Перпетуум Мобиле во Македонија

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.100
Поени од реакции
21.746
Се гледа колку си едуциран кога не разликуваш правосмукалка од филтерска единица. Едуцирај се ти дибек еден исфрустриран :pos: :pos: :pos: :pos:
Dobro ekspertu po filterski edinici.
Ona jas sto go postirav e masina za perenje najverojatno, ako se prasuvaat eksperti kako tebe :facepalm:
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.779
Dobro ekspertu po filterski edinici.
Ona jas sto go postirav e masina za perenje najverojatno, ako se prasuvaat eksperti kako tebe :facepalm:
Она што ти го постира е доказ за тотална техничка неписменост и исфрустрираност во исто време.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.100
Поени од реакции
21.746
Она што ти го постира е доказ за тотална техничка неписменост и исфрустрираност во исто време.
Neznam, valjda toa germancite sto go dizajniraa razbiraat povekje od mene i od tebe.
I za sto isfrustriranost ziti se, deka za 1 minuta prebaruvanje i vo dva posta ti se pomocav na tvojata ekspertiza. Vojo te domoca so poslednoto video okolu kjumcite, ali nemas gajle ti, uceni ste da ve moca koj stigni.
To ne menva nesto, ti pak ke si djafkas ko nisto da ne bilo i ke se puvas deka razbiras nesto. Tuku kjuti cim davat plata, te boli kur.
Tuku de ekspertu, posto mene ne mi se specijalnost filtri, daj objasni sto ne ti e po kef so moeto video za procistuvacot na vozduh koj koristi voda. Bas me interesira vaka nekoj sto razbira kako gleda na toa. Go biva, ne go biva, cisti, ne cisti, laga e, izmama. Da ne go poracvam za djabe.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.779
Neznam, valjda toa germancite sto go dizajniraa razbiraat povekje od mene i od tebe.
I za sto isfrustriranost ziti se, deka za 1 minuta prebaruvanje i vo dva posta ti se pomocav na tvojata ekspertiza. Vojo te domoca so poslednoto video okolu kjumcite, ali nemas gajle ti, uceni ste da ve moca koj stigni.
To ne menva nesto, ti pak ke si djafkas ko nisto da ne bilo i ke se puvas deka razbiras nesto. Tuku kjuti cim davat plata, te boli kur.
Tuku de ekspertu, posto mene ne mi se specijalnost filtri, daj objasni sto ne ti e po kef so moeto video za procistuvacot na vozduh koj koristi voda. Bas me interesira vaka nekoj sto razbira kako gleda na toa. Go biva, ne go biva, cisti, ne cisti, laga e, izmama. Da ne go poracvam za djabe.
Ова е смешка во боја. Собира прашина кај што ја нема. Прочистувач на воздух, скапа играчка. Знам дека за полуписмен мрчач како тебе не е доволно ама не ни мислам повеќе да се замарам. Инаку слободно да си купиш две парчиња и да се фалиш по комшии колку е добар.
Автоматски споено мислење:

Инаку кога тоа ќумци се ставаат одозгора а не од страна. Или и печката му е специјално модифицирана за филтерот :pos: :pos: :pos: :pos: :pos:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.100
Поени од реакции
21.746
Ова е смешка во боја. Собира прашина кај што ја нема. Прочистувач на воздух, скапа играчка. Знам дека за полуписмен мрчач како тебе не е доволно ама не ни мислам повеќе да се замарам. Инаку слободно да си купиш две парчиња и да се фалиш по комшии колку е добар.
Kako be kade sto ja nema?
Ovie procistuvaci na vozduh sto rabotat so ajde normalen filter sakas da kazis djabe gi stavaat. Onaka za moda, demek ima se moze se?

Инаку кога тоа ќумци се ставаат одозгора а не од страна. Или и печката му е специјално модифицирана за филтерот :pos: :pos: :pos: :pos: :pos:
Ne se rezili ziti se. Imas modeli na sporinja i takvi i vakvi, najcesto sam odlucuvas vo zavisnost od prostorot kade ke izleguva kjumkot, i samo ke go prezastrafis. I ne, ne mora da mi veruvas na zbor, utre trkni do prvata prodavnica i uveri se sam. Postojat, ne e laga i izmama :facepalm: .
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.779
Kako be kade sto ja nema?
Ovie procistuvaci na vozduh sto rabotat so ajde normalen filter sakas da kazis djabe gi stavaat. Onaka za moda, demek ima se moze se?


Ne se rezili ziti se. Imas modeli na sporinja i takvi i vakvi, najcesto sam odlucuvas vo zavisnost od prostorot kade ke izleguva kjumkot, i samo ke go prezastrafis. I ne, ne mora da mi veruvas na zbor, utre trkni do prvata prodavnica i uveri se sam. Postojat, ne e laga i izmama :facepalm: .
Секако дека се за џабе односно за да им ги земат парите на неписмените и исфрустрирани ропаци како тебе. Овде единствено ти си тој што се резили и тоа на повеќе полиња одеднаш. Изгледа дома никој за жив не ми те есапи.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.100
Поени од реакции
21.746
Секако дека се за џабе односно за да им ги земат парите на неписмените и исфрустрирани ропаци како тебе. Овде единствено ти си тој што се резили и тоа на повеќе полиња одеднаш. Изгледа дома никој за жив не ми те есапи.
Aaaaaa ok ko taka.
Toa e tvoeto ekspertsko mislenje, prasina doma ne postoi.
Za sporinjata uste ne se proizjasni. Postojat takvi ili Vojo specijalno go modificira samo za da te nervira :cautious:.
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
867
Поени од реакции
79
Кликни на последниот линк, функционира филтерот. Сеа што Војо не ни го открива начинот на кој што работи, го крие рецептот.
Него кријам принципот но не користи електрична енергија. Можам да направам многу по едноставен и подобар индустриски филтер. За фурни за за медицински отпад и тоа печката да е во сопствениот двор на болницата но тамо ќе мора дасе користи вентилатор. Со еден збор филтерот е прва класа бидејќи чадот во внатрешноста се движи во повеќе обратни кругови и тоа хоризонтално и каскадно.
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
867
Поени од реакции
79
Последно уредено:
Член од
25 ноември 2017
Мислења
234
Поени од реакции
242
Овој филтер пред некој ден го купи еден комшија и истиот е задоволен од перформансите.
....како онаа Питија од Делфи си. Се нешто закукуљено-замумуљено..Комшијата купил филтер или рекуператор на топлина.Ако е филтер не ми е јасно која е целта на филтерот. Чист воздух у маало или ??? Како гледам "филтерот" поголем од шпоретот...а комшијата ти е редок борец за животна средина. Онаа Грeта Тунберг од Шведска може само вода да му носи.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.201
Поени од реакции
25.911
Овој филтер пред некој ден го купи еден комшија и истиот е задоволен од перформансите.
Сними го комшијата, тој нека раскаже колку е задоволен. Направи го познат малце. Плус покажи фактура/фискална од купопродажбата. Вака некој би помислил на црно го шиткаш филтеров.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.182
Поени од реакции
39.901
филтерот функционира од ова што видов, само колку филтрира не се знае. Тоа треба да се утврди од експерти да мерат на издув колку јавува загаденост и честици.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom