Исчезнати лица

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.257
Поени од реакции
16.718
Добро, една работа не ми е јасна: приведени се гомнарите. Сведочеле дека е убиена со пиштол. Детално опишале каде и како се случило. Многу веројатно дека се испрашувани посебно и сите ја кажале истата приказна, телото е пронајдено и полицијата и обвинителството веќе знаат дека делото е извршено со пиштол, инаку не би го тврделе истото.

И 6-7 саати подоцна откако се е кажано, ќе излезе некој со нова терорија: што знам, можеби се угушила.

Не викам јас дека не може човек да се сомнева во официјална приказна, за што и да е, ама ова навистина не е толку комплицирано.
Ама неможи и друго да се очекува кога случајов е ментален, значи никој не очекуваше татко дека всков чекор ќе направи.

Можи и мн работи нема да излезат во јавност пошто како што тргна ќе го линчоваат на пат до суд.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.598
Поени од реакции
17.296
Добро, една работа не ми е јасна: приведени се гомнарите. Сведочеле дека е убиена со пиштол. Детално опишале каде и како се случило. Многу веројатно дека се испрашувани посебно и сите ја кажале истата приказна, телото е пронајдено и полицијата и обвинителството веќе знаат дека делото е извршено со пиштол, инаку не би го тврделе истото.

И 6-7 саати подоцна откако се е кажано, ќе излезе некој со нова терорија: што знам, можеби се угушила.

Не викам јас дека не може човек да се сомнева во официјална приказна, за што и да е, ама ова навистина не е толку комплицирано.
Па нема официјална потврда. Тоа допрва ќе се испитува. Ќе има аутопсија и се со ред.
 
Член од
15 февруари 2019
Мислења
983
Поени од реакции
3.963
Ништо чудно да има појче убиено, официјално потврдени две убиства, ако и батево го има убиено то се три. Шо значи во превод:

Ако чоек убија 3 или појче лица тогаш станува збор за сериски убиец.

Да тргниме од ова, ако тој ладно крвно веќе убил две лица (Вања и Панче) тогаш претходно МОРА да има отепано, шо значи овие две убиства не му се први.
Чим е волку ладнокрвен и после 2 убиства си пишува на фб наредни 5 дена ова 100% не му се први убиства

Илија се нашол на погрешно место дур овој барал и копал злато околу Демир Капија и бил убиен, најверојатно Палчо и тогаш го фатило паника, дека Илија го следи или му се споила некоја друга теорија на заговор
Јас 90% се сомневам на него пошто момчето го знаело теренот и често си планинарел на околните ридчиња
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.397
Поени од реакции
6.888
Член од
5 март 2018
Мислења
15.598
Поени од реакции
17.296
Me interesira kolku ima vistina i tezhina ovaj text koj predmalce e objaven na vecer.mk !?

ЕКСКЛУЗИВНО ДОСИЕ:
Палчо и соработниците се проект на полицијата и СДСМ


Штом е од Латас многу тежина има, со стап би ги тепала ваквите кои на префрлаат топката чиј пулен бил Палчо
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.360
Поени од реакции
29.512
Каде има видео од уапсените, само од овој Манев видов дека има и таткото.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.390
Поени од реакции
5.239
Апсурдите кои ќе се наслушаме деновиве се за масата народ да се замајува и да има што да се збори
Вистинските причини ќе ги знаат само неколкумина....
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.397
Поени од реакции
6.888
Вања е убиена жива Ниту се загушила, ниту било случајно зошто е пукано во неа со 2 куршуми, во грло и глава.
Cel den razmisluvam za slucajot i se si vikam deka e:
Prelazhana da vlezi vo Avtomobilot so/od tatko i zaedno, duri potoa vrzana i spakuvana i odnesena vo Brazda, i deka tamu se imaat neshto skarano mozhebi kopilevo ima mavtano so pishtolot i po greshka e ispukan prviot Kurshum koj ja ima najverojatno teshko raneto i posle e dokusurena so vtoriot. i se ostanato e kako shto e kazhano na tv.

Samo takva opcija po moe ima logika za seto ova.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.539
Поени од реакции
7.652
Untitled.png


Александар Ѓорчески изведен пред судија на претходна постапка.
Ненормалниов што ги кренал палците ???? :mad:
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.755
Поени од реакции
8.300
.
Me interesira kolku ima vistina i tezhina ovaj text koj predmalce e objaven na vecer.mk !?

ЕКСКЛУЗИВНО ДОСИЕ:
Палчо и соработниците се проект на полицијата и СДСМ


Како и се друго од партиски мегафони, дел вистина - дел лаги во корист на неговиот моментален партиски вработувач. Нема да влегувам во политичкиот дел, освен да кажам дека Левица му е опсесија во последно време али да земеш да ја увалиш и во приказната на Палчо е ептен будалска работа.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.159
Поени од реакции
35.017
Во сензитивна тема, во сензитивно време @Ocajna и @The Savior напишаа низа несоодветни коментари кои наидоа на револт од многу членови тука, од различни причини. Затоа, одреден период, додека не се потсмири оправданиот револт на останатите членови, меѓу другото и кон нив, пристапот до оваа тема им е ограничен.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.532
Поени од реакции
33.734
Нека ги избрише сликите со него, или да го направи профилот приватен и нека си поднесе документи за развод, ако има совест...
Odlicno merilo za sovest, brisenje sliki od fb.
Kako samo ne i teknalo da brise sliki od 2013 u cela frka za da znaat lugjeto deka osuduva svirepo ubistvo na dete. Ili uste pobitno, statusot pred drzavata u isti den da i se razresi kako razvedena. Da ne ja zborat. Jas iskreno prvo nesto sto bi napravil e bas toa.

Какво гушење… Ќе излезат извештаите и ќе сфатиш за какви ѕверови станува збор, мада можда подобро и да не излезат во јавност.
Вања е убиена жива Ниту се загушила, ниту било случајно зошто е пукано во неа со 2 куршуми, во грло и глава.
Moze temava da ja napravime 18+ i nekoi muabeti da odat vo spojleri zaradi graficki opisi. Sigurno srednoskolci citaat. Sekako kolku se moze.

Izvestaite ili obdukcijata najdobro ke gi opisat nastanite no iskreno vrzana u vrekja za spienje u gepek od 500 evra kola po selski patista ne e bas lesno i jas pomisliv dali stignala ziva pa posle ako imalo maltretiranje ili pukanje e bilo za da se skrie nesto. No eve tvojot komentar celosno ja eliminira taa opcija.

Kade e vrzana, kako e maltretirana, kade e pukano… ova sozdava narativ dovolno za da se namalat spekulacii za 95% no se informacii mnogu bolni za narodot. Nam uste ni e cudno kako posle zlodelo lugjeto funkcioniraat vo sekojdnevieto kako nisto da ne bilo trgnuvajki od ako oni se na toa mesto bi povrakjale sekoi 5 min, bi dehidrirale od placenje i najverojatno bi se samoubile istiot den. Sto e ocekuvana reakcija no ima kreaturi cij mozok e anomalija. Kako opstestvo najzdravo za nas e da se ubijat po itna postapka za da ne ne unazad site u neandratalska doba so zelbi za macenje, krvni odmazdi i ponatamu. Jas vo slucajot ne pravam razlika od koj pukal a koj vozel duri ako nemalo plan da bide ubiena. SEKOJ so informacija za ova treba da bide podednakvo pukan vo glava, a ne tatkoto da se izjasnuva nevin. Po koja osnova, ne povlekuvanje chkrpaloto? Ova drzi voda kako prasanjeto na @cholismo zaso ne ja isfarbale kolata ubijcite kompletno preletuvajki nad glava poentata kako f-16.

Pravdata nikogas nema da bide zadovolena, bez razlika od razvrskata na slucajot. Ke ostane damka vrz cela nacija dolgo koja se nadevam ke ne potsekja celo vreme za kako i kade potfrlame.

Miren son devojce.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.794
Поени од реакции
18.425
На темава се дискутираше кој треба, а кој не треба да има дете. Овој монструм со ништо не заслужил вакво злато да има. Постојат луѓе кои се би дале да имаат душа ко Вања, а поради некои причини не можат. Животот дефинитивно не е фер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom