Исчезнати лица

Ivan898

they see you, but you don't see them!
Член од
3 јуни 2020
Мислења
396
Поени од реакции
738
Се чудам на овие што ги следат испраниве мозоци како Миленко, Инфомакс и Петар Богојески и што сакаат и од ваква ситуација политички поени да ќарат.
Дури и инфомакс на подкастов пробуваат воздржани да бидат, за разлика од овој Петар Богојески до вчера што викаше албанци дека биле а денеска МВР со се обиџуко на бесилка.

Голема трагедија за сите од фамилијата, ако е така како што се шират шпекулациите, а изгледа е така. Неможел никој да го спречи тоа што се случи, единствено што треба е да сме воздржани до утре до пресот додека не кажат официјално како било.
Не ми е да идам оф-топик, но Павле Богоевски е најголем гомнар и од Божиновски и од Миленко.За Смилковско велеше дека убиството е со мотив поради земјиштето и имотот..
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.919
Поени од реакции
9.327
Шо врска има ОБСЕ со ова?
Ако криеле криеле или да заташкаат некого или можи затоа што била поголема група па не сакале да изнесат информации дури не ја разбијат групата, плус еден е во бегство од државата, најверојатно и од таму Интерпол.
Сега се и сешто ќе прочиташ, ми се повраќа шо случајот го користат за политички поени
Па у ситуација кај што цел европски врв е лоциран тука, не би сакале евентуални протести, собири, немири. Ризикот е преголем и хипотетички тоа би им била причината да ја чуваат под тепих информацијава.
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
2.211
Поени од реакции
3.817
Oвие фриковите се совршен пример за тест на се од сите NCIS, CSI стил на филмови на оние сцени каде што со бормашина бушат дел од мозокот задолжен за некоја функција НА ЖИВО, иако е фантазија да си пробаме итоа во живо на плоштад на сите по некој експеримент па ако преживеат идемо даље, др дел од мозокот итн итн...

Гнасоти
So 1 zbor - lobotomija..
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.618
Поени од реакции
7.246
 
Член од
5 март 2018
Мислења
16.115
Поени од реакции
18.068
Па у ситуација кај што цел европски врв е лоциран тука, не би сакале евентуални протести, собири, немири. Ризикот е преголем и хипотетички тоа би им била причината да ја чуваат под тепих информацијава.
За шо протести, плус ние сме вошка народ за да излезиме на протест треба многу.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.618
Поени од реакции
7.246
Член од
14 септември 2010
Мислења
221
Поени од реакции
251
И овој Плотников го уапсиле што е апла про руски лик, ама ја има објавено за Вања веста, не сум компетентен да проценам дали делува на лик што може да убие невино дете... Можно е политички да ги имаат комплет спакувано покрај убиството, неможе и таа можност да се исклучи...
 
Член од
16 август 2018
Мислења
70
Поени од реакции
104
Прво, палчо приведен во Хрватска е стар вест , и луѓево како слепи само чекаат да им се исполни тоа шо замислиле и не читаат датум на објава.
Второ, сите пишуваат т.е. се во стапицата за наводен рекет или слично, а никогаш киднаперите не побарале пари.
Трето, ова е изведување на македонска верзија на дел од сцените на MAN ON FIRE , зошто тактички е подготвено од претходно видено сценарио.
Одиме, четврто, ви текнува ли за оној со лажен профил од косово со преземена слика од оџа од Албанија кој коментираше на објавата од мајката дека нејзината ќерка е исчезната? - тој кој пиша во коментари дека девојчето е убиено со пиштол во глава и да не го бараме повеќе, и во кратки зборови кажа дека е мртва? - ете баш зад тој лажен фб профил пишуваше палчо, додека патувал за Србија преку косово; кој намерно од таа територија , која ја користел за премин, пиша дека детето е убиено од него; за сите ние Македонците да сметаме дека зад ова стојат албанци кога ќе го лоцираат профилот од каде пишува...
ПЕТТО, се е откриено по 48 часа од исчезнувањето на последниот киднапиран, со наоѓањето на опожРената кола, само заради " нашите владетели" и нивниот самит некои инст. Ја потресоа буквално целата македонска популација , па и албанската...

Шесто; поентата им била да ја загрозат националната безбедност и да предизвикаат меѓуетнички конфликти...
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
16.222
Поени од реакции
36.439
Sega go slushav Milenko vo zhivo. i Ako e tocno toa shto kazha, toj imal za palco objavuvano ushte od lani deka Palco e manijak, ja imal zaedno so zhenatamu tepano cerkata svoja so Boksovi, i ushte razno razni sranja i prijavi vo policija.
Milenko ti e uste eden psihopat kako ovoj, nastrana od sto zboruval toj, za Palco mi imaat kazuvano deka bil umesan vo sekakvi sranja vo poslednive 2-3 decenii. Ne se vrtat tolkavi pari od postena rabota.

I da go osudat, ke bide pomiluvan i izvlecen od tamu za pomalku od 10god.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom