Криминалци и криминални групи во МК

Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.292
Поени од реакции
5.031
Сега на компјутер кога гледам...личи на Шеваљ
Кога човек качува килажа прво се приметува во вратот и кожата кај лицето станува поширока.Не случајно викаат ОВА ШИЈА НИЈЕ ОД ТУРШИЈА.
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.962
Поени од реакции
1.850
Пола екипа во Скопје му ја испоубија, битно он се шета по Барселони, Дубаи и како старлета трча по познативе личности да се слика
изгледа имат дел/соработка на вакви места,со косоварите Bacarra Strip Club Barcelona
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.652
Поени од реакции
62.964
Грујо го уапси за малверзации со Жито Куманово(незнам точно како се викаше фирмата)...

...е сега...таа фирма на Бајруш Сејдиу му ја има дадено на тацна татко му на Ќурка кога бил градоначалник на Куманово... :tapp:
круша под јаболко...јаболко под круша...како беше муабетот?
Друг беше проблемот со Бајруш, според мене. Почна да произведува Марлборо во Тутунскиот комбинат Куманово, чиј и што сопственик беше. Го опоменаа неколку пати да престане, но тоа не се се случи. Веројатно мислеше дека е премногу јак за да му се случи нешто. Филип Морис, која што го произведува Марлборо има ненормално јако политичко влијание на Балканот.

Барањето од страна на амбасадите да се реши некако Бајруш им дојде во тоа време на ВМРО како на тацна, затоа што тоа време беа акциите по кои им се крена рејтингот до небо, Пепел за цигариве, Змиско Око за патариниве итн. Само неколку месеци претходно, Снежана Лупевска направи емисија за Бајруш, каде го претстави малтене како најголемиот криминалец во Куманово, кој го поседува половина град. И ден денес ми е во сеќавање првиот муабет од таа емисија
- Куманово денес личи на Милано, дека се што поседуваше Бајруш се викаше Милано. И покрај заканите, дека ке ја крене цела телевизија во воздух, емисијата се емитуваше.

Звучи неверојатно, а и клише. Како многу луѓе што рапидно се збогатиле нелегално, и не можат а да не се пофалат со пари, Бајруш прв пат им влезе во око на јавноста кога на коктел во Мак Ауто Стар, се пофали дека има возен парк од Мерцедес од скоро 2.000.000 евра на времето, и тоа на телевизиска екипа што го покриваше настанот. Поканет беше на тој коктел заради тоа што прв купи во овој дел на Европа Mercedes SLR, за тогашни 450.000€. И практично, самиот си стави мета на грб. А реално, палеше и гасеше низ Куманово по смртта на Мујо.
 
Член од
2 ноември 2022
Мислења
37
Поени од реакции
197
Dali nekoj znae za kogo rabotat ovie dvajca od sveti Nikole
Не знам они за кого,ама знам дека ти за нив работиш. Ти дале 350 денари и кутија Родео за да ги промовираш на форумов
 
Член од
23 ноември 2023
Мислења
4
Поени од реакции
5
Не знам они за кого,ама знам дека ти за нив работиш. Ти дале 350 денари и кутија Родео за да ги промовираш на форумов
Ja barem ke zemam 350 denari a ti izgleda za djabe jades gomna
Автоматски споено мислење:

U sredina za destan ovoj desno za kadri na tezga prodava kosteni poshto sezona e sega a ovoj levo otvara vrati vo sport life
Pa dosta pari napravija od kostenite...
 
Последно уредено:
Член од
1 ноември 2023
Мислења
2
Поени од реакции
16
Ubavo im go vikas tuka na svi ovie. Kako shquiptar mafija nema vo cel svet da se znae, samo neka go otvorat vo sekoj vesnik go pisuva koj e prv po eroin, kokain, kurvi, oruzje, organi i vo Europa i vo Amerikë i vo Ekvador. Ne moze nam niko nista jaci smo od sudbine. Svaki shquiptar treba da e gord krënarë na ovie rezultati, a dushman slavomaqedonas moze samo da pukne od maka sto nema takvi kriminalci kako shquiptarët sto go ima.
Prv pat da iskomentiram posle dolgo mesecno citanje, soc se gordees li so toa sto Albanec e glaven za sekoja prljava rabota, droga prostitucija i alkohol? Se sto e protiv verata stoi vo ova sto si go pisal, tolku i znaes u zivotot nepismen eden, idi pomoli se malo u petak na dzumu, razgranici sto e dobro a sto ne e, Akobogda svi sa drogom u zatvor ili u grob.
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.021
Поени од реакции
2.059
Dali nekoj znae za kogo rabotat ovie dvajca od sveti Nikole
Не ми изгледаат ко да имат пари, а и да имаат што ќе им се.. ем се од Свети Николе ем едниот носи Hummel поло маичка. А овој у средина допирна точка со криминал му е само тетоважата што ја има.
 
Член од
2 ноември 2022
Мислења
37
Поени од реакции
197
Dali nekoj znae za kogo rabotat ovie dvajca od sveti Nikole

Дечко,Свети Николе не постои во светот на криминалот,како да ти кажам.
Не тропај глупости оди у Сенатор пушти стоденарка и љокај еспресо у мала до горе
 
Член од
23 ноември 2023
Мислења
4
Поени од реакции
5
Дечко,Свети Николе не постои во светот на криминалот,како да ти кажам.
Не тропај глупости оди у Сенатор пушти стоденарка и љокај еспресо у мала до горе
Dojdi ke te castam edno i tebe pa ke praemo muabet dali sveti nikole ne postoe vo svetot na kriminalot
Автоматски споено мислење:

Не ми изгледаат ко да имат пари, а и да имаат што ќе им се.. ем се од Свети Николе ем едниот носи Hummel поло маичка. А овој у средина допирна точка со криминал му е само тетоважата што ја има.
Neka ne te laze nadvoresniot izgled... Ne vikam deka se nesto mnogu golemi ama dobro se snajdea u kriminalnite vodi.... Ne se cepnati vo niedna racija ocigledno imat dobar grb
 

Kajgana Shop

На врв Bottom