Исчезнати лица

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.813
Поени од реакции
72.142
Значи сепак таткото го организирал киднапирањето, гробот да му го ебам...

Горе доле испадна како што мислевме, ја убиле Вања од страв дека случајот се раширил во јавноста.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
25.080
Поени од реакции
41.373
Користољубие не е само барање откуп или уцена. Користољубието може да има многу различнио облици. Тоа што е убиена само два часа по киднапирањето наведува дека може би не била киднапирана за да бараат откуп. Може некој и да платил едноставно да биде убиена, од одмазда или незнам што... и тоа е убиство од користољубие... на таму ми одат мислите, мислам дека нејзините имале некои индиции дека можно е вакво нешто, па затоа е и брзата реакција од наставникот, инаку не верувам дека постои наставник кој за отсутните деца се јавува по дома ниту пак родител кој секое утро ке се јавува на наставникот за да праша дали детето стигнало во училиште,... еве да ја видиме официјалната верзија од МВР и Обвинителството која немора да значи дека е и точна. Лично, очекувам да има нарачател на убиството и не верувам (не сакам да верувам) дека таткото е вмешан...
сега на прес конференцијава Оливер рече дека ја киднапирале за да бараат откуп од мајката, но не ми има логика зошто тогаш го убиле девојчето одма.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
7.001
Поени од реакции
22.322
сега на прес конференцијава Оливер рече дека ја киднапирале за да бараат откуп од мајката, но не ми има логика зошто тогаш го убиле девојчето одма.
Паника најверојатно, можеби од страв дека ќе ги идентификувало девојчето киднаперите доколку ја пуштат?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.813
Поени од реакции
72.142
сега на прес конференцијава Оливер рече дека ја киднапирале за да бараат откуп од мајката, но не ми има логика зошто тогаш го убиле девојчето одма.
Па гледај какви шушљаци се. Не се некоја криминална банда со некаков грб која може да изведе интелектуално киднапирање за кое нема ни да дознаеме.
Ваљда татково ти уверил дека нема да се расчуе дека одма ќе даде пари дедото од страна на мајката, али работата тргнала надолу кога уште пред да побараат откуп се рашири масовно исчезнувањето.
Ги фатило страв дека ќе ги фатаѕ одма и веднаш го убиле девојчето за да се ослободат од телото. Палчо киднал одма, овие лембециве ниту имале моќ, ни пари да избегаат, си продолжиле ко ништо да не било.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.702
Поени од реакции
36.666
сега на прес конференцијава Оливер рече дека ја киднапирале за да бараат откуп од мајката, но не ми има логика зошто тогаш го убиле девојчето одма.
Кога се кренала потрага по девојчето ги фатило пакика.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.619
Поени од реакции
38.803
Значи сепак таткото го организирал киднапирањето, гробот да му го ебам...

Горе доле испадна како што мислевме, ја убиле Вања од страв дека случајот се раширил во јавноста.
Секако не личат на некои професионалци, обични психопати се овие. Сакале да изнудат пари од семејството во соработка со таткото на девојчето. Работите искочиле од контрола и во паника сигурно ја утепале. Цццц, за што и на каков начин го утепале девојчето налет нека идат.

Па и тој шупакот им се јавил да им каже кога ќе искочи, ејјј каков психопат треба да си да го повредиш сопственото дете.
 
Член од
18 јуни 2021
Мислења
269
Поени од реакции
564
сега на прес конференцијава Оливер рече дека ја киднапирале за да бараат откуп од мајката, но не ми има логика зошто тогаш го убиле девојчето одма.
Заради необичното брзо време на алармирање на учителката, и пријавување во полиција, проследено со брзо распространување во јавноста.

Изродиве дури стигнале до колибата веќе јавноста и полицијата биле на случајот, секој обид за контакт и заканување на мајка и би бил попуст, паника, трагедија.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
25.080
Поени од реакции
41.373
значи констатацијата глуп и поглуп ми била на место. Таткото бил зад све и девојчево ваљда сфатило кои се ликовиве. А стариот од Велес го убиле само колата да му ја земат од што разбрав.
 
Член од
3 јуни 2023
Мислења
650
Поени од реакции
2.201
значи констатацијата глуп и поглуп ми била на место. Таткото бил зад све и девојчево ваљда сфатило кои се ликовиве. А стариот од Велес го убиле само колата да му ја земат од што разбрав.
Мајката мислела дека татко и ја киднапирал или насетувала на такво нешто и одма oбјави и се рашири и притоа овие low iq мунгоси кој Палчо најверојатно ги регрутирал испаничиле. А штом веќе убиле веќе Палчо влегол во филм и си го имал она психопатското. Веќе за децата на еден од овие јавно пишуваат на фб профили да ги ликвидираат што е класично северофирмски излив на гнев.
Единствено неверување ми е за овој учителот по карате или што и да е. Не ми се вклопува некако, сите 5-6 инструктори по карате и борчеки вештини од мали места што ги имам запознаено се ептен стабилни лица.
Стариот е убиен најверојатно по претходна кавга, Палчо го фаќаа со оружје како бара злато по ДЕмир Капија па некоја теорија кружи и за стариот од Велес тоа било причинита.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.604
Поени од реакции
59.719
Од паника и страв ја убиле гарант. Спомнав и поназад, обдукцијата ќе покаже како е убиена.

Гарант се скарале нешто пошто сите тројца изгледаат на глупави и неорганизирани луѓе, аматери, подлажени со испран мозок. Тој Кишишев делува на психопат и ретардиран човек кој не е способен да размислува со своја глава, тој Палчо е очигледен монструм без грам свест и морал, и тој дебелиот истотака делува на лик кој лесно можеш да го изманипулираш.
Стоки гнасни, не го гледам преносот, као што вика Сајбер ако таткото е организатор треба заедно со нив да лежи и одговара, па дури и многу поише. Не треба да умре тој, треба и да се заштити од самоубисто, треба да живее што е можно подолго со психичка тортурс и терор на мозокот доека не полуди начисто. Стока болна, говеда од 60 години дете убија, крвта да им се исуши и вечна агонија да трпат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom