Перпетуум Мобиле во Македонија

Член од
25 декември 2008
Мислења
867
Поени од реакции
79
За да дознаеш повеќе што има во кутијата требало да дојдеш на Макинова или да си купиш и да го демонтираш па да видиш. А јас го продавам како готов производ а деталите се прикажани во пријавата што е доставена во Државниот завод за индустриска сопственост да проверат дали е мој принципот на прочистување на чадот или е копија. Еве го демонтиран.
Погледни ја оваа објава на Facebook
Гледај го ова видео на Facebook
 
Последно уредено:
Член од
25 ноември 2017
Мислења
234
Поени од реакции
242
За да дознаеш повеќе што има во кутијата требало да дојдеш на Макинова или да си купиш и да го демонтираш па да видиш. А јас го продавам како готов производ а деталите се прикажани во пријавата што е доставена во Државниот завод за индустриска сопственост да проверат дали е мој принципот на прочистување на чадот или е копија. Еве го демонтиран.
Погледни ја оваа објава на Facebook
Гледај го ова видео на Facebook
Војо ..Војо..стара куко иноваторска, остаре со тоа "научната дејност" , а не научи една едноставна работа , да не речам закон на природата: што влезе-мора да излезе...може не во истата форма, боја и облик..., ама количински мора!!! :)
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
867
Поени од реакции
79
Војо ..Војо..стара куко иноваторска, остаре со тоа "научната дејност" , а не научи една едноставна работа , да не речам закон на природата: што влезе-мора да излезе...може не во истата форма, боја и облик..., ама количински мора!!! :)
Се разбира дека мора да излезе и никогаш не сум бил против тоа па затоа имаме 20%загуба за даја вратиме водата назад во коритата но ја користиме секогаш истата вода а ако е на течение тогаш се совладува само триењето и ја одредуваме брзината на движењето во минута и немаме загуба од произведената енергија 20% Поздрав
 
Последно уредено:
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.892
Поени од реакции
7.918
Се разбира дека мора да излезе и никогаш не сум бил против тоа па затоа имаме 20%загуба за даја вратиме водата назад во коритата но ја користиме секогаш истата вода а ако е на течение тогаш се совладува само триењето и ја одредуваме брзината на движењето во минута и немаме загуба од произведената енергија 20% Поздрав
Какво течение? Да не направи хидроцентрала на река? Не е то перпетуум
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
867
Поени од реакции
79
Ако сака нашата држава МАКЕДОНИЈА да
Ако сака нашата држава МАКЕДОНИЈА да обезбеди сопствено производство на Електрична Енергија нека ме контактира да ја реализира мојата прва иновација која работи на природно течение на вода а може да работи и во домашни услови или бес течение или дел од произведената Енергија ќе се користи за враќање на водата назад. Поздрав
Автоматски споено мислење:

Какво течение? Да не направи хидроцентрала на река? Не е то перпетуум
Истата машина може да работи комбинирано{на течение и со еднаш вложен енергенс}
 
Последно уредено:
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.779
За да дознаеш повеќе што има во кутијата требало да дојдеш на Макинова или да си купиш и да го демонтираш па да видиш. А јас го продавам како готов производ а деталите се прикажани во пријавата што е доставена во Државниот завод за индустриска сопственост да проверат дали е мој принципот на прочистување на чадот или е копија. Еве го демонтиран.
Погледни ја оваа објава на Facebook
Гледај го ова видео на Facebook
Доказиве за ефикасност ти се ептен научни. На видеото не се гледа јасно дека филтерот е приклучен на шпоретот. Ни докажуваш со мавтање со рака дека не излегувал чад, па ако не е приклучен сигурно не излегува. Ако си ти неписмен и се обидуваш овде басни да ни продаваш јас на пример сум писмен. Кај има докази дека од горе излегува воздух. Со тоа што ти мавташ со раката. Оди бре мавтај некој друг, трчилаж еден. :pos: :pos: :pos:
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
867
Поени од реакции
79
Доказиве за ефикасност ти се ептен научни. На видеото не се гледа јасно дека филтерот е приклучен на шпоретот. Ни докажуваш со мавтање со рака дека не излегувал чад, па ако не е приклучен сигурно не излегува. Ако си ти неписмен и се обидуваш овде басни да ни продаваш јас на пример сум писмен. Кај има докази дека од горе излегува воздух. Со тоа што ти мавташ со раката. Оди бре мавтај некој друг, трчилаж еден. :pos: :pos: :pos:
Еве ти друго видео бидејќи си многу писмен а ако работиш партиски не се глупирај во оваа тема.
Гледај го ова видео на Facebook
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.779
Еве ти друго видео бидејќи си многу писмен а ако работиш партиски не се глупирај во оваа тема.
Гледај го ова видео на Facebook
За твоја информација немам никаква врска со партии туку напротив работам со филтерски единици и гледам дека тоа што ти го покажуваш е тешко глупирање. Затоа чичко оди продавај басни на некој друг а таа лошо заварена тенекија носи ја во отпад ако сакаш некој денар да заработиш.
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
867
Поени од реакции
79
Погледни ја оваа објава на Facebook
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.296
Поени од реакции
40.080
Војо не е лошо ова да го патентираш и некоја фирма да ги произведува. Овде во Скопје многу бенефит ќе видиме, пошто нон стоп све загадено. А и ти милионер ќе станеш.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.779
Војо не е лошо ова да го патентираш и некоја фирма да ги произведува. Овде во Скопје многу бенефит ќе видиме, пошто нон стоп све загадено. А и ти милионер ќе станеш.
Што ќе продава, ветар во магла ќе продава, не го гледаш врска нема. Барем да најдел некој да му го завари како што треба.
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
867
Поени од реакции
79
За твоја информација немам никаква врска со партии туку напротив работам со филтерски единици и гледам дека тоа што ти го покажуваш е тешко глупирање. Затоа чичко оди продавај басни на некој друг а таа лошо заварена тенекија носи ја во отпад ако сакаш некој денар да заработиш.
Ти неси дораснат мене да ме навредуваш а така си градиш и лош карактер. А ако имаш подобар филтер нека тие со среќа.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.779
Ти неси дораснат мене да ме навредуваш а така си градиш и лош карактер. А ако имаш подобар филтер нека тие со среќа.
Не само што имам туку еден куп има продадено и монтирано по цела бивша Југославија, затоа престани да се глупираш со ова.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.296
Поени од реакции
40.080
Што ќе продава, ветар во магла ќе продава, не го гледаш врска нема. Барем да најдел некој да му го завари како што треба.
Мене ме занима зошто му е приклучен ќумкот горе на сликата а на видеата нема. Оган не може да гори ако не влече нешто нагоре. Нешто мириса работава.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.779
Мене ме занима зошто му е приклучен ќумкот горе на сликата а на видеата нема. Оган не може да гори ако не влече нешто нагоре. Нешто мириса работава.
Работам 6 години со индустриска филтрација и многу лесно можам да препознаам лага. Ако филтерот му работеше на видеото убаво ќе покажеше дека му е приклучен на печката. Плус ќе направеше мерење на температурата на гасовите на влезот и на излезот од самиот филтер а не тука да мавта со раката и на тој начин да не убедува дека од филтерот излегува прочистен воздух. Башка што има потреба од вентилатор кој треба да овозможи чадот да го совлада отпорот кој се создава низ филтерот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom