Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
30 јануари 2020
Мислења
386
Поени од реакции
361
Može li neko da objasni kako se prave ove liste. Mislim kako saznati adresu bilo kog TV kanala a da radi? Da li postoji neko skeniranje adresa preko nekog softvera ili šta već.
Na primer ako želim da znam za kanal RTS1 adresu kako da je nađem.
Zbog čega liste posle nekog vremena prestaju da rade?
Može li STB uređaj da se nekako hakuje pa da se isčitavaju adrese.
Kako nešto saznati ... danas to sve ide preko pretraživača, Google za početak!
Koristeći napredne tehnike pretraživanja sigurno ćeš pronaći bar 2-3 adrese RTS1 strimova koji trenutno rade.
A zašto nešto prestane da radi posle izvesnog vremena .. je više filozofsko pitanje.
 
Член од
4 октомври 2023
Мислења
4
Поени од реакции
2
Kako nešto saznati ... danas to sve ide preko pretraživača, Google za početak!
Koristeći napredne tehnike pretraživanja sigurno ćeš pronaći bar 2-3 adrese RTS1 strimova koji trenutno rade.
A zašto nešto prestane da radi posle izvesnog vremena .. je više filozofsko pitanje.
Ma RTS me najmanje zanima. Samo sam naveo primer. Nego mislio sam da me neko uputi u kom pravcu da idem.
 
Член од
30 јануари 2020
Мислења
386
Поени од реакции
361
Ma RTS me najmanje zanima. Samo sam naveo primer. Nego mislio sam da me neko uputi u kom pravcu da idem.
Ova tema je dostigla do 7057 strane, ako se vratiš koju hiljadu unazad naići ćeš na veroma korisne informacije, linkove, strimove, liste, alate, tehnikalije - a to ti je najbolji pravac!
 
Член од
7 февруари 2021
Мислења
477
Поени од реакции
681
Ma RTS me najmanje zanima. Samo sam naveo primer. Nego mislio sam da me neko uputi u kom pravcu da idem.
Potrazi ti prijatelju specijalizirani iptv forum gde je sve lepo poslozeno,liste,alati ,uputstva.Ovde ces se nacitati svega i svacega cak i stvari koje nemaju veze sa iptv_om,jos plus razbacano kao Kajgana ili salata.
 
Член од
8 април 2017
Мислења
1.842
Поени од реакции
3.093
Može li neko da objasni kako se prave ove liste. Mislim kako saznati adresu bilo kog TV kanala a da radi? Da li postoji neko skeniranje adresa preko nekog softvera ili šta već.
Na primer ako želim da znam za kanal RTS1 adresu kako da je nađem.
Zbog čega liste posle nekog vremena prestaju da rade?
Može li STB uređaj da se nekako hakuje pa da se isčitavaju adrese.
Liste se nepravi nego ih kupiš kao i sve ostalo u životu. E sada ako netlo kupi pa ti mu ukradeš tj nađeš kako kažeš onda gledaš besplatno. A stane kad taj netko slhvati da simu maznio user. Jer kad gledate obojica onda prekida i tebi i njemu.
 
Член од
25 ноември 2018
Мислења
308
Поени од реакции
663
Zabranjeno krasti.:icon_lol:
Автоматски споено мислење:

Ovo ti je isto kao kada kupis Zastavu 101 i ocekujes komociju kao BMW,Audi,Mercedes .
Jos kada vidis da na boxu pise 8K (dok u specifikacijama ni reci od takve rezolucije) onda ne treba imati sumnju u kvaliteti ,sigurno lezi Ferari u njemu po cijeni Zastave 101 ;)
Nokia 8010 box, jedan od rijetkih koji radi bez problema preko Wi-Fi. Jest malo skuplji ali je dobar.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
57
Поени од реакции
109
Ovo ti je isto kao kada kupis Zastavu 101 i ocekujes komociju kao BMW,Audi,Mercedes .
Jos kada vidis da na boxu pise 8K (dok u specifikacijama ni reci od takve rezolucije) onda ne treba imati sumnju u kvaliteti ,sigurno lezi Ferari u njemu po cijeni Zastave 101 ;)
Што се тиче јефтиних а пристојних андроид боксева - веруј ми на реч да постоје. Раде и више него добро за те паре. Овде говорим о боксевима који се могу наручити из Кине а базирани су на Аmlogic S905W2 чипсету.
Што се тиче покретања 8К видеа, барем смарт тјуб има могућност да се одабере максимална резолуција коју чипсет може да "погура". Једини андроид бокс који је МОГАО да пусти 8К јутјуб видео био је beelink GT King Pro и то у тренутку када се пре више од годину и по дана нашао у мојим рукама. На жалост, више није могуће. Да ли је нешто сам смарт тјуб онемогућио, да ли је то урадио билинк - појма немам. Тренутно имам код себе више скупих андроид боксова и то оних који се не продају код нас на огласима. Добио сам их од произвођача. Тестирао сам 8К видео на Homatics Box R 4K Plus и није хтео да покрене видео. Тон иде, али слике нема. А хоматикс је све само не јефтин андроид бокс. Додуше, у питању је VP9 видео, можда би пустио MKV. Али можда. Ја ћу пробати да тестирам због себе.
Што се тиче снаге чипсета и онога што СТВАРНО чипсет може да погура, тренутно једино Amlogis S928X на папиру може да пусти 8К@60fps видео без проблема. Овај чипсет је буквално нов и тренутно га има једино UGOOS AM8. Искрен да будем, надао сам се да ћу добити тај бокс на рецензију, али су ми послали X4Q EXTRA који је пуштен у продају неких месец-два пре тога тако да сам међу првима ко је имао част да сними рецензију. Мислим на глобално тржиште, не на наше ;)

Nokia 8010 box, jedan od rijetkih koji radi bez problema preko Wi-Fi. Jest malo skuplji ali je dobar.
Има доста андроид боксева који имају квалитетан wi-fi у себи. Само, много људи заборавља чињеницу да ни они нису свемогући и да не могу "ухватити" сигнал рутера који је удаљен неколико метара и између рутера и бокса постоји гомила зидова. Ја сам, на пример, ставио СББ рутер у предсобље (ходник) а од њега провукао мрежне каблове у собе. Наравно каблови су сакривени иза лајсни. У соби где радим рецензије имам свој рутер (HUAWEI WS5200) који је, наравно, повезан на мрежни кабл и боксеви које користим (Homatics Box R 4K Plus и EON SDSTB02) као и они за које радим рецензије имају идеалне услове - дакле удаљени су макцимално пола метра од рутера. Слажем се да то за некога није меродавно јер је рутер поред бокса, али мислим да онај ко жели стварно квалитетан пријем wi-fi сигнала ипак мора мало да уложи у опрему.
 

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.230
Поени од реакции
5.461
Што се тиче јефтиних а пристојних андроид боксева - веруј ми на реч да постоје. Раде и више него добро за те паре. Овде говорим о боксевима који се могу наручити из Кине а базирани су на Аmlogic S905W2 чипсету.
Што се тиче покретања 8К видеа, барем смарт тјуб има могућност да се одабере максимална резолуција коју чипсет може да "погура". Једини андроид бокс који је МОГАО да пусти 8К јутјуб видео био је beelink GT King Pro и то у тренутку када се пре више од годину и по дана нашао у мојим рукама. На жалост, више није могуће. Да ли је нешто сам смарт тјуб онемогућио, да ли је то урадио билинк - појма немам. Тренутно имам код себе више скупих андроид боксова и то оних који се не продају код нас на огласима. Добио сам их од произвођача. Тестирао сам 8К видео на Homatics Box R 4K Plus и није хтео да покрене видео. Тон иде, али слике нема. А хоматикс је све само не јефтин андроид бокс. Додуше, у питању је VP9 видео, можда би пустио MKV. Али можда. Ја ћу пробати да тестирам због себе.
Што се тиче снаге чипсета и онога што СТВАРНО чипсет може да погура, тренутно једино Amlogis S928X на папиру може да пусти 8К@60fps видео без проблема. Овај чипсет је буквално нов и тренутно га има једино UGOOS AM8. Искрен да будем, надао сам се да ћу добити тај бокс на рецензију, али су ми послали X4Q EXTRA који је пуштен у продају неких месец-два пре тога тако да сам међу првима ко је имао част да сними рецензију. Мислим на глобално тржиште, не на наше ;)



Има доста андроид боксева који имају квалитетан wi-fi у себи. Само, много људи заборавља чињеницу да ни они нису свемогући и да не могу "ухватити" сигнал рутера који је удаљен неколико метара и између рутера и бокса постоји гомила зидова. Ја сам, на пример, ставио СББ рутер у предсобље (ходник) а од њега провукао мрежне каблове у собе. Наравно каблови су сакривени иза лајсни. У соби где радим рецензије имам свој рутер (HUAWEI WS5200) који је, наравно, повезан на мрежни кабл и боксеви које користим (Homatics Box R 4K Plus и EON SDSTB02) као и они за које радим рецензије имају идеалне услове - дакле удаљени су макцимално пола метра од рутера. Слажем се да то за некога није меродавно јер је рутер поред бокса, али мислим да онај ко жели стварно квалитетан пријем wi-fi сигнала ипак мора мало да уложи у опрему.
Уфф не збори за електроника и опрема, имам фрлено куп пари.
Имам три телевизори еден од setec андроид 55 инчи тапа од телевизор. Толку е слаб што не може поради застарен андроид да се логираш со гугл акаунт. Поврзан со кабел од рутер и коаксијален од кабелска со додатен кабелски бокс со основни канали. Еден JVC со андроид и преку него гледам. Единствено на него имам инсталирано тивимејт и ништо друго, поврзан директ со лан кабел преку рутер и кабелска со кам модул. Третиот е Sony 55 инчи без андроид, на него е боксот. Проблем беше лан кабелот од рутер и слаб вифи. Го дели цел спрат од рутерот и неколку ѕидови. Затоа уште еден рутер кинез xiaomi. Вози боксот без проблем преку вифи.
Пред неколку дена фрлив цела приколка со електроника. Два телевизори самсунг и лг, два монитори асус, хард дискови, напојувања, графички. Еден surround хрватски, куп слушалки и пц звучници. Сите слушалки со ист симптом - скинат кабел. Тоа синот, можеби треба место кабел, некоја јака сајла и тогаш нема кинење :). Затоа купив и скапи beats слушалки.
Од звук имам еден logitech Z5500, тој не е за фрлање има ситна поправка, уште еден logitech Z906 (двата се по 300W) и последниот за ПЦ logitech z313, изненадувачи добар за парите. Кај звукот добра е скапа опрема, можеш да пуштиш појако од вообичаено и да збориш со некој друг, едноставно се слушате еден со друг и не мора да се надвикувате, за разлика од некој "транзистор" кој ќе ти ги пробие ушите.
Научив не мора скапа електроника, доволен е некој евтин кинез и сосем солидно ќе си ја изврши работата. Добро треба да се прочитаат спецификациите и секако коментарите.
 
Член од
26 октомври 2019
Мислења
562
Поени од реакции
1.354
Што се тиче јефтиних а пристојних андроид боксева - веруј ми на реч да постоје. Раде и више него добро за те паре. Овде говорим о боксевима који се могу наручити из Кине а базирани су на Аmlogic S905W2 чипсету.
Што се тиче покретања 8К видеа, барем смарт тјуб има могућност да се одабере максимална резолуција коју чипсет може да "погура". Једини андроид бокс који је МОГАО да пусти 8К јутјуб видео био је beelink GT King Pro и то у тренутку када се пре више од годину и по дана нашао у мојим рукама. На жалост, више није могуће. Да ли је нешто сам смарт тјуб онемогућио, да ли је то урадио билинк - појма немам. Тренутно имам код себе више скупих андроид боксова и то оних који се не продају код нас на огласима. Добио сам их од произвођача. Тестирао сам 8К видео на Homatics Box R 4K Plus и није хтео да покрене видео. Тон иде, али слике нема. А хоматикс је све само не јефтин андроид бокс. Додуше, у питању је VP9 видео, можда би пустио MKV. Али можда. Ја ћу пробати да тестирам због себе.
Што се тиче снаге чипсета и онога што СТВАРНО чипсет може да погура, тренутно једино Amlogis S928X на папиру може да пусти 8К@60fps видео без проблема. Овај чипсет је буквално нов и тренутно га има једино UGOOS AM8. Искрен да будем, надао сам се да ћу добити тај бокс на рецензију, али су ми послали X4Q EXTRA који је пуштен у продају неких месец-два пре тога тако да сам међу првима ко је имао част да сними рецензију. Мислим на глобално тржиште, не на наше ;)



Има доста андроид боксева који имају квалитетан wi-fi у себи. Само, много људи заборавља чињеницу да ни они нису свемогући и да не могу "ухватити" сигнал рутера који је удаљен неколико метара и између рутера и бокса постоји гомила зидова. Ја сам, на пример, ставио СББ рутер у предсобље (ходник) а од њега провукао мрежне каблове у собе. Наравно каблови су сакривени иза лајсни. У соби где радим рецензије имам свој рутер (HUAWEI WS5200) који је, наравно, повезан на мрежни кабл и боксеви које користим (Homatics Box R 4K Plus и EON SDSTB02) као и они за које радим рецензије имају идеалне услове - дакле удаљени су макцимално пола метра од рутера. Слажем се да то за некога није меродавно јер је рутер поред бокса, али мислим да онај ко жели стварно квалитетан пријем wi-fi сигнала ипак мора мало да уложи у опрему.
Ima i X96 X10 S928x.Steta sto nisi imao priliku da ga testiras.:) Upravo hocu da ga porucim ovaj 8GB/64GB.Ce da vidimo jesam li pogrijesio:)
Код:
https://x96mini.com/products/x96-x10-penta-core-amlogic-s928x-8k-60fps-set-top-box?variant=46529276117311
 

Kajgana Shop

На врв Bottom