Фатени во расчекор

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.864
Поени од реакции
23.676
Сите жени коишто ги знам дека изневериле, тоа го направиле на прекрасни full package мажи со интелектуални и карактерни жалчиња.
Многу нефиминистичко ова од твоја страна, Nathan.
 
Член од
22 август 2022
Мислења
452
Поени од реакции
1.582
Многу нефиминистичко ова од твоја страна, Nathan.
Не знам кој/а е Nathan, ама феминист бараш на погрешна адреса.
Го поддржувам истиот во неговата првична форма и намена. Според мене, праведноста е поважна од еднаквоста.

Иако сметам дека никого не го личи да вара, по други прашања баш сум по традиционалните улоги на мажите и жените.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.314
Поени од реакции
57.687
Чист доказ дека е резултат на комплекс на варачот, а не недостаток на преварениот.
Како од една обична слика успеа да извлечеш заклучок дека тоа е ЧИСТ ДОКАЗ?
Лично ги познаваш жениве и им го знаеш карактерот и стилот на живеење па да прогласуваш комплекс кај маживе?
 
Член од
22 август 2022
Мислења
452
Поени од реакции
1.582
Како од една обична слика успеа да извлечеш заклучок дека тоа е ЧИСТ ДОКАЗ?
Лично ги познаваш жениве и им го знаеш карактерот и стилот на живеење па да прогласуваш комплекс кај маживе?
Едноставно тие што вараат, без разлика машко, женско според мене имаат некој недостаток, комплекс. Ти биди си слободен, ама другиот тоа нека го знае, а повеќето од нив продаваат моногамиски филозофии на партнерот додека се они модерни.

Кога даваш на другиот до знаење е друго, ков е тоа срцка, земи или остави. Ама криенки, гатанки... тешка работа.

Знаеш, знаеш... ;)
Нека ти биде. Чисто мислејќи на личноста која мислиш дека сум, ти кажувам дека си во заблуда, да не излезе се претставувам друг дека сум. Мисли си што сакаш, таму немам ингеренции.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.457
Поени од реакции
40.331
Варањето е психолошка состојба на нерамнотежа, како и затресканоста/заљубеноста. Со убавина, образование и пари многу нема врска. Туку со тоа како некој се гледа себе си и дали се чувствува обврзан да се докажува дека може. Овие мажи од сликиве, сто посто се осеќале во сенка од нивните партнерки. Затоа најубаво е да бе злато, ти си глава на куќава, ти знаеш.

Наоѓање некој спроти себе некогаш бара време. А сѐ нешто од жените се очекува и за сѐ нешто им се лепи етикети. Thus, погрешни одлуки.
Ако идеме по твојава логика, значи сродна душа било тешко да се бара, па си рекла таа, ај ќе му го испушам на Џон Траволта, или таа другата на Вилијам. Грд е, ама ќе ме сака. А збориме за луѓе со огромни богатства и влијание. Тоа делува муабетов твој смешно. Сите тие фаци што варале на сликата се мултимилионери у најмала рака, башка што се славни. И по тоа може да заклучиме дека жените сакаат моќ и пари, тоа е тоа.
 
Член од
17 април 2023
Мислења
275
Поени од реакции
361
зошто тогаш идете со грди мажи кои ве вараат? Една од овие на сликава не може да биде паметна да рече сакам некој спроти мене?
Victim-blaming, zrtvata e kriva, tipicno musko debilen odgovor, isto kao da reces na siluvana devojka sto si barala da skitas navecer sama
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.314
Поени од реакции
57.687
Едноставно тие што вараат, без разлика машко, женско според мене имаат некој недостаток, комплекс. Ти биди си слободен, ама другиот тоа нека го знае, а повеќето од нив продаваат моногамиски филозофии на партнерот додека се они модерни.

Кога даваш на другиот до знаење е друго, ков е тоа срцка, земи или остави. Ама криенки, гатанки... тешка работа.
Бла бла.
Ај од поново, ама убаво.
Како може да прогласиш ЧИСТ ДОКАЗ од една обична слика која ништо не открива?

Еве ај Марко Јариќ ја варал Адриана Лима и тоа треба да биде доказот? Од кај знаеш дека Адриана го нема изневерено него едно 5 пати па он и вратил после и дознала жутата штампа и автоматски Марко од Србија е искомплексираниот сељак а Адрианчето што и ден денес не може да си најде стабилен дечко и маж е ожалостена и греота.
 
Член од
22 август 2022
Мислења
452
Поени од реакции
1.582
Бла бла.
Ај од поново, ама убаво.
Како може да прогласиш ЧИСТ ДОКАЗ од една обична слика која ништо не открива?

Еве ај Марко Јариќ ја варал Адриана Лима и тоа треба да биде доказот? Од кај знаеш дека Адриана го нема изневерено него едно 5 пати па он и вратил после и дознала жутата штампа и автоматски Марко од Србија е искомплексираниот сељак а Адрианчето што и ден денес не може да си најде стабилен дечко и маж е ожалостена и греота.
Се фати за тој чист доказ, брат. Требаше еден од многуте примери или нешто поблаго да речам. Ево, не е чист доказ.

Фотографиите ги зедов како пример за нешто што е јасно како бел ден и докажано преку самата манифестација на истото.

Некој си е полигамен, промискуитетен и слично, за тоа немам муабет. Неверството како такво, со сето тоа криење, лажење за мене е чиста манифестација на неискреност прво кон себе си, потоа и кон партнерот.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.314
Поени од реакции
57.687
Се фати за тој чист доказ, брат. Требаше еден од многуте примери или нешто поблаго да речам. Ево, не е чист доказ.

Фотографиите ги зедов како пример за нешто што е јасно како бел ден и докажано преку самата манифестација на истото.

Некој си е полигамен, промискуитетен и слично, за тоа немам муабет. Неверството како такво, со сето тоа криење, лажење за мене е чиста манифестација на неискреност прво кон себе си, потоа и кон партнерот.
Па се фатив пошто ти директно прогласи доказ и факт за после да почнеш да филозофираш со вака така муабети. Брат.

Дали ако на сликата лево беа жени а десно мажи, ќе искоментираше исто, дека тоа е чист доказ за искомплексираност на едната страна а не недостаток на преварениот?
 
Член од
22 август 2022
Мислења
452
Поени од реакции
1.582
Па се фатив пошто ти директно прогласи доказ и факт за после да почнеш да филозофираш со вака така муабети. Брат.

Дали ако на сликата лево беа жени а десно мажи, ќе искоментираше исто, дека тоа е чист доказ за искомплексираност на едната страна а не недостаток на преварениот?
Токму тоа и го направив во мислењето подолу баш поради тоа што очекував ваква реакција. Дадов примери од жени коишто изневериле прекрасни мажи со некои шо не можат за нокте да им се фатат. Немам достапни фотографии ама знам доста за нив. Нема тука машко женско.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom