Политички случувања во Израел

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
13.008
Поени од реакции
23.980
Одлична мисија. Многу им помогнаа на Палестинците.
Влегоа и убијаа цивили.

Патем фала за одговорот.


А сега стигнавме до среќа што немаа ова, среќа што немаа она.
Мислам, ако учеле од Украина, има еден куп комерцијални дронови, можеа да извршат многу напади.
Ама некако има некој проблем. :D
od teroristicki aspekt epten. problemot e povtorno glavna vest. palestina sekoj ja
diskutira. ostanuva da vidime dali zapadot e licemeren i ako e togas cel toj muslimanski svet poleka ke se priklucuva kon brics ili sto i da im bila celta. lugeto vo komc kampot sekako umiraa.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.777
Поени од реакции
5.447
Не знам зошто го сметаш фактот дека гледаш турски серии како омаловажување. За тебе ако ова е навреда прекини да гледаш.
Јас не реков дека се дрогаираш, силуваш, убиваш или навиваш за Јувентус.
Pa so ogled kakva e nashata TV ponuda, poinaku i nemozis da go sfatis :coffee:

A za Juventus ke se citnime drugata nedela :D
Автоматски споено мислење:

Ама лошите Руси тоа, вие не знаете колку се добри Израелците !!!
Прегледај го приврзокот 394212
Vednas da mu se dodeli Nobelova nagrada za mir na veliki Putin, zoso ima pomalku deca ubieno negovata armija od taa na Izraelcite.

Dosega samo zlodelata na Amerite mu beshe reper na fanklub Putin za da si gi isperat racete, ova so Izrael Palestina mu dojde kako kec na desetka..
 
Последно уредено:

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.592
Поени од реакции
12.497
Вечерва се очекува требење на бубашвабите во Газа
Овие бубашваби?



Секако јавноста во исчекување е на тие 40 обезглавени Израелски новороденчиња. Додека ги најдат, еве секој ден има бубашваби што искачаат после нели одбранбена акција на Израелската армија.

Браво. Голема победа за Јенките и Израел.
Патем ова го прават веќе децении.
Ама кур не боли.
И Османлиите исто го правеле додека била сила. И Аце ваљда истото го правел кога харал нака
Јенки но.1.
 
Ф

Флеш

Гостин
+500.000 напуштиле,уште 500.000 останале.Израел и Египет остави ја за странски граѓани до 17ч прелаз на граница .... Ќе остават уште утре од 12 до 17ч и изгледа ќе има офанзива .
 
Член од
28 јуни 2018
Мислења
765
Поени од реакции
937
Светска заедничка влада на сите држави а не само на 22.3% или 3/4 како што мислиш и не е битно како ќе се вика туку побитно е дека наместо на Исус ќе му се молиш на новиот сатанистички бог Луцифер:http://www.novi-svjetski-poredak.com/2016/10/19/ujedinjeni-narodi-sekta-koja-stuje-lucifera-i-uspostavlja-univerzalnu-religiju/
NEMA!

NIE KE GO NAJDEME GROBOT NA ALEKSANDAR MAKEDONSKI I KE SE SPASIME !11!1!!11

SO NEGOVIOT STIT NAMACKAN SO LORANDITOT OT ALSAR KE SE NAPRAVI NEUTRINO BARIERA NAD MAKEDONIJA 1!!!111!!
.
.
.
...
I IMETO KE GO VRATIME I ZNAMETO SE RAZBIRA :ROFLMAO: :pijani:
 
Член од
15 февруари 2019
Мислења
999
Поени од реакции
3.989
Овие бубашваби?



Секако јавноста во исчекување е на тие 40 обезглавени Израелски новороденчиња. Додека ги најдат, еве секој ден има бубашваби што искачаат после нели одбранбена акција на Израелската армија.

Браво. Голема победа за Јенките и Израел.
Патем ова го прават веќе децении.
Ама кур не боли.
И Османлиите исто го правеле додека била сила. И Аце ваљда истото го правел кога харал нака
Јенки но.1.
Да тие

Требаа да мислат пред да извршат терористички напади, се силеа а сега кога им го маваат стапот цвикаат ко пичиња, типично кукавичко муслиманско понашање

И патем немам ништо против да гледам мртви следбеници на педофилот и сатанист мухамед во која било точка на земјата
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.928
Поени од реакции
9.169
Да тие

Требаа да мислат пред да извршат терористички напади, се силеа а сега кога им го маваат стапот цвикаат ко пичиња, типично кукавичко муслиманско понашање

И патем немам ништо против да гледам мртви следбеници на педофилот и сатанист мухамед во која било точка на земјата
Не си ја зацрнувај душата со вакви работи, едно невино битие да има у тие 2,5 милиони ти треба да бидеш за тоа да му се даде шанса да доживее што значи да се биде човек.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.592
Поени од реакции
12.497
Да тие

Требаа да мислат пред да извршат терористички напади, се силеа а сега кога им го маваат стапот цвикаат ко пичиња, типично кукавичко муслиманско понашање

И патем немам ништо против да гледам мртви следбеници на педофилот и сатанист мухамед во која било точка на земјата

Тешка омраза имаш кон муслиманите и Албанците. Те заприметив и на темата за македонската репка.


Ајде да повикаме на рисјански поход тогаш. Да ги пеплосаме сите муслимани а што викаш?
 
Член од
30 октомври 2022
Мислења
444
Поени од реакции
1.270
Веќе не знам колку пати кажано, постирано, апсолвирано…
Хамас ти е подружница на Мосад и Циа!

Секогаш кога на Биби му треба причина за војна, за политички поени, за избори, за ватевер друго…
Тука е Хамас да истрела ракети, прати бомбаш самоубиец, или нападне некој пункт!
Voila!
35 години успешно си ја извршува улогата на дежурна Баба Рога…

Палестинците никогаш не им биле битни!
Можда и Хезболах е подружница на Мосад и ЦИА,пошто и тие стрелаат ракети спрема Израел?Можда и Иран е израеска подружница која Биби ја користи како дежурна Баба Рога?:cautious:Па нели беше против теории на заговор?
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.303
Можда и Хезболах е подружница на Мосад и ЦИА,пошто и тие стрелаат ракети спрема Израел?Можда и Иран е израеска подружница која Биби ја користи како дежурна Баба Рога?:cautious:Па нели беше против теории на заговор?
Па не се толку глупи Хезболах да им наседнат на играта, и да играат на нивна музика ;)
Ипак ова е Мосад шоу…

И не! Ова не се теории на заговор! Ова е документирано, и поддржано со факти!
Плус еднаш, двапати се рачуна коициденција. Ако нешто се случи 1000 пати, тогаш е намерно! А последново од Хамас е веќе и преочигледно… буквално на тацна им изиграа на ционистите!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom