мислења
1.917
Поени од реакции
4.401
А што е проблем ако се ишишани? Ако си во затвор немаш друг избор ами да седиш таму, исто како што немаш избор флизура да си правиш, да не ќе одат во дискотека.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.915
Поени од реакции
15.902

Kajgana Shop

На врв Bottom