Перпетуум Мобиле во Македонија

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.895
Поени од реакции
21.357
Твојот коментар е само уште еден доказ дека си исфрустриран ропак кој подалеку од своето село отишол само до Скопје на партиски митинг или на болница. Цел живот лајна јадеш и на тоа ќе си останеш. Додека ти овде лајна јадеш и му го лижеш газот на шефот твој за да не ти избркаат од државната цицка јас си калапам пари. А сега слободно продолжи со твоето дупење се додека ми ти држи газот. А како што ти претходно наведе газот може и поголемо дупење да ти издржи.
Jas samo probav da ti dolovam kolku si glup i toa so slika i primer od nepristrasen izvor.
Da ne recis te lazam deka si glup.
I kalapisi ti pari, neka ti se mnozat, posebno cim ima budali koi te plakjaat ;) .
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
867
Поени од реакции
79
Постојат шпорети на дрва кои имаат катализатор, од оџакот излегува само вода и јаглероден диоксид.
Прегледај го приврзокот 399319Прегледај го приврзокот 399320
Сум слушнал дека постојат катализатори што се вметнуваат во оџакот но тие работат на Електрична енергија и чинат околу 1900 евра. А мојот филтер прочистува механички а плус претставува и дополнително грејно тело плус штеди дрва и нема потреба од чистење на оџакот.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.778
Сум слушнал дека постојат катализатори што се вметнуваат во оџакот но тие работат на Електрична енергија и чинат околу 1900 евра. А мојот филтер прочистува механички а плус претставува и дополнително грејно тело плус штеди дрва и нема потреба од чистење на оџакот.
Дај е молам покажи ми го тој катализатор што работи на струја. Си ги измешал брзините.
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
867
Поени од реакции
79
Прво земи меѓународен патент за мистериозниот филтер па после ќе правиме муабет. Можеби тогаш и ќе не удостоиш со информацијата на кој принцип работи овој филтер.
Јас планирам да поднесам барање а дали ќе добијам патент ќе видиме. А биди сигурен дека со сите информации околу филтерот нема да ве удостојам.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.778
Јас планирам да поднесам барање а дали ќе добијам патент ќе видиме. А биди сигурен дека со сите информации околу филтерот нема да ве удостојам.
Значи дека тоа што е внатре е шарена лага. На било кој сајт од фирма за филтерски единици детално е опишан принципот на работа.
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
867
Поени од реакции
79
Дај е молам покажи ми го тој катализатор што работи на струја. Си ги измешал брзините.
Тој работел со електрицитет или и јас незнам точно како но овие информации ги добив од Штипскиот Универзитет Гоце Делчев. И ако почне нашата држава со отварање на кластерите за влез во ЕУ можно е да ги увезе нашата држава и да ги подели на домаќинствата.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.778
Тој работел со електрицитет или и јас незнам точно како но овие информации ги добив од Штипскиот Универзитет Гоце Делчев. И ако почне нашата држава со отварање на кластерите за влез во ЕУ можно е да ги увезе нашата држава и да ги подели на домаќинствата.
Па нели пред малку рече дека знаеше, дури и цена кажа. Сега уште мешаш ЕУ, кластери и уреди кои ќе се делат по домаќинствата.
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
867
Поени од реакции
79
Значи дека тоа што е внатре е шарена лага. На било кој сајт од фирма за филтерски единици детално е опишан принципот на работа.
Значи дека тоа што е внатре е шарена лага. На било кој сајт од фирма за филтерски единици детално е опишан принципот на работа.
Јас сум го опишал принципот и деталите во пријавата доставена до Државниот завод за индустриска сопственост.
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
867
Поени од реакции
79
филтерот функционира од ова што видов, само колку филтрира не се знае. Тоа треба да се утврди од експерти да мерат на издув колку јавува загаденост и честици.
Еве ги резултатите од тестирањето на дупло помал филтер од тој што се продава. Прегледај го приврзокот IMG_20231129_120010.jpgПрегледај го приврзокот IMG_20231129_115612.jpgПрегледај го приврзокот IMG_20231129_115404.jpgПрегледај го приврзокот IMG_20231129_115131.jpg
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.892
Поени од реакции
39.368
@darkomic џабе хејтањето твое, све е по пропис со филтеров на Војо. Тестиран и стандардизиран.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.778
@darkomic џабе хејтањето твое, све е по пропис со филтеров на Војо. Тестиран и стандардизиран.
Мерењето било вршено на излезот од оџакот, со и без приклучен филтер, така барем јас сфатив од приложеното. Како мерен инструмент е користена сонда за мерење на гасови. За да се види вистинската ефикасност на единицата потребно е да се користи инсрумент кој што мери присуство на честички прашина на излезот од филтерот а тоа е сосем друг инструмент и посебна метода. Овде не се приложени резултати од такви мерења.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.866
Поени од реакции
7.729
Да не има во оџакот наместено друг купечки филтер :ROFLMAO:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.892
Поени од реакции
39.368
Мерењето било вршено на излезот од оџакот, со и без приклучен филтер, така барем јас сфатив од приложеното. Како мерен инструмент е користена сонда за мерење на гасови. За да се види вистинската ефикасност на единицата потребно е да се користи инсрумент кој што мери присуство на честички прашина на излезот од филтерот а тоа е сосем друг инструмент и посебна метода. Овде не се приложени резултати од такви мерења.
Има во сликите погоре резултати од све. Само не ги разбирам баш, некако нема референтни вредности па не можам да споредам
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.778
Има во сликите погоре резултати од све. Само не ги разбирам баш, некако нема референтни вредности па не можам да споредам
јас колку што видов мерени се само гасови со и без филтер. но не се честички. За тоа се користи поинаква метода и друг инструмент.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom