Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
27 јуни 2009
Мислења
230
Поени од реакции
103
Zdravo na site..
Nova sum vo ovaa imam edno prasanje:
Odam preku edna advokatka od SK (Aleksandra) so izvod od srbija so vnesena nacionalnost Bugarska-nemam star dok,intervju 5.12.2022 broj 1.2.23 za brzo vreme se smeni vo Obrazovna( taa mi rece za 1-1,5 god ke e gotovo sve) no kolku sto citam takvi dokumenti ne proagjaat..dali voopsto imam sansa ili da ne se nadevam voopsto ? Dali nekoj znae nekogo ili sam e zemal pasos preku ovaa advokatka ..?
Dali Aleksandra zivee vo Sofija.
 
Член од
10 јуни 2023
Мислења
1
Поени од реакции
1
може ли и в софија да си получиш указа ако си подал молбата в посолството?
 
Член од
21 октомври 2016
Мислења
526
Поени од реакции
676
После долго барање за стар документ најдов од стара книга и ми издадоа документ за наследници каде што го пишува мојот прадедо како син на хххх личност - негови мајка и татко кои што ги пишува во неговата посмртница. Сега планирам неделава да ги поднесам во Софија па да замолам некој да ми пушти контакти од преведувачи во Софија да ги пратам за да ги земам директно и да ми го пратите формуларот - молба за дополна на документите. Благодарам
Ќе пише некој или ќе бликате од себичност и интерес само кога вас ви треба нешто
 
Член од
8 септември 2018
Мислења
153
Поени од реакции
289
Ќе пише некој или ќе бликате од себичност и интерес само кога вас ви треба нешто
Да, има право, може да појасниш како точно дојде до тој документ, сигурен сум дека многу луѓе би сакале да можат да дојдат до такви документи
 
Член од
16 септември 2019
Мислења
111
Поени од реакции
120
Ќе пише некој или ќе бликате од себичност и интерес само кога вас ви треба нешто
Оди на страна 19458, таму има линкови за тоа што ти треба

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom