Исчезнати лица

Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.507
Поени од реакции
5.263
значи констатацијата глуп и поглуп ми била на место. Таткото бил зад све и девојчево ваљда сфатило кои се ликовиве. А стариот од Велес го убиле само колата да му ја земат од што разбрав.
Не туку кажаа дека он бил должен кај палчо, прво него го убиваат па одат со колата во скопје.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
16.227
Поени од реакции
36.445
Па гледај какви шушљаци се. Не се некоја криминална банда со некаков грб која може да изведе интелектуално киднапирање за кое нема ни да дознаеме.
Ваљда татково ти уверил дека нема да се расчуе дека одма ќе даде пари дедото од страна на мајката, али работата тргнала надолу кога уште пред да побараат откуп се рашири масовно исчезнувањето.
Ги фатило страв дека ќе ги фатаѕ одма и веднаш го убиле девојчето за да се ослободат од телото. Палчо киднал одма, овие лембециве ниту имале моќ, ни пари да избегаат, си продолжиле ко ништо да не било.
Значи идиотиве апла ја потцениле државата и службите, само ретардиран човек може да киднапира без план што и како кога ќе се вмеша полицијата и интерпол.
Ме интересира дали некаде има објавено како им влегле во трага за прв пат, дали ги фатиле во колата на велешанецот по камери, или некој ги видел?
 
Член од
18 јуни 2021
Мислења
281
Поени од реакции
590
На крај ќе испадне дека брзината на реагирање на мајката е клучна за убиството на детето..
Полека, не смееме такви заклучоци да вадиме. По сите параметри мајка и направи сѐ правилно.

Ова се непредвиливи, нискоинтелегентни психопати чии дејствија немаат логика ни разум.

Дополнително, првиот инстинкт на сите па и мене беше киднапирање од трафиканти на бело робје, а со такви случаи времето на реагирање е клучно, никој на крај памет неможел да очекува ваков расплет.
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.507
Поени од реакции
5.263
На крај ќе испадне дека брзината на реагирање на мајката е клучна за убиството на детето..
Виновен е монструмот таканаречен татко!!!!
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
3.265
Поени од реакции
12.810
Ваков епилог имаше во некој филм/серија ама не можам да се сетам кој беше. Татко организира киднапирање на детето за да бара откуп од дедото.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
20.072
Поени од реакции
16.186
На крај ќе испадне дека брзината на реагирање на мајката е клучна за убиството на детето..
проблем е ширење во Јавност и ФБ, МВР не би објавувал пријава за Грабнување
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
16.227
Поени од реакции
36.445
На крај ќе испадне дека брзината на реагирање на мајката е клучна за убиството на детето..
Полека, не смееме такви заклучоци да вадиме. По сите параметри мајка и направи сѐ правилно.

Ова се непредвиливи, нискоинтелегентни психопати чии дејствија немаат логика ни разум.

Дополнително, првиот инстинкт на сите па и мене беше киднапирање од трафиканти на бело робје, а со такви случаи времето на реагирање е клучно, никој на крај памет неможел да очекува ваков расплет.
Со вакви е клучно да се остане ладен во главата, поарно да се чекало да се јават за откуп, во рок од неколку часови можеше да ги лоцираат од каде ѕвонат.
 

ruller

Expert
Член од
5 септември 2011
Мислења
518
Поени од реакции
343
А таткото бил со нив во колата? Се извинувам, не гледам на тв
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Полека, не смееме такви заклучоци да вадиме. По сите параметри мајка и направи сѐ правилно.

Ова се непредвиливи, нискоинтелегентни психопати чии дејствија немаат логика ни разум.

Дополнително, првиот инстинкт на сите па и мене беше киднапирање од трафиканти на бело робје, а со такви случаи времето на реагирање е клучно, никој на крај памет неможел да очекува ваков расплет.
Министерот кажа дека е отиден за Србија со неговиот адвокат, а после тоа преку Србија во Бугарија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom