Криминалци и криминални групи во МК

Член од
3 јуни 2023
Мислења
650
Поени од реакции
2.201
Kako da dojdam do nego?kontakt nekoj ima li
Најверојатно во затворот во Идризово ќе го најдеш. Не барај од такви лица зашто ќе вратиш дупло. ИЛи види со банки за кредит, ако е недај боже за здравствени проблеми да ти требаат на тебе или поблиски лица контактирај некои хуманитрани организации ќе организираат акции.
Освен пријател, фамилија никој нема да ти даде 6 000 евра и притоа да не е лихвар.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.897
Поени од реакции
7.290
Dali nekoj od ovie sto komentiraat poznavaat lugje koi bi mi dale pari na zaem (suma okolu 6000e) so notarski dogovor? Lokacija skopje
А што со договорот, демек се обврзуваш (ветуваш) дека ќе ги вратиш парите.... Залог нешто, ово оно.
Штом од роднини и пријатели не можеш да собереш 6.000 евра, сомнителен си :cautious:
 
Член од
12 октомври 2023
Мислења
21
Поени од реакции
7
А што со договорот, демек се обврзуваш (ветуваш) дека ќе ги вратиш парите.... Залог нешто, ово оно.
Штом од роднини и пријатели не можеш да собереш 6.000 евра, сомнителен си :cautious:
dokolku poznavas covek te molam da me upatis no sudejki po komentarov mozebi i ti davas na zaem pari pa bi mozel da mi pomognes
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.897
Поени од реакции
7.290
dokolku poznavas covek te molam da me upatis no sudejki po komentarov mozebi i ti davas na zaem pari pa bi mozel da mi pomognes
Ти кажаа другите, освен лихвар, а ни они на жими мајка нема да ти дадат, без да дадеш некој залог, или да покажеш дека твоите имаат некаков капитал.

За лихвар ако сакаш, ќе ти обезбедам бројче, ама да си знаеш дека батките тепаат ако касниш со враќање.

А, ако веќе должиш на лихвари и не си враќал, па сега сакаш вака, да знаеш повеќето си се знаат и делат информација кој им е должник.
 
Член од
12 октомври 2023
Мислења
21
Поени од реакции
7
Ти кажаа другите, освен лихвар, а ни они на жими мајка нема да ти дадат, без да дадеш некој залог, или да покажеш дека твоите имаат некаков капитал.

За лихвар ако сакаш, ќе ти обезбедам бројче, ама да си знаеш дека батките тепаат ако касниш со враќање.

А, ако веќе должиш на лихвари и не си враќал, па сега сакаш вака, да знаеш повеќето си се знаат и делат информација кој им е должник.
Ti pisav poraka za brojce
Ne sum dolznik na lihvari taka da za toj del nema da ima problem
 
Член од
2 декември 2022
Мислења
191
Поени од реакции
501
Врска немам од оваа тема, ме интересира дали во Скопје постојат македонски мафијашки групи или кланови ?
 
Член од
19 јули 2023
Мислења
9
Поени од реакции
20
Се зборува дека во Битола моментално наркопазарот го работат албанци криминалци. Иако повеќе ми личи на циго :D Поточно Африм Шабани, началник во Свр-Битола. (моментално некој си Мечето и Кинезо дилаат за него)
Истиот тој кој сигурно беше вмешан во рекетот и убиството на Бекир, но успеа привремено да куртули. Прегледај го приврзокот 392765Прегледај го приврзокот 392764Прегледај го приврзокот 392766
Ovoj kjeljavava gnasa, beshe djandar edno vreme( a moze i ushte da e), bitolski shpon, ima ubieno chovek za smeshna cifra pari i ne lezi si sheta free kako shto gledam!!! Vakvi treba da se likvidiraat shto pobrzo, gnoj na opshtestvoto.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom