Исчезнати лица

Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.303
Два саат фана, а јас уште читам, и искрено вознемирен сум… сон не ме фаќа!
Кај живееме у п*чку матер!
Нека им е лесна земјата и на девојчето и на пензионерот! :place:
Несреќа у п.м.
 
Член од
18 јуни 2021
Мислења
269
Поени од реакции
564
Погледај ги и послушај ги неговите подкасти и ќе видиш зошто и тој бил на мета.
Да да тоа е тој шизофреничен култовски профил, ако си видел еден си ги видел сите. Чарлс Менсон (хелтер скелтер), Џим Џонес етц. Во мое мислење човекот е психопат кој преку измислени еврејски, албански, американси, банкстерски баба роги сее страв кој резонира со психолошки ранливи лузери, и ги врбува до степен каде има тотална контрола, и еве го резултатот.
 
Член од
16 јули 2017
Мислења
108
Поени од реакции
169
Јас само да прашам (ко оние на шалтер)
ако целта била да изнудат пари од мајката - зошто таа го ризикува животот на девојчето и пријавува во полиција наместо да им ги даде парите?
Во случај да навистина не е финансиски способна нити да пак било кој од семејството е - која е поентатата да изнудуваш пари кои знаеш дека ги нема и дека со сигурност нема да ги добиеш и да си натовариш на врат мвр и интерпол? Руски рулет со само еден празен куршум..
Теоријава иако веројатна малце не држи вода..
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.864
Поени од реакции
9.543
Да да тоа е тој шизофреничен култовски профил, ако си видел еден си ги видел сите. Чарлс Менсон (хелтер скелтер), Џим Џонес етц. Во мое мислење човекот е психопат кој преку измислени еврејски, албански, американси, банкстерски баба роги сее страв кој резонира со психолошки ранливи лузери, и ги врбува до степен каде има тотална контрола, и еве го резултатот.
Имаш право како и секој овде што сакаш да напишеш и кого сакаш да обвиниш. Си има полициска истрага и потоа судска постапка. Ќе се види и дознае на крај кој и за што е осомничен.
 
Член од
20 декември 2013
Мислења
203
Поени од реакции
110
Имаш право како и секој овде што сакаш да напишеш и кого сакаш да обвиниш. Си има полициска истрага и потоа судска постапка. Ќе се види и дознае на крај кој и за што е осомничен.
Мене знаеш што ме плаши?
Колку се доверливи и овие два органи...
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.238
Поени од реакции
26.092
Да да тоа е тој шизофреничен култовски профил, ако си видел еден си ги видел сите. Чарлс Менсон (хелтер скелтер), Џим Џонес етц. Во мое мислење човекот е психопат кој преку измислени еврејски, албански, американси, банкстерски баба роги сее страв кој резонира со психолошки ранливи лузери, и ги врбува до степен каде има тотална контрола, и еве го резултатот.
Власите ги заборави. И тие се злото.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.864
Поени од реакции
9.543
Мене знаеш што ме плаши?
Колку се доверливи и овие два органи...
Воопшто не се доверливи но некој ќе се најде да го јаде за се ова што се случило. Кај нас така иде тоа се по скратена постапка.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.618
Поени од реакции
7.246
Мене знаеш што ме плаши?
Колку се доверливи и овие два органи...
Deckovo donekade i ima pravo so muabetive , makedonija i se e mozhno.
E sea ima priznanija i toa mi gi mati mislite.

A od druga steana:
Prvo pishuvaat deka priznal vina

Za posle nekolku casovi pri priveduvanjeto vika ne go izvrshiv ubistvoto, shto znaci znae podobro receno bil prisuten na lice mesto vo momentot na ubistvoto ama ne bil izvrshitel.
A po zakon soucestvo e istobi kako izvrshuvanje.

 
Последно уредено:

Coca Cola

Пашламарка
Член од
4 јануари 2009
Мислења
931
Поени од реакции
1.520
Единствено нешто што ме тера да мислам дека сепак истрагата траела колку што траеше и дека не се знаеше СЕ претходно е тоа што кога ќе ги отворите фејсбук профилите на извршителите вклучувајки го и палчо, ќе видите дека фриковите веќе и да го заборавиле случајот, секој си објавувал рандом постови, слики, политика, овој дури и излагање на поткаст бил.
Па се прашувам, ако случајов не добиеше ваков интензитет и популарност, дали воопшто ќе се најдеа гнасиве и дали и понатаму луѓе ке си го гледаа и поштуваа палчо, и никому ништо.

Гадно чувство во стомак. Нека почиваат во мир убиените. Се надевам на најстрога казна.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
10.137
Поени од реакции
25.119
Секако мислиш дека криминалците шетаат на слобода на Косово затоа што никогаш не си бил таму, а за Косово сте слушнале само од типови како Палчо и од патриотско друштво на инстаграм. Минатата недела во Косово се случија два тешки случаи и на полицијата не и требаше многу време за да ги открие и уапси осомничените. Македонската полиција не може ни да се споредува со косовската. Вања нека почива во мир,аа вие продолжувате да зборувате за ш.иптарите и терористите Косовари додека патриоти како Палчо шетаат слободни.
А жртвите на Косово дали беа каури ? Ако не биле каури јасно е зошто брзо реагирала.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
16.222
Поени од реакции
36.439
Шесто; поентата им била да ја загрозат националната безбедност и да предизвикаат меѓуетнички конфликти...
И ова не држи вода, кај Смилковско отепаа 5 души, се потврди дека убијците се албанци, па немаше никаква ескалација.
Автокоманда момчето беше убиено пак од шипо, пак никаква ескалација, и да не ги редам, само глуп може да направи вакво нешто за да предизвика етничка тензија.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.025
Да да тоа е тој шизофреничен култовски профил, ако си видел еден си ги видел сите. Чарлс Менсон (хелтер скелтер), Џим Џонес етц. Во мое мислење човекот е психопат кој преку измислени еврејски, албански, американси, банкстерски баба роги сее страв кој резонира со психолошки ранливи лузери, и ги врбува до степен каде има тотална контрола, и еве го резултатот.
Океј е сето тоа, ама која е поентата убиството на девојче во некоја идеологија на овие луѓе, јас не гледам никаква поврзаност, ете да била жртва немакедонка да кажевме дека е убиена со некоја цел, да стануваше збор за класична секта па да кажевме. Секогаш кога станува збор за вакви некои ликови кои тераат некоја своја борба убиваат луѓе против кого имаат нешто, како оној во САД што уби Афроамериканци во црква.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom